Tuesday, October 11, 2005

Kick off на претсезоната
Намерно не пишав ништо, оставам на Енко. Само за обавестување: Сан Антонио падна во Мајами. Али уште подобри вести за Рон Џереми се 20-те поена на Ентоан Вокер и добрата игра у финишот на Кевин Ху Д Фак Бросуел. Пејтон и Вилијамс комбинирано дале 5 поена. Финли и Ван Ексел кај шампионот, нешто боље. 9 вк. На другата утакмица, Кливленд го испеглал Вашингтон со 22 разлика. Лери Хјуз дебитирал со 9 поена за Кавси. Деновиве ви го најавувам кам бекот на Air Karakash, и мало изненадување во дневниот печат. UPDATE: Лево, под анкетата, имаме скорбокс, со резултати во живо и лајв апдејт.

4 Comments:

Blogger beto # 6 said...

AMARE SIDELINED FOR 4 MONTHS???Nemoguce...koj peh covece...sea Phoenix shto ke pravat be
Cetiri meseci znacat vrakanje u februar...LEle

10/12/2005 11:36:00 am  
Blogger bajadera said...

А бе овчар, Каракаш те зезна, али и он не знаеше точно, не му се лути.
Изненадувањето е во утрешниот број на ...
Ај вие соопштете си, од мене е доста, дури и премногу :)

10/12/2005 12:59:00 pm  
Blogger zare said...

Abe sto e rabotata so toa iznenaduvanjeto!!??Ke kaze li nekoj nesto??

10/12/2005 06:24:00 pm  
Blogger Shepard said...

Нека копка!!! Нека боли.. :)))

Че се гордеете на нас, ај ти.

10/12/2005 07:14:00 pm  

Post a Comment

<< Home