Thursday, June 01, 2006

Стоки...
Детроит се стоки. Онака, мрсни, гадни, одвратни, антикошаркарски стоки. Секој кој го порекнува ова е директен непријател на кошарката. Освен што се стоки и анти-кошаркари, Детроит се и плачипички. Детроит се и кукавици кои најподмолно плескаат, штипат и притоа око не им трепнува. Овој тим не е Motown Bad Boys. Ова се Detroit Pisstones - мочковци и камењари. Детроит не знаат да играат кошарка. Но располагаат со можност за физичка принуда (силување).. Детроит се рекетарски тим. Онака, иде, намерил да те победи, и ти илеџи. Ако играл некој со чичињата у маало, онака, гази на тројка ама си ја брои ко тројка, не дава фаули, не дава аути, ти краде резултат, те мава со топка и ти бара дупла, и на крај те победува на разлика. Детроит се срање. Детроит се гомна. Онакви, гомна, во нијанси од жолто до темно кафеаво, на дното цврсти, со мали дупчиња и семчиња од сусам, понатака се разлеваат и смекнуваат, за да завршат со пења.. и онака СМРДАТ БРЕ ЧОЕЧЕ, ГОМНААААААААААААААА!!! Детроит кога играат одбрана уствари напаѓаат. Штета што се забранети реквизити, иначе, Детроит ќе користеа палици, ножеви, ланци, хебли, можеби штрафцигери?! Чонси Билапс може комотно да иде да бере малини, како би бил покорисен за општеството.. Хамилтон може да цркне, па сите да му викаме РИП.. Тејшаууеееееен Принс е ретарда, пу пу пу, со опрошење на оние кои навистина имаат ментални проблеми. Принс кога игра, зло МИСЛИ. Онака, типот не знае, ама му попуштаат.. не не, тоа е ДЕКАДЕНЦИЈА НА КОШАРКАТА. Рашид нејќам да го коментирам, он колку толку го поштуем. Бен пак, може не само да се опроба во К1 ММА, тукуи и да иде у Ирак и да не се враќа. ЧОВЕКОТ Е ЛОШ ПРИМЕР ЗА КОШАРКАР. Лош реков?! ОДВРАТЕН! ГАДЕН! На копиљаците коа им пуштаат касета од Бен како пуца слободни и како додава топка, онака, почињаат да плачат и викаат „мамо, нејќам баскееет“. Линдзи Хантер пак, е пичка. Онака, игра 5 минути, за тоа време крши 5 руки, прави 5 лични.. онаков, хоштаплер, ко на кванташки, ти вика има тука кило, те гледа у очи и те лаже те прави будала.. Tој па Антонио Мекдајс е стока одвратна онака, на бензиска да работи у жута комбинизонка да пуни бензин и чат пат да си пивнува.. ДЕТРОИТ СЕ СС ДИВИЗИЈАТА НА КОШАРКАТА! ГЕСТАПО! ОД СЕГА ФОРМИРАМ КОАЛИЦИЈА КОЈА ЌЕ ТРЕБИ ПИСТОНС ФАНОВИ! ПАЗЕТЕ СЕ! ЌЕ ВЕ ДИСКРИМИНИРАМЕ!
* * * * *
Мој придонес: -К. (click to enlarge)

44 Comments:

Blogger Karakash said...

Ja se sikazav u proslite komentari...posebno delot so palenje na sred plostad.

6/01/2006 01:44:00 pm  
Blogger Shepard said...

во меѓувреме, РАЏА БЕЛ е најпребарувано име на гугл њуз.

ДА ТИ СЕ СЕРАМ, ШТО ГЛЕДАМ ЈАС?!!?!

ете, летоска уште раџа бел да отиде во детроит, мислам дека ќе има таман причина да се исфрлат од лига.

6/01/2006 02:49:00 pm  
Blogger Shepard said...

