Sunday, January 29, 2006

Retro Moment + MakNBA goin' Ganxta
------------------------------------------------------------------------------ Е така.. мора малце да се пресоблечеме. Од денес сме нигаз фо риал, разбравте кучки? Идеме малце поцврсто, да се пушти крв. Уместо паркет, сеа сме на цигли, а и пригодно банероидче стаив горе. Со нови сили од утре. Бето, ти се погоди а? Погодете од кај е сликава бај д веј?

12 Comments:

Blogger марче said...

kolku samo kemp i fali na ligava

1/29/2006 09:29:00 am  
Blogger beto # 6 said...

Абе и фали знам.Ми текнуе на него онака низ сенки али од прилика ми текнуе дека беше прв играч у добрите денови у Сиетл коа он и рукавицата ги држеа сите онци у играта на Сникс.Ми текнуе и на Детлеф Шремф и Нејт МекМилан и на оној како се викаше прво играше у Сиетл а после коа се распадна тимот отиде у Шарлот.
Ѕверови беа.Кемп посебно.Затоа респект за сличево

1/29/2006 04:26:00 pm  
Blogger Ико said...

Ми треба брзо инфо дали ќе даваат Детроит-Лејкерс на ТВ4 или не? Како што гледам ќе ја има на ЕСПН па да знам дали да се поканам кај некој другар?

1/29/2006 05:07:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

ОВие од ТВ 4 ни реклами нешто за НБа ни бутур.Ја незнаев дека у петокот ќе ја има Мемфис-Детроит.

А за вечер немам никакви информации дали ќе има Лејкерс на ТВ.Баш ми се гледа

1/29/2006 05:18:00 pm  
Blogger zare said...

Abe Selektore na TV4 ke ide Klivlend-Feniks vo 18 i 55 po nase vreme..A inace kako ja faka ESPN tvojot drugar,, toa ne mi e jasno??

1/29/2006 05:48:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

Lejkers ke ima na Orbit ESPN???

1/29/2006 05:55:00 pm  
Blogger zare said...

Ke ima na originalnata ESPN,a ne na Orbit ESPN

1/29/2006 06:15:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

aaaaaaaaaa steta ja razbrav na orbit deka ke aj ima...

1/29/2006 06:37:00 pm  
Blogger Lakerfan8 said...

Па добро де како се прави тоа со НБА МАЦЕДОНИА АЛ СТАР јас сакам на Лејкерс стил да го направам ама не ми текнува ако треба поголемо објаснување пиши на laki_8@yahoo.com

1/29/2006 11:19:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Toa e stilot sto go sakam biaaaatch.
Inace abj d vej imejdjov e od GTA S.A.
MAK NBA RULLLLLLLLLZZZZZZZZZZZZZZZZ

1/29/2006 11:38:00 pm  
Blogger марче said...

bi kul anoun niga!

1/30/2006 01:57:00 am  
Blogger Karakash said...

??????
Све гангстери, ееејј:)

1/30/2006 02:02:00 pm  

Post a Comment

<< Home