Monday, January 23, 2006

Се бара јунак
Се бара(ат) јунак(ци) кои: - располагаат со асални машини за симињање торенти; - ќе бидат доблесни да ја симнат утакмицата Торонто - Лејкерс; - ќе бидат уште подоблесни да испратат мејл на maknba@gmail.com; - после тоа ќе се договориме утакмицата да се среже како би можела нашата мала секси макнба заедница да се здобие со вредниот артефакт, односно истиот да се размножи низ најверните членови; (океј, ова е поише ради ја да ја добијам некако..) Јунаците ќе бидат наградени со пиво, благо, сокче, грас, зависно од преференците. Од Стручниот Штаб, Шеп (Оф д топик: Под двата текста у врска со Коби и неговите 81 поени, го имате рикепот од Бето од синоќешната утакмица меѓу Милвоки и Хјустон. За да не оди надоле Коби, кој барем уште еден ден мора да остане најгоре, Ти-Мек и неговите 41 поени се ставени подоле. - К.)

28 Comments:

Blogger Laf said...

Ne sakam da vetuvam, no ima odlicni sansi da ja imam utakmicata do krajot na nedelata (od DavkaBT sajtot, 1400 MB). Ke mi ja simne drugar najverojatno, bidejki mene ADSL-ot mi e namalen na 64k, poradi prekoracuvanje na limit. Potoa ke ja izrezam na DVD (mozam da gi dodadam i 62 poeni na Kobe protiv Dallas i debito na Magic Johnson protiv San Diego Clippers, 1979, da ne bide prazno DVD-to).
Stom ke imam novosti, ke vi kazam, ako nekoj ne me preduhitri do togas.

1/23/2006 11:14:00 pm  
Blogger Karakash said...

Шеп, ја пред малце ја изгледав, а и ја снимив, али на ВХС...

1/23/2006 11:15:00 pm  
Blogger Lakerfan8 said...

/lakersfans.blogspot.com/-Хајлајтс 4 минути на 81 поени на Кобе и анализа од ЕСПН.

1/23/2006 11:20:00 pm  
Blogger Lakerfan8 said...

БитСпирит одличен бар за мене 40 КБ/с за 5 дена ке го имам натпреварот а ако некој е заинтересиран да го има натпреварот од Коби 81 нека каже, ОК.

1/23/2006 11:26:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

ЛЕјкерсФан ако си расположен да режеш , изрежи ја и за мене ќе ти бидам веома благодарен.
Може ли утре сабајле да добиете еден рикеп од Милвоки-Хјустон од мене(наравно ако имам среќа да се разбудам , а ќе покушам).Чекам одговор од еден од блог авторите.

1/23/2006 11:43:00 pm  
Blogger Shepard said...

не прашуј, пишуј ;)

1/23/2006 11:45:00 pm  
Blogger Karakash said...

Може бе Бето, само пази што пишуеш, зашто и ја ќе ја глеам.

1/23/2006 11:48:00 pm  
Blogger Laf said...

This comment has been removed by a blog administrator.

1/23/2006 11:55:00 pm  
Blogger Lakerfan8 said...

Бето 9- Кога ке биде готов натпреварот ке кажам ОК но како ми крена конекцијата 50-60 КБ/с да не ја урочам побрзо ке биде изгледа..8)

1/23/2006 11:56:00 pm  
Blogger Karakash said...

Го сменив постот подоле.

1/24/2006 12:01:00 am  
Blogger Владо Апостолов said...

Сакам и ја копија!

1/24/2006 12:04:00 am  
Blogger Karakash said...

Па шо не ја глеаше на НБА ТВ?...и дај пиши нешто, бе.

1/24/2006 12:04:00 am  
Blogger Lakerfan8 said...

на секој кој сака копија нека подготви еден натпревар на Коби, едниот нека биде против Далас 62 поени на коби и ке бидам подготвен за разменување...

1/24/2006 12:20:00 am  
Blogger beto # 6 said...

Каракаш каков да биде рикепо онаков олд-скул или поише нараторски.Ако се успијам ти си бек-ап опција.Ke pisham rano sabajle utre dali sum gleal

1/24/2006 12:24:00 am  
Blogger kole said...

momci i ja ja sakam utakmicava.daj neka kaze nekoj,preku mejl ke se dogovorime i ke mu bidam blagodaren do krajot na zivotot pls.........