енко, ако моеш и ова уметни го

6/01/2006 03:04:00 pm  
Blogger марче said...

za ova shek trebashe da puca 4 penala!

6/01/2006 03:38:00 pm  
Anonymous Ivica said...

E Shep si se nadminal sebesi... Za malku da se ispovratam vo delot kaj so opisno bese pretstavena slicnosta na detroit so govno. Vodejki se od mototo "Kur mi e blog mi e" si napisal so ti lezi na dusa i nema so tuka mnogu da seram.
However, kako fan na Pistons (da, postojat i takvi) mene mi e glupo sekoj den da se razbudam i da citam kako Detroit bile vakvi, takvi ili onakvi, a seto toa bazirano na vozduh.
Pred da zaletate site so komentari od tipot: -"Pa ne mora da go citas blogov" ke vi kazam deka go obozavam blogov ama ova so detroit ja pretera sekoja mera... Aj da go krstime anti-detroit blog pa bar da znam deka ne mora da go posetuvam.
Pozdrav i se nadevam deka ova ke bide sfateno vo pozitivna smisla kako konstruktivna kritika

6/01/2006 05:45:00 pm  
Blogger Shepard said...

:)

забелешката ти е на место ивица.

еве, пиши еден текст pro детроит, јас лично ќе го објавам, без интервенирање. бива?

6/01/2006 05:54:00 pm  
Anonymous chale_v said...

Шеп, едно пиво да те частам?
За смирување, онака.
Гледам те испиздиле ептен.
Не ја гледав јас, ама од сликиве, ај гот ит.
???

6/01/2006 06:58:00 pm  
Blogger retry said...

Da Ivica ama blog-ov e demokratski pa shto sakash mozhesh da si kazhesh i jas eve fino lepo pred site na blog-ov, mu vikam na Shep da ne ti go stava tekstot (negovo pravo dali kje me poslusha ili ne). Pa da vidime koi kje preovladaat, Pistons fan-ovi ili hate-ri. Shto mislish kako ni beshe na nas Laker-dzhiite koga na dva-tri post-a site se svrtevte protiv nas. Nie bar dostojno se branevme. Bravo Ivica i Syndi, samo taka. Kaj se drugite da gi vidam, propadnaa vo zemja. Ili mozhebi gi nema, pa lesno kje izlezeme na kraj so vas dvajca :))

6/01/2006 08:09:00 pm  
Blogger retry said...

Chale, AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

6/01/2006 08:12:00 pm  
Blogger retry said...

Otkako ti ja vidov Tiffany Toth, stvarno pochnav da si ja mavam glavata od tastatura :))

6/01/2006 08:14:00 pm  
Blogger Karakash said...

Ивица, ајде пиши текст...

6/01/2006 08:17:00 pm  
Blogger Karakash said...

Признавам дека текстот на Шеп е малку..малку поексплицитен, али тоа дека Пистонси се лошото на денешната кошарка не е далеку од вистината, како и тоа дека ретко кое дете ќе почне да тренира баскет гледајќи било кој од нив...можда Чонси, ама тешко.

6/01/2006 08:34:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

И мене не ми е јасно што толку сте им се навртеле на Детроит, сакале нејќеле ако тепаат утре вечер, серијата завршува уште у Мајами.

И Бен дрво е да...признавам и јас. Камен е, за у Ултимејт печен е, не го бива, деген, афро, шупак...

Ама другите бачко хммм. би размислил дали се така дрвастични

тајшон е играч кој како што вика и самиот КАРАКАШ кога игра он игра и Детроит.

РИП е правиот наследник ако може да се каже така, на Реџи. И дечкото е пример за игра без топка и за убав шут. нема ништо некошаркарско во него.

ЧОНСИ! Како може он да бере малини бееее...
најсмирена рука у завршните минути у нба у последниве 3 години. Се расправате кој е клач, Мело или КОби ама ја да ви кажам Билапс може не у задња секунда, ама секоја тесна на детроит се решава со негов шут.

