Thursday, January 19, 2006

Силно светнал ден + AD saves the day (барем он мисли така)
ИЗВЕСТУВАЊЕ: Од петок или недела ТВ4 почнува со преноси. Додека трае сезоната, 1 пренос неделно. За плејофот, по 2, а финалето цело. Се надеваме, последен пат ве известуваме. makNBA Squad И се надевам дека после неколкуте најави, оваа е онаа правата и дека Македонија конечно ќе добие канал кој ќе дава НБА. Ова е се уште неофицијално, од изворот, кој е редовен посетител на NBA Macedonia. Самоо, кој ли ќе коментира? Ај да видам... Да не биде постов без слика, еве ви стрипче од синоќешната дешавка у Чикаго,(клик на неа за бетр вју) кога Антонио Дејвис се качи на трибините да ја спаси жена му од некоја си пијаница, која ја закачала госпожа Дејвис. Дека претерал, претерал, али Антонио никад не бил познат по големиот коефициент (или како што викаат кај мене у Чаир - eфисиент) на интелигенција - Каракаш
ЗАДЊА ВЕСТ: МАЈАМИ - САН АНТОНИО, ПЕТОК У 02:00 НА ТВ4

16 Comments:

Blogger beto # 6 said...

Антонио Дејвис од денеска за мене е ѕвер!Штерн треба да се стави на негово место и да не го суспендира ни минута!Да сум јас на негово место исто така би направил...АД из д мен.Го поштуем од денес натака,иако и порано многу го поштуев кога играше со Картер у Торонто.Времиња!

1/19/2006 11:27:00 pm  
Anonymous Laf said...

Jas moze ne cuv dobro - no mislam rekoa 2 natprevara nedelno (za vreme na Euroleague natprevarot denes imase informacija)... kako i da e super vest!!!

1/20/2006 12:03:00 am  
Anonymous Laf said...

OK, sega ja gledav reprizata na Beneton vs. Zalgiris - komentatorot (da e ziv i zdrav) definitivno rece 2 natprevara nadelno. :)
Jeee!

1/20/2006 01:36:00 am  
Blogger Shepard said...

да ми го дудлаат куро, феникс лејкерс играат :(

1/20/2006 01:41:00 am  
Anonymous Laf said...

Ajde, ajde... dobro e MIA vs SAS za pocetok... ;)

1/20/2006 02:36:00 am  
Anonymous Anonymous said...

A кој ќе биде водител? Љубомир?
Љубе! врати се!

1/20/2006 12:14:00 pm  
Anonymous Laf said...

Ke komentira Dejan Lekik... a sto se tice Ljubomira - od nego se dobieni pravata za NBA na Kanal 4, toj demek gi drzel za "ovoj del od svetot"... sto malce i me ljuti - koga toj gi imal pravata zosto dosega svoite bivsi fanovi gi ostavi bez NBA (a se razbira, moze i ne e po negova vina - ne ja znam prikaznata).

1/20/2006 03:48:00 pm  
Blogger Shepard said...

prikaznata e deka site heroi umiraat..

1/20/2006 06:27:00 pm  
Blogger Ико said...

Колку што јас имам информации, Љубомир ги нема во негова сопственост правата туку само е претставник на НБА за југоисточна Европа...така да не може да му се замери...

1/20/2006 06:59:00 pm  
Blogger kole said...

nba bez ljube ne e nba...lJUBE VRATI SEEEEEEEEE!!!!!:))))

1/20/2006 07:06:00 pm  
Blogger Karakash said...

И тоа како може да му се замери. Лаф и Шеп се прави. Не ни треба Љубо да коментира, му помина времето на човекот, и тоа одамна...дека новите ќе бидат бољи, не знам, али време беше...

1/20/2006 08:41:00 pm  
Anonymous Laf said...

Ljubomir dobro si ja vrsese rabotata, nema sto... koga toj bi komentiral pak ne bi imal nisto protiv, naprotv - bi mi bilo milo. Megjuota, ne mi e neophoden Ljubomir za da uzivam vo NBA natprevar. Sega gledam Janko i toj veli deka NBA bez Ljubomir ne e nisto, i secudi koj bi gledal NBA ako go nema Ljubomir.Bez veze... za pravi fan-ovi i bez komentator NBA si e NBA.
Inaku vo eden od vesnicive nasi stoi deka prenosite cinele 110 000 evra. Vo trka bila i МТВ.

1/20/2006 11:18:00 pm  
Blogger марче said...

2 godini gledam nba na francuski ... zaboraif kako zvucese ljubomir ...

1/20/2006 11:34:00 pm  
Blogger Laf said...

Sum gledal i na francuski, spanski, germanski, slovesnski, pa i kineski... :))) A i bez komentar - 1994 All-Star rookie game, se sekavam se vklucija vo zivo na kanal 3 togasen na MTB, a nikoj ne komenitrase. Bese interesno, celo vreme skripea patiki... :)

1/20/2006 11:47:00 pm  
Blogger kole said...

fala bogu pocnaa...ovoj komentatorov nemozam da go podnesam,a i ova reklamive od vremeto koga igraa lakers i sacramento,onie najinteresnite utakmici.si ibaa vekot.nema veze VAZNO POCNAA da davaat nesto

1/21/2006 02:58:00 am  
Blogger Karakash said...

Прав си Лафе...а и Лери не ти е лош. Јанко ќебапот не е меродавен да збори за НБА.

1/21/2006 04:13:00 pm  

Post a Comment

<< Home