Friday, March 31, 2006

Мок драфт шабанерија + Реџи в пензија
Вечер на Спорт 4, ќе ја следиме Детроит - Милвоки (од 2 или 3, не знам дал е поместено времето во САД).. еве привју за утакмицата, а најавен е нов коментатор, непознат на нашата јавност. Не е поврзан со МакНБА, но му пожелуваме убава и успешна работа.
* * * * *
Се ближи драфтот, богати, а мие абер немаме од НЦАА овде. Еве го мок драфтот на Хупсхајп, во кој ко нивен фаворит е наведен Тајрус Томас, кој го иам видено пар пути, и освен што е инзвонреден атлета не ми остаил впечаток. Споредба со Тајсон Чендлер?! :( „Плачковците“ се проектирани малце потаке, Морисон на 4то и Редик на 11то. Они па споредени со Хемилтон и Ред? Мислам, Ред и Редик ради презимето.. али друго нема?!
* * * * *
И нбадрафт.нет го ставиле ко прв Томас (тоа значи дека нема да биде прв, а го споредиле со друг прв пик, Кенјон Мартин), а тука Морисон е втор (ради бркот, а зиглеа ради името е спореден со Лери Бирд?!?!?!?). Редик го бутнале на 16 место (веројатно ради мизерниот настап на Турнирот, но најлошото следи допрва - го споредуваат со Дражен!!!).
* * * * *
Знам дека сте без коментар после ова, па да ве орасположам.. еве ја, домаќинката:
* * * * *
ОК, знам дека сеуште сте без коментар. Затоа еве малце за нешто што се дешаваше синоќа во Индијана, освен поразот на Пацерите од Зајдисонцата. Дресот на Реџи беше дигнат, таму негде, високо, во Консико, покрај Роџер Браун, Џорџ МекГинис, Мел Дениелс и 529-ката на Слик Леонард.
Еве ја и страницата посветена на Реџи, а во продолжение клипче од церемонијата и топ-5 моментите од неговата кариера.

8 Comments:

Blogger znalac said...

Во 3 ќе биде. Овде се поместува саатот следниов викенд (на 2-ри).

3/31/2006 09:43:00 pm  
Blogger retry said...

Eva, eeeeva... Osven Eva ne mi teknuva nekoja druga poznata gospogja na nekoj od NBA-shive (osven Vanessa Williams/Fox). Ako mu tekne na nekoj neka kazhe, sigurno ima povekje isto tolku dobri kako ovaa na Toni (kako se vikashe be ja spomnav pogore:)) ) pa da stavime ushte po nekoja slika i da go razubavime blogov.

Aj sega so ozbilni raboti. Vaka ko shto trgnale site godinava da im gi retire dresovite kje izleze megjudrugoto i sezona na najmnogu povlecheni dresovi. Na kratko za Reggie poshto brzam... Ustvari aj ko kje se vratam, mozhda nekoj drug popametno neshto kje napishe pa kje dopunime posle :))

3/31/2006 10:22:00 pm  
Blogger Shepard said...

да бе.

4/01/2006 01:14:00 am  
Blogger retry said...

Edna rabota shto najmnogu ja cenev kaj Reggie e naporot shto go vlozhi za da uspee i napravi kariera, uspevajkji da gi premosti fizichkite problemi (vo detstvoto problemi so nozete i odot, podocna slabata konstrukcija koja i te kako e potrebna za eden SG vo NBA kade site se zverovi). Za drugo ne trosham zborovi bidejkji i slabite poznavachi na ovaa igra otprilika znaat koj e Miller i koe beshe negovoto glavno oruzhje vo NBA bitkite.

4/01/2006 08:45:00 am  
Anonymous Гижо said...

Џош МекРобертс многу високо котира, ама ако го земе орландо, како што е на листата, ке треба да се тепа со хауард и миличич за место.Слабо плејовите на овој драфт, највисоко рангираниот е на 9-то, а па центар на 10-то.Има дури и играч од швајцарија (не сум знаел дека и кај нив се игра), а ние кога ке пратиме играч у нба????

4/01/2006 11:48:00 am  
Anonymous d-r nele said...

Pa edno vreme Bulls bea pred dogovor so Pece ama kolku se secam dogovorot padna zasto Pece barase garantirani 20 min po utakmica.
Ispravete me ako gresam.

4/01/2006 12:00:00 pm  
Blogger Karakash said...

Ма тие Мок-Драфтови се баш како што пиша и Шеп - Шабанерија. Немаат врска со вистиските потреби на екипите.
Затоа и никој не ги сфаќа озбилно.

Пеце бараше...и доби. Ама у Турска.

4/01/2006 04:45:00 pm  
Blogger Yaro Gabriel said...

www0718
ugg outlet
yeezy boost 350
magic jerseys
canada goose jackets
michael kors outlet online
adidas soccer shoes
air jordan shoes
fitflops sale clearance
oakley sunglasses
nike air max 90

7/18/2018 03:42:00 am  

Post a Comment

<< Home