Ако некој више морам да кажам дека ми мрља у поставава на пистонс, тоа е Шид. Имбецил!
Он ми иде на живци со тоа недефинираната игра, неконстанта.
Незнае ни сам што позиција игра.
Ама и он ти е некој фактор. КОа дава по 20+ детроит се 12-0.
З


Затоа дај прекинете да кењате за Пистонс стварно неглеам шо има неубаво во нив. За Сан Ан и ја се слагам, дибеци се, али не и Детроит.
И само затоа што во својот тим немаат ниедна ѕвезда шо се курчи и цепа, и прави по 40 шута на вечер епа баш затоа сега откако испаднаа Нетс, навивам за нив.
Гоу гоу Пистонс. Бит д фет гај.

6/01/2006 08:37:00 pm  
Blogger Shepard said...

ахам, рип нема ништо некошаркарско, особено не такви подмолни фаули и све..

6/01/2006 08:43:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

Aбе фаули голем к*р, тоа ти е составен дел од секоја игра. И од тоа има што да се научи, како да напраиш фаул а да не те приметат.
Не збори така сеа ко се чесни да треба да бидат сите играчи. Ако така па треба, КОби е најнечесниот и најдрскиот од сите.

А РИП дека е ѕвер, ѕвер е! Игра без топка. фантастично за гледање

6/01/2006 08:58:00 pm  
Blogger Karakash said...

Бето, батали игра без топка и се, у што човекот е стварно меѓу најдобрите у лигата.
Изгледа од идол му Реџи не го копирал само тоа, него и плачењето и изигравањето копиле кон судиите. Ипак и Реџи до пред да се пензионира беше еден од најомразените играчи у лигата.

Само со една разлика, Реџи знаеше да погоди луда тројка (или две) кога беше најпотребно.

6/01/2006 09:02:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

Епа добро овој не е тројкаш да речеш, ама пак шут од поле има до перфекција.
Убав и за гледање а и прецизен.

Затоа порфавор, смирете тензија за Пистонси зашо може и ја мислам лошо за Лејкерс или за Атланта(ај за овие лажаМ:) ама не зборам ради вас.
Лејкерс-фејкерс

6/01/2006 09:18:00 pm  
Anonymous Ivica said...

Ajde neka zavrsi serijava pa jas vetuvam osvrt moj (ne pro Pistons tuku kako eden obicen fan na Pistons ja vide cela taa serija)

6/01/2006 09:20:00 pm  
Anonymous Zvezdara said...

Ajde ja kao neko ko ne navija za Detroit da nesto kazem po ovom pitanju.
ZA slike: Igram basket 10 godina i sudio sam isto neko vreme.
Velika slika na zalost Shep nije faul za sudije,to se desava u sekundi i nijedan sudija nema pregled kao sto je mi imamo a drugi mislim i da je neko od njih video to najverovatnije ga ne bih svirao. I ako vec trazis faul,tu ga moze biti samo telom.
Lakat je sastavni deo kosarke :) To sam saznao tezim putem.Inace Vejd isto kao Manu igra "kao muva bez glave" i ide na faul,i jbg tako i dobijes faul!
A "I want to brutalize my opponent always"-Shaq treba i jace da udaraju.
Inace Benovu blokadu pogledaj uzivo,ja prvi put vidim da je neko vratio Shaq-a sa kucanja.
Bice krvi u sledecoj tekmi 100%!
A sa clankom da si preterao jesi.

6/01/2006 11:00:00 pm  
Blogger gigi said...

Е добро бе па и вие, како шо кажа retry, ова е отворен форум за дискусија и секој може да се искаже ама баш како шо му е волја, т.е. како се осеќа и на начин кој најмногу му лежи. Шепово право си е да се избљува врз Пистонси и право на другите е да бидат контра итн. Па белки сме сите веќе доволно зрели да разликуваме "издржан коментар ©karakash" од rant... hopefully...

