Monday, October 10, 2005

Пробната анкета заврши
Доста брзо ја прекинувам пробнава анкета, која за цел имаше да испита што тоа вие викате за блогов. Највеќе од вас се изјасниле дека блогов е Леброн (6 гласа), а тоа ми се свиѓа, зашто Леброн уствари е сегашност и особено иднина на Лигата. На второ место (4 гласа) е Дариус Сонгаила, а тоа е тапа :) Третото со по 3 гласа го делат Ева Лонгориа и Џиз`с Шатлсворт (тоа значи дека или дркате на нас или сме влезени у филм). Како Дејвид Штерн (газди), Мајкл Џордан (најбољи на сва времена), Џералд Грин (сакати + добра иднина), Багз Бани (цртан филм, неозбилни) и Роко Зифреди (растураме), не` класифицирале по двајца, еден глас има Мајк Биби (недефинирани), а за Мучи Норис, Глен Рајс и Еди Џонс не гласал никој. Значи не сме идиоти, не сме случајно добри и не сме константни ;) Од денес нова анкета. Малце поозбилна. Победник е тој што прв ќе собере 6 гласа. Коби почиња со еден од мене. ПС Го сменив малце дизајнот. Боље е а?!

8 Comments:

Blogger Shepard said...

Леееј не можам да се изнагледам, какво ремек дело сум напраил еј.

10/10/2005 11:58:00 pm  
Blogger Владо Апостолов said...

Убо сте го пицнале блогче! Убо, нема шо! :)

Пред некој ден го гледав на NBA+ финалето Чикаго - Сиетл! Класика! Не знам дали ја сум остарел или навистани нема веќе таков шарм во НБА утакмиците.А?

Како и да е го чекаме Ноември!

Поздрав!

10/11/2005 11:43:00 am  
Anonymous ofchar said...

so internet explorer katastrofa e ej. ama ja mislam deka sea e vremeto na mozilla, i ne mi e gajle

10/11/2005 12:49:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

Жими се супер ви е новиот дизајн.Штета што не ве изгласале Лонгориа.Ја за нејзе гласав.Сеа МВП ке биде Картер бе луди.!.

10/11/2005 02:47:00 pm  
Blogger zare said...

Dobar e dizajnov !!

10/11/2005 06:17:00 pm  
Blogger Shepard said...

@ kanalizacija: абе тоа ти е као кум 1 на НБА :)

Е ДОБАР Е ДИЗАЈНОВ, ОЧИ МИ ИСТЕКОА :)

10/12/2005 04:21:00 pm  
Blogger Karakash said...

Kum 1, a? Hmmmmmm...
A dizajnot e epten dobar, i'm back!

10/13/2005 05:53:00 pm  
Blogger Karakash said...

barem znam koj ne glasal kako Roko:))

10/13/2005 05:54:00 pm  

Post a Comment

<< Home