Wednesday, December 21, 2005

Коби дал 62 коша за 33 минути!!!!
EDITED BY SHEPARD: НЕ МИ Е ГАЈЛЕ ШО НЕАМ ГЛЕАНО НБА ОД ЛАНИ, НЕ МИ Е ГАЈЛЕ ШО ЕНКО ПИША, ЗА МЕНЕ НА ПЛАНЕТАВА ИМА САМО ЕДЕН БОГ, НЕГОВОТО ИМЕ Е КОБИ БРАЈАНТ. АЈДЕ СИТЕ ДА СЕ ПОКЛОНИТЕ. Будалава убацил 62 (шеесетидва) коша за само три четвртини. Претходниот рекорд му беше 56 коша за една утакмица. Си седнал на клупа у трета четвртина на резултат од 91-61, што ќе рече дека у тој момент имал више кошеви од целиот тим на Далас. Wow!
У првата четвртина дал 15, во втората 17 и во третата неверојатни 30 поена. Погодил 18 од 31 шут (од кои 4 тројки од 10 обиди) и дал 22 од 25-те слободни. Будала! Тоа што Фил не му дал да изигра уште една четвртина го спасило рекордот на Elgin Baylor од 71 кош, кој ги постигнал 1960 година против Никси. Штета што сум ја пропуштил утакмицата!

12 Comments:

Blogger beto # 6 said...

Lakers (14-11)

On Court PTS REB AST PF
L. Walton 6 4 5 3
D. Green 4 0 0 0
S. Vujacic 2 1 0 2
B. Cook * 2 2 1 6
A. Bynum 2 1 0 1

On Bench PTS REB AST PF
K. Bryant * 62 8 0 3
C. Mihm * 9 8 2 4
L. Profit 8 2 0 3
L. Odom * 7 8 3 2
S. Parker * 7 0 2 2
D. George 2 5 4 3
K. Brown 1 4 2 0
A. McKie 0 0 0 0
S. Medvedenko 0 0 0 0
V. Wafer 0 0 0 0Normalno e ova da se desi u kosarkata?Ovoj ne e heroj , tuku imbecil!

12/21/2005 02:14:00 pm  
Blogger Владо Апостолов said...

:)

12/21/2005 02:17:00 pm  
Blogger Karakash said...

Se desava.

12/21/2005 02:24:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

Ne ova e nezdravo so se desava!!!62 kosa u nba od koa nemalo?odamna taka?

12/21/2005 03:02:00 pm  
Blogger Little said...

Јао, нездравотини.
62...

12/21/2005 03:17:00 pm  
Blogger Ико said...

Bryant scored a phenomenal 62 points - the most in the NBA in 11 years - to propel the Los Angeles Lakers to a 112-90 rout of the Mavericks.

The 27-year-old Bryant became just the 19th player in league history to reach the 60-point

Just as in his previous career high of 56 vs. Memphis on January 14, 2002, Bryant did not play the fourth quarter.


Немам зборови! Коби е закон! ААААААААА, не за џабе не сум го симнал лејкерс капчето од глава цела недела...

12/21/2005 04:44:00 pm  
Blogger Lakerfan8 said...

Паа отсекогаш сум бил мегу најголемите фанови на Коби. Човеков е од друга планета да не заборавиме дека кога постигна 56 и 62 тој играл само 3 четвртини!!!
Стварно ми е жал зошто Фил не го остави до го доигра целиот натпревар..

12/21/2005 07:27:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

of mori majko

12/21/2005 08:54:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

koj se javi vaka????anonimus!?

12/21/2005 09:01:00 pm  
Blogger Lakerfan8 said...

Славам јубилеј веќе по 100ти пат им се јавувам на идиотиве од Зора има ли намера некоја Телевизија да дава НБА сезонава а ако не крајно време е да се превземе нешто...Само какви се натпревари има сезонава жално е да се пропуштат.Таа Тв4 се и сешто дава само за НБА нема време.Колку што јас знам натпреварите во НБА се играат во ноќен термин а тие пак немаат програма во тоа време.
П.С. Ако е проблемот е во коментатор тогаш тоа и не е проблем зошто еве би можеле Основачиве на блогов да бидат коментатори.Дај стварно кажете некоја информација, не се живее веке без НБА!!!

12/21/2005 11:13:00 pm  
Blogger Latifovich said...

A sto ima tolku strasno sto koby dal 62 i mcgrady lani dade isto tolku pa nisto a sega koga e koby vo prasanje dva meseci ke go zborat

12/22/2005 01:51:00 pm  
Blogger Yaro Gabriel said...

www0718

tory burch outlet
pandora charms
kyrie 4
chicago blackhawks jerseys
nike revolution
cheap jerseys
cheap jordans
true religion jeans
cheap jerseys
supra shoes

7/18/2018 03:43:00 am  

Post a Comment

<< Home