6/01/2006 11:16:00 pm  
Blogger retry said...

Fala bogu mu tekna na nekoj asalen komentar da dade za celava bespotrebna diskusija. To Gigi :))

6/01/2006 11:23:00 pm  
Blogger retry said...

Zvezdara, ne zaebavaj, levata raka na Ben mu beshe vrz stomakot i ako ja gledashe tekmata toj prosto go odbutna O'Neal, inaku kako mozhe telo vo telo, 150 kg protiv 110 kg i da se najdat na parket onie 150 ????????? Mislam deka slikata, a pogotovo snimkata kazhuva se, tie shto ne sakaat da ja vidat vistinata si imaat problem. Kako se lepi chista banana pokazha O'Neal koga na istata tekma dvapati ubavo go zalepi Ben i toa ednata od tabla, chista kako solza.

Edinstvena shto pamtam (donekade chista) blokada shto ja popil O'Neal (dodeka igrashe vo Magic) na zabivanje e onaa pred 10-11 godini koga negoviot segashen soigrach Mourning go zalepi, no tokmu Zo posle toa se najde na parketot i toa pozadi aut linija ispod koshot.

6/01/2006 11:36:00 pm  
Blogger Latifovich said...

е знаев дека е ова масло на овчарот на кој друг не требаше до толку. Ај другпат малку за Сан Антониа

6/02/2006 12:30:00 am  
Anonymous Jiggy said...

.. Ne mozam da izdrzam.. ama ova treba da se kandidira za izjava na sezonata na MAKNBA..

Beto: "Igra bez topka - fantasticno za gledanje"

No comment

6/02/2006 01:15:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Abe ovco, sto ne stavis nekoja slika od Shaq i toa kako gi koristi laktite vo napad? Ili e tesko da gi najdes?
Ako slikite vo postot pokazuvaat nesto
toa e kosarka. Ako ti smeta kontakt, gledaj tenis.

6/02/2006 01:27:00 am  
Blogger Shepard said...

уууу, засегнати фаци насекаде..

6/02/2006 01:40:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Ја исто сакам контакт и игра без топка, али ај се испозапаливме ептен... :)
Некој праша како може 150 кг против 110 кг.. Настрана тоа што Бен веројатно (немам параметри, само давам лефтерна претпоставка) има поголема експлозивна сила и динамичка издржливост на силата, сето и нема толку врска колку што има една мала константа која се вика g и е еднаква на 9.81 м/с2. :)

Поздрав, и лепа текма вечер
Syndicate

6/02/2006 01:50:00 am  
Blogger retry said...

Ajde Syndi, znaesh i samiot deka za taa konstatacija sum vo pravo i tuka nema nikakva vrska konstantata g, i ako tolku sakash fizika, najmnogu vrska ima impulsot t.e. m*v (masa puta brzina), pa sega ti vidi kaj kogo e pogolem (nemoj sega da mi kazhesh ushte i deka Ben e daleku pobrz od Shaq-ot so taa visina).

6/02/2006 02:01:00 am  
Anonymous Ivica said...

Diskusijava zamina vo naucni vodi :D.

6/02/2006 11:06:00 am  
Anonymous Zvezdara said...

retry,nema to veze sa masom...
Lupao sam banane tipovima koji su i visi i tezi od mene.Ako imas pravilan momentum i si iznad igraca koga blokiras uvek ce on da se nadje na zemlji,posebno ako ne ocekuje otpor. A Shaq ga sigurno nije ocekivao jer nema bas mnogo budala koji ce da probaju da ga zaustave!
A pogledaj uzivo situaciju ili sa nekih drugih slika,ta ruka i nije sve vreme bas tu.
Ali mislim da sudija ne bi pogresio i da je svirao faul.Mozda ga nije svirao zbog domacege terena ili atraktivnosti....
To je samo jedna "igra",ne menja mnogo....

