Tuesday, September 05, 2006

Retro Monday + Свецко из оувер
Ај прво за Светското.. Без многу желба го пишувам ова (да имав желба уште вчера ќе пишев). Во натпревар на најлошото од Медитеранот, Шпанците без Гасол станаа Грци и ги победија Грците, кои станаа Срби после победата над Америката. Иако на хартија Шпанците без Гасол беа малтене отпишани - сепак, се знаеше дека во натпреварот ќе влезат гладни за победа, особено после мачното полуфинале со Аргентина. Она што ме разочара беа Грците, кои духот како да го оставиле во сиртакито претходната вечер, а згора на се` промашуваа све што можеа да промашат. На крајот излезе дебакл. Тоа е. А сега, да се запази чудната традиција (која ја почна Енко). Секој втор понеделник ретро клипче.. (иако сега е вторник, ја се понашам ко да е понеделник). Нели е ретро во права смисла на зборот?! :) Stay Tuned, We'll Be Back For More. Sponsored by Geeks go Greek..

5 Comments:

Blogger zare said...

Pa mozese i podobar klip da najdes..Barem u boja:)):)

9/05/2006 12:08:00 pm  
Blogger retry said...

Ne mozheshe nekoj pokratok da stavish :))

9/05/2006 01:43:00 pm  
Blogger chote said...

Никад не ми било јасно зашто шпанците ги виккат Црвена Фурија. Црвени одувек биле ама не потсеќале на фурија никад. Ни у фудбал ни у кошарка. Прв пат на светсково ни ставија на знаење дека прекарот не е за џабе. Алал да им е. Тој малиот Гасол (на Шеп братучед му) ќе биде ѕвер, и тоа за многу кратко време. А шпанците уште неколку години ќе дрмаат у врвот на светската кошарка. Секоја чест за цел шпански состав...
Се испостави на крај дека коментарот на Џиги на почеток на свецково, во кој велеше дека Кжижевски треба да игра со 7 играчи а не со сите 12 е на место. Не ми е јасно како може ДвејдвевјдеЕЈД, Леброн и остали да играат со 20% од жарот со кој играат у НБА. Исто, грешка им беше што го избација Аринас уместо Пол. Голема грешка.
Пичка ли му материна, ама да имаш таков састав и да не можеш да го мотивираш ич...стварно не сфаќам. А без конкуренција беа најаки. Koj што сака нека каже.
И така. Едно скромно, (да поскромно не може да биде:)) коментарче од мене по повод свецково.

9/05/2006 07:20:00 pm  
Blogger retry said...

Chote, jas istoto bi go kazhal i za Argentina.

9/05/2006 10:38:00 pm  
Blogger марче said...

ама дрес сум нарачал од од калдерон... viva españa!

9/06/2006 08:22:00 am  

Post a Comment

<< Home