Monday, September 18, 2006

Летечи (не тој) се враќа!
Баш пред некоја вечер кај мене тука на клупи, криејќи се од Алфите паднавме на муабет. Му викам : „До кај си бе брат? Ја еве 10 кила скинав летово. Уште 10 и топ сум.“ Он мртов озбилен ми вика „ај бе не сери, дај вамо..“ И ете нешо денес ми се јавуе, вика, види весник.. И шо да видам! После тоа сабајлето, ја не можев да станам, он право на тренинг отишол.

7 Comments:

Blogger Karakash said...

Знаеш дека нема ништо од тоа, нели? На летечкиот (тој) мислам.

9/18/2006 07:56:00 pm  
Blogger retry said...

Drugi mi kazhuvaa, ja ne veruev :))

9/18/2006 09:07:00 pm  
Blogger Shepard said...

абе он вика спремен е, ми кажа..

башка ми се свиѓа чикаго.. онака, кирк ХИНРИЧ ќе му праи цепелини.. а ја и он ќе лежиме и ќе ги глеаме топките како фучат..

9/18/2006 11:15:00 pm  
Blogger марче said...

ееееј кој ќеф ми се напраи коа го прочитаф ова! мора да се напраи исправка. кариерата на еден ваков великан мора да заврши на многу подостоинствен начин...

9/19/2006 09:49:00 am  
Blogger Karakash said...

A ondak se desava OVA. Tipical Kemp. Plus, te izlazal druze.

9/19/2006 12:05:00 pm  
Blogger Yaro Gabriel said...

www0926
jordan shoes
manolo blahnik
christian louboutin
ray ban sunglasses
nike shoes
asics shoes
mbt shoes
jordans
christian louboutin outlet
champion clothing
9/26/2018 03:31:00 am  
Blogger 5689 said...

zzzzz2018.11.5
salomon shoes
ray ban sunglasses
canada goose
kate spade outlet
adidas nmd
birken stock
coach outlet
air max 90
fitflops clearance
skechers shoes

11/05/2018 06:41:00 am  

Post a Comment

<< Home