Saturday, December 24, 2005

ПОМОШ
Драги читатели, Јас, создавателот на овој блог, барам негде да гледам Лејкерс - Мајами. Знам дека звучам ко џанак што кризира, меѓутоа, ова е едино што ми преостана.. ќе се избањам и нема да ми смрдат чорапите обеќавам.. Ако ништо друго, кажете бар некоја кладилница кај шо ќе може да се глеа.. или која кабелска ќе дава па по тој реон да барам „врски“.. Шепард

12 Comments:

Anonymous Ivica said...

Gaden filing e da nemas kaj da gledas stvarno. Tuku pazi situacija: Kobe na poluvreme so Orlando ima 7 asistencii!!! Izgleda cita NBA macedonia:)

12/24/2005 02:13:00 am  
Blogger Lakerfan8 said...

Дај бе стварно ова веке не се трпи дај бе стварно зар не може нешто да се превземе ми се гади само од помислата дека ке ја пропуштам таа Шек-Коби-Фил средба!!
Шепард во секаква акција те подржуваме само молим те не се живее без НБА!!!!!!!!!

12/24/2005 02:22:00 am  
Anonymous Angel said...

Izvinete, a ke ja davvat li Majami-Lakers na SportTV(Portugalskata).Blagodaram odnapred na odgovorot.

12/24/2005 05:32:00 am  
Blogger beto # 6 said...

Da ke ja davaat.A Sport TV Sheparde ima u K.Voda i navakaj(aerodrom itn>)

12/24/2005 06:27:00 am  
Blogger beto # 6 said...

Ve pozdravi Mr.Vice Carter so 51 poen...

12/24/2005 06:34:00 am  
Blogger Karakash said...

Ќе гледаме заедно, само да си избањал пред тоа:). И да ја тргнеш анкетата, зашто сеа више стварно нема смисла.

12/24/2005 12:25:00 pm  
Blogger iko said...

lele,lele, sto mu stana na vincanity. Covekov e zver veke 2 nedeli ne mozat da go zaprat. Pocnaa da igraat Nets, pa edvaj gi cekam Detroit da vidam kako ke bide protiv najdobrite. Go nets

12/24/2005 12:37:00 pm  
Blogger Lakerfan8 said...

Епа тоа тие Каракаш не ги бива за ништо нашиве ТВ канали и фала за одговоорт уште еднаш..баш како што кажа....

П.С. Нема за што да се грижете наскоро можеби ке има НБА во карпош (во преоговарање сум за да ја купам таа кабловска кука)

12/24/2005 12:43:00 pm  
Blogger zare said...

Steta sto ne ja staiv Miami New Jersey dvojka vo kladilnica bese 3.50 koeficient..Majami sto izgubi izgubi, ama utre Lejkers ke go jade i toa gadno..

12/24/2005 01:05:00 pm  
Blogger Ико said...

Ел Еј ги сокапаа Орландо...на ред се Мајами. Плус Коби 9 асистенции ;)

12/24/2005 01:13:00 pm  
Blogger Lakerfan8 said...

И Мајами ке мине како Орландо само Коби треба да заигра како против Далас!!
П.С. Ете ви асистенции сакавте ете ви 9 од Коби(човекот сепак ја знае дефиницијата што е тоа асистенција):)

12/24/2005 01:24:00 pm  
Blogger Latifovich said...

Е жаре јас ја фатив и таа и пред месец дена san antonio chicago 4.5 koeficient

12/28/2005 12:37:00 pm  

Post a Comment

<< Home