Tuesday, April 11, 2006

The G-man Ad...(со допуна)
Најбољата реклама после онаа со Џордан и децата. Холивуд :)
* * * * *
Допуна бај Каракаш: И ја да промрчам нешо. Уствapи, нема да мрчам, него ќе ви расфрлам понекој, линк, изјава и плус клип. Да не биде без ич. Најпрво, ова мора да е најдолгиот параграф кој би требал да претставува пост, а е од Џонс ту д НБА. Тешко е да се прочита до крај, али поентата е дека Кид е бољи плеј од Неш. Не се мешам у муабетов, али мислам дека Нешти ипак е бољи овие две години. Ипак, ако не ви се чита, вреди да се погледне клипот на крајот.
* * * * *
Прво го купи Рибок, а сега Адидас од 2011 год. е офишл еквипмент апарел суплаер на лигата. Што се нема да направи Адидас да го стигне Најк. Уште не научија дека не се прави тоа така, него со потпишување на најмаркетиншки исплатливите фаци. Ама, нема гајле, Ади ги има Данкан, Гарнет, Билапс и Телфер, ву-ху.
* * * * *
"We're just embarrassing ourselves each and every night. We don't even deserve to be in the playoffs. I don't know if we're tanking the season and don't want to go to the playoffs. I don't know what it is." - Џермејн ОНил. Коментар непотребен. Пацери.
* * * * *
Тоа дека НБА и рап и р'н'б фаците се поврзани не е ништо ново за никого. Еве супер текст кој споредува и дава кој рапер со кој играч највише си личи. Не физички, него кариера и слични ствари.
* * * * *
Флајт на својот блог не стави плеерче, за постов, така да д бигер брадр камс ту хелп и ви го прикажува видеово по избор на Флајт.
* * * * *
Јаоза го сјеба стапалото, откако прво Мемо, а после и Андреј убаво го нагазија. Толку јако за да му пукнат коска во стапалото. Совршен крај на сезоната за Хјустон.
* * * * *
Не мора да се објаснува дека Џизус и Брус Боувен не се сакаат. Нивната последна епизода - ТУКА.

19 Comments:

Blogger Karakash said...

Но комент...

4/11/2006 08:27:00 pm  
Anonymous Чоте said...

Мнооооогу добро!

4/11/2006 08:36:00 pm  
Anonymous Bