Wednesday, December 28, 2005

Клиперс без ветар во едрата
Се разбудив пред крај на втора четвртина. У тој момент Клиперси губеа 14 разлика. Од она што го видов во продолжение ми стана јасно дека утакмицата се прекршила у првиот дел. Cassel у прво полувреме шутирал со катастрофални 1/12. Имаше само три поена. До крајот на утакмицата ми се чини дека се појави само уште еднаш и тоа кратко. Имал солидни 9 ассистенции,ама даде за 13 поени помалку од стандардот. Кингс, кои играа у жути-ретро дресови, тепаа со 17 разлика и тоа без Abdur-Rahim и без веќе подолго отсутните Пеџа и Wells. Оваа ноќ беше ден на Bibby. Поентираше и од поле и од влезови, а изнуди и неколку два + еден. Растури:) и Kevin Martin. Даде(или поарно дал), за него, неверојатни 20 коша и скокна 8 пути. Од Клиперси за фалење е само Katino Mo(g)bley. Бар од она шо го видов. Он у последните две третини највише се трудеше. Иако Brand даде највеќе кошеви, тој во второто полувреме не се ни виде. Дали даде еден кош. И едно слободно мислам. Последната четвртина беше мачна за гледање. Никој не играше. Може да се издојат само двата бунара на Bred Miller и Mobley. Цепки. И пак од она шо го видов, мислам дека Кингси изиграле добра одбрана у првите две четвртини. Оти у третата(оти само тогаш се играше баскет) се виде дека многу добро ги затворија. Не ми текнува дека Клиперс барем еднаш шутираа од чиста позициија. Освен една контра. И толку! P.S. Шо викате за насловот а? :):):)

7 Comments:

Blogger Karakash said...

ekstra, ekstra...izvini, ama sam se namesti za utakmicava:)) Ja ne jea gledav, i milo mi e sto e taka.

Naslovot kao ja da sum go napisal:)

12/28/2005 10:09:00 am  
Blogger Latifovich said...

Насловот е страва сто друго да се каже а што не сте ме убациле за фантазѕ че видите вие догодина

12/28/2005 12:45:00 pm  
Blogger Владо Апостолов said...

Karakash? Kade ima programa za NBA TV? Mislam na internet

12/28/2005 01:56:00 pm  
Blogger kole said...

do dvr budr: konkretno ako prasuvas za nbatv ne znam ali znam deka imas na www.tbwsport.com koja utakmica od kolku pocnue i ako ima nekoj da prenesue ima edno malo tv ke go vidis ne mozes da go promasis

12/28/2005 06:47:00 pm  
Blogger Karakash said...

повели

http://www.ntvmsnbc.com/news/344767.asp

12/28/2005 07:31:00 pm  
Blogger Fghkfhk Dfgaert said...

qzz0609
michael kors outlet
tods outlet
jordan shoes
polo ralph lauren
swarovski outlet
canada goose outlet
michael kors uk
canada goose jackets
lakers jerseys
canada goose outlet

6/09/2018 03:58:00 am  
Blogger Yaro Gabriel said...

www0718

mulberry bags
longchamp outlet
ray ban sunglasses
cheap mlb jerseys
air more uptempo
harden shoes
indianapolis colts jerseys
true religion jeans
coach outlet online
polo ralph lauren

7/18/2018 03:40:00 am  

Post a Comment

<< Home