Sunday, July 16, 2006

Робин Фикер, реметачот
Робин Фикер има 63 години. Адвокат во пензија, и професионален „реметач“ на НБА утакмици, од Вашингтон. Негово прво поголемо достгнувања е реметењето на Larry Nerd - Bird од првите редови, што играчот на Бостон го коштало живци.. технички.. а наводно се жалел да му забранат на Фикер да присуствува на утакмиците.. Го ремети и Крис Малин, овој му истура гејторејд на глава.. Го ремети Баркли.. овој вика „Фикер и Буш (стариот) се најголеми шупци во Вашингтон“.. продолжува цела сага со Баркли, за овој подоцна да му посвети цео поглавје на Фикер во меморите.. притоа се реметат меѓусебно.. After Ficker had loudly mocked Barkley's political aspirations by asking him his views on NAFTA and health care, the player turned and said: "I do have a view on the death penalty. They should use it on you." Понатаму, во 1993, за време на финалето Феникс - Чикаго, на покана на Баркли, Фикер оди за Феникс, со цел да го примени специјалниот ремет за Џордан. Има место позад клупата на Булси. Во тој период Џордан го тресат аферите за коцкање, значи, со тоа е поврзана специјалката на Фикер. Будалетинката позади е опремен со шпил карти, коцки.. за да кулминира со мафтање пари у фаца на Мајк, и констатно да го прашува „на што ќе се обложиш, колку ќе вложиш“ итн.. Неговата љубов кон Чикаго продолжува и натаму. На едно гостување кај (тогаш) Булетси, Фикер, кој седи позади клупата на Чикаго, на глас ги чита мемоарите на Фил Џексон. Фил Џексон почиња да се кара со него, и се заканува, се буни кај судии.. и следи легендарната изјава на Фикер: "What got him so upset, I don't know. If he didn't want to hear passages from the book, he shouldn't have written it.". Кариерата на Фикер продолжува понатаму: негова следна цел се повторно Булси и тоа Скоти Пипен. На тајм аути на глас ги реди швалерките на Пипен, му мафта со пајче за бањање (а Скоти на тоа наводно бил многу осетлив). Пипен исто се буни, се кара, ама џабе. Не го одминува ни Џејсон Кид: Ficker once showed up at an NBA game holding a sign that read "Ason" when Jason Kidd was in town to play the Washington Wizards. Kidd asked why. "Because you've got no 'J,"' Ficker retorted, referring to his jump shot. Кога Булетси стануваат Визардси и мењаат сала, и Фикер оди да си го продужи сезонскиот билет од 200 долари по утакмица.. наидува на разочарување - „неговото“ место веќе не е позади противничката клупа, него под кош.. и тогаш доаѓа до скандал.. еве линк.. У меѓувреме, он е главен фактор за треш-ток ситуации, како и за Детроит и Артест, така и за Зидан и Матераци.. "A $3 set of earplugs and Zidane could have ignored it, kicked the winning goal and given Materazzi something to think about for four years, but instead he lost it like Ron Artest," said Robin Ficker.. еве линк.. тачка.. Значи, тоа е тоа, Робин Фикер, кој исто така беше и кандидат за сенатор :)

11 Comments:

Blogger Омар Шариф said...

zakon!

7/16/2006 10:53:00 am  
Blogger Karakash said...

Covekot si ja pronasol smislata na zivotot:)

7/16/2006 10:58:00 am  
Blogger retry said...

Bravo Shep. Ova me potseti na onoj nashiot (ne znam dali e ushte zhiv) shto trchashe so gulabi na rakometni natprevari i gi vregjashe protivnichkite treneri.

7/16/2006 03:25:00 pm  
Blogger Latifovich said...

Apsolutno go podrzavam covekot. I imam edna zabeleska anketata da ja trgnete

7/16/2006 08:05:00 pm  
Anonymous observer said...

Operacija na koleno na kobi ?
8-12 nedeli pauza

7/16/2006 08:28:00 pm  
Anonymous flight 75 said...

You've got no J :)

Без Коби на Светско, на Американците ќе им треба Фикер у состав да ги ремети другите тимови, пошто вака па ќе е резил...

7/16/2006 11:19:00 pm  
Blogger Shepard said...

анкетата не ја мењаме, ме мрзи :)

иначе, за коби, кој го ебе коби, коа го иаме фикер :)

7/17/2006 03:29:00 am  
Blogger Ико said...

Лее, типот е закон!! Хахаа...баш би сакал да седам до него на една утакмица, па подоцна неговите методи ќе ги продавам :)))

7/17/2006 10:23:00 am  
Blogger retry said...

Ja naprotiv mislam deka nema da se rezilat Amerive, zoshto retko koja druga reprezentacija ima jak sostav. Mozhebi Argentina pak, ama mislam deka i tie vekje stanaa po mentalitetot kako "Dream Team-ot" i nema da vlezat so poln zhar kako shto toa go pravea prethodno koga prosto gi gazea Pierce, Duncan i ostali drimtimovci. Srbija, Germanija, Shpanija, Litvanija, Grcija, Portoriko i Slovenija ne veruvam deka se kadarni da go napravat ona shto im go napravija Gauchosite na Amerite na zadnjava olimpijada.

7/17/2006 11:41:00 am  
Anonymous Anonymous said...

This site is one of the best I have ever seen, wish I had one like this.
»

8/12/2006 09:27:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Your are Nice. And so is your site! Maybe you need some more pictures. Will return in the near future.
»

8/18/2006 01:19:00 am  

Post a Comment

<< Home