6/02/2006 11:31:00 am  
Blogger retry said...

Pa "jedna igra", ama mozheshe mnogu raboti da se smenat posle toa. A sudiite nemashe da pogreshat da sudea faul, i duri mislam deka gi oshtetija Miami. E sega druga rabota e shto Shaq i bash ne e nekoj shuter od linija za slobodni ama sepak mozheshe da ima poinakov tek igrata.

6/02/2006 11:38:00 am  
Blogger Karakash said...

Taa "jedna igra" nemase da smeni nisto...Majami ne izgubi poradi taa "banana" na Ben, a i togas Heat veke bea na put kon porazot.
Majami izgubi poradi slabiot sut, posebno za tri i slobodni i nikakvata vecer na pomosnicite na Shaq i Vejd.

Mene samo u momentot mi bese nesfatlivo kako sudiite ne svirnaa ocigleden faul, ama pa izgleda domasniot teren si zavrsi rabota.

6/02/2006 12:05:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

Jiggy said...

.. Ne mozam da izdrzam.. ama ova treba da se kandidira za izjava na sezonata na MAKNBA..

Beto: "Igra bez topka - fantasticno za gledanje"

No commentbeto says:

Jiggy, ako tebe ti e interesno dadeka gledas basket, da gledas samo kucanje, divenje, mavanje, skokanje, mene ne.
Kosarka e malce poise od sutiranje trojki i kucanje. kosarkata pred se za mene e ODBRANA i POSTAVEN NAPAD.
zatoa i gi sakam detroit, zaso ne gi duvaat topkite kako suns. Pozdrav

6/02/2006 01:41:00 pm  
Blogger Karakash said...

Beto, Jiggy e tip koj e duplo postar od tebe i na vremeto ima aktivno igrano kosarka. Znam.

Nego ostaj toa, mi gi najde li ti slikickite?

6/02/2006 01:46:00 pm  
Anonymous Boromir said...

Ne bese faul!U Evropa mozda,ama u NBA nikako!Se cudam kako se svrtivte protiv detroit.Shep go sfakam,stare rane jos ga peku,pa posubjektiven nemoze da bide.Go razbiram skroz,kao ja sega da zemam da pisuvam tekst za Juventus.Bi gi opisal podole od govnoto na Shep i nema da bidam daleku od vistinata,posto se dokaza.Ama Detroit ne se u isti kos.A Enko malku ne go kontam.Gi mrzese detroit,a uste poveke, imase leringitis.Sepak po majstorkata lani u finaleto,napisa dolg tekst so mnogu respect prema detroit.So toa sto larry si otide, a dojde flip, trener sto Enko mnogu poise go postuva,trebase respektot da bide uste pogolem.I taka i bese vo tekot na celata sezona koga pobeduvaa.Se dodeka ne dojdoa problemite so lebronsi, i respektot se namali na 0 po trite porazi protiv miami.Pa timov e ist dolgo vreme,nemoze edna utakmica ili serija da ve menja od koren.Edno e jasno:Detroit e tim sto ili go sakas ili go mrzis!Nema sredina!Me potsekaat na Knicksi od vremeto na Oakley,Mason,Ewing,Harper i Starks. Nema nisto neubavo u muska kosarka!Ako imate sansa,glejte knicks-bulls od 92, 4-3 za Chicago.Ili pistonsi od 89,90. Ke se naezite!

6/02/2006 03:13:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

retry, уште малку за "научните муабети". :)
Извини другар ама грешка си. Импулсот што ти си го напишал важи во класична механика, во реалноста се пресметува СПЕЦИФИЧЕН импулс, т.е. се има предвид и g . Во реалноста луѓето немаат маса, туку ТЕЖИНА. Работата беше што g беше на страната на Бен, а работеше против Шек. Се надевам дека се сфаќаме. Впрочем си кажа веќе и (попопуларно) zvezdara.