1/24/2006 12:39:00 am  
Anonymous Ivica said...

Ah be decki, ova me dovede do razmisluvanje deka sum od Makedonija, kade internetot e so smesna brzina:))). Eve sega pocnav da ja downloadiram pa valjda vo nekoe dogledno vreme ke ja imam. Ke vi pisam cim e zavrsen downloadot. Samo da vi kazam, ednas downloadirav 4gb 2 dena!!! taka da moze da se desi da e utre vecer gotova snimkata. Posle toa ke se dogovarame za nacinot na transfer i za nacinot na plakjanje:). Inace jas (fala na prasanje) sum ziv i ako dade gospod da mi se otkacat od na vratov na faks ke napisam nekoj post narednive denovi. Sega odam, imam uste 8 poglavja da pominam do 9 sabajle. Pozdrav

1/24/2006 01:54:00 am  
Anonymous Ivica said...

Dobri vesti... nema da e taka sporo, veke imam 5%. Separd imas MSN da ti ja pustam snimkata utre?

1/24/2006 02:20:00 am  
Blogger Shepard said...

ијам мсн ама ијам и ебан кабелски интернет, ама ај че се договориме.

пиши ми на shepard@mail.net.mk

1/24/2006 03:05:00 am  
Anonymous angel said...

i jas bi sakal kopija od utakmicata ako se moze.mail:apet555@yahoo.com.koj ja ima neka mi pise pa ke se dogovorime,sleduva nagrada:).

1/24/2006 03:20:00 am  
Blogger Shepard said...

ќе се пише одма шо како за утакмицата.

ивица ја има. вечер ја ќе почнам да ја сркам од него, па се надевам за 3-4 дена ќе ја имаме и меѓу нас. после тоа, ќе видиме.

1/24/2006 08:42:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Јас денеска ја купив од Google. Со попуст, некои $3.4 по утакмица е. Квалитетот е одличен. Денеска ќе ја гледам. А после кој како сака..ќе ја редистрибуирам...се разбира..без пари :)

lakers

1/24/2006 09:35:00 am  
Blogger Lakerfan8 said...

Сите фанови на Лејкерс се добредојдени на lakersfans.blogspot.com џст висит анд комент ок...

1/24/2006 07:22:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

Луѓе уште не е официјално ама РОН АРТЕСТ У САКРАМЕНТО, ЗА ПЕЏА!!!
Ајде Каракаш пиши еден пост за ова,живо ме интересира што Е!
А Чаки Еткинс у Мемфис,ти кажав ја одамна!
Вечер има Милвоки-Детроит на тВ.Neznam dali da se dam da praam ecap,dali ke vredi.Osekam ke bide ckartna utakmica

1/24/2006 10:53:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

Грешка сум бил ,денес нема НБА на тв!Ајде сакам да пишам пот кажете ми за што!Мислам дека за ова со АРтест е поише ко за Каракаш.Да ја разглоби трампата:)

1/24/2006 11:04:00 pm  
Blogger Laf said...

Nisto od trampata Artest/Peja... propadnala rabotata.

1/25/2006 01:30:00 am  
Blogger retry said...

Toa bi bilo interesno, mozhe da se razmisli i za arhiva na nezaboravni utakmici. Ali gledam seushte ja nema so golem broj i kompletni source-vi, 81 na Brajant. Mislam deka treba ushte nekoj den da se pocheka.

1/25/2006 07:54:00 pm  
Blogger Yaro Gabriel said...

www0718

kate spade outlet
michael kors outlet
links of london
canada goose outlet
fingerlings monkey
bottega veneta outlet
fitflops shoes
uggs outlet
jimmy choo shoes
nobis outlet

7/18/2018 03:46:00 am  
Blogger 5689 said...

zzzzz2018.11.5
coach outlet
red bottom shoes
pandora jewelry
asics shoes
christian louboutin outlet
ray ban sunglasses
nike huarache
ugg outlet boots
kate spade outlet
ray ban sunglasses

11/05/2018 06:41:00 am  

Post a Comment

<< Home