Поздрав, Syndicate

6/02/2006 06:43:00 pm  
Blogger Karakash said...

Боромире, да, после лерингитисот ми помина мрскотијата према Детроит, ама овој плеј-оф го извади најлошото од карактерите на сите таму...како Лејмбир, Родман и Махорн да ги маваат по грб со даски пред секоја утакмица и им пуштаат утакмици од 89 и 90, кои пријателе тачно е дека треба да се погледнат, ама како пример како да не се игра кошарка...или како антиталентот преовладува над талентот.
Стварно да се наежиш, а знаеш дека ја ги имам гледано тие утакмици, и тоа многу пати.

6/02/2006 08:59:00 pm  
Anonymous Boromir said...

Ama toa e toa,i drugi ekipi igrale taka,mozda ne do toj stepen. I Celticsi ne bile nisto ponezni. Bird koa gi narekuva soigracite picki,u finaleto so lakers,i ovie se vrakaat so boksovi narednata utakmica:).Znaes,mi se sviga koga ke se svede utakmicata na vojna, gladiatorstvo! Na kraj,si ima sudii,pa umesnost u takvi momenti e da igras na granica,pa ako treba i da ja pomestis taa granica,bez sudiite da primetat.Nego idam da gleam game6.Iskreno se mislam dali da staam 50evri na Miami. Mislam deka pistonsi nemaat sansi! Ili sto vikas?

6/02/2006 11:32:00 pm  
Blogger Karakash said...

Немаат:)

6/03/2006 02:20:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Very best site. Keep working. Will return in the near future.
»

7/22/2006 02:34:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

reno travel nursing http://icej.eu/decorations/templates-for-paper-products-and-decorations dimensional time travel [url=http://icej.eu/bathrooms/victorian-bathrooms]victorian bathrooms[/url]
ad616 travel voucher http://icej.eu/lawn-care/lawn-care-specalist travel to albania [url=http://icej.eu/moving/earth-moving-equipment-uk]travel agencies in downers grove[/url]
newmar travel trailers http://icej.eu/storage/under-stair-toy-storage frontiers travel [url=http://icej.eu/bathrooms/bathrooms-new-jersey]bathrooms new jersey[/url]
travel jobs in ontario http://icej.eu/house/snow-hill-house-md thanksgiving travel by car out of nyc [url=http://icej.eu/bathroom/zebra-bathroom-accesories]atlantis paradise island travel deal last minute[/url]
a guide to travel and identity documents http://icej.eu/sunroom/best-sunroom-price info http www cirrusmedicalstaffing com travel nurse jobs [url=http://icej.eu/decor/western-metal-home-decor-wholesale]western metal home decor wholesale[/url]
travel jewelry http://icej.eu/roofing/installation-of-rolled-roofing star travel network portland [url=http://icej.eu/house/cost-of-house-dormer]tips for cheap travel[/url]

10/29/2010 01:31:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Признавам дека текстот на Шеп е малку..малку поексплицитен, али тоа дека Пистонси се лошото на денешната кошарка не е далеку од вистината, како и тоа дека ретко кое дете ќе почне да тренира баскет гледајќи било кој од нив...можда Чонси, ама тешко.
Reno VIP

9/19/2013 06:28:00 am  
Blogger Yaro Gabriel said...

www0718

michael kors outlet
ugg outlet
clarks shoes
ray ban sunglasses
moncler outlet
coach outlet
swarovski outlet
oakley sunglasses
pandora charms
lebron james shoes

7/18/2018 04:04:00 am  
Blogger 5689 said...

zzzzz2018.11.5
salomon shoes
ray ban sunglasses
canada goose
kate spade outlet
adidas nmd
birken stock
coach outlet
air max 90
fitflops clearance
skechers shoes

11/05/2018 06:42:00 am  

Post a Comment

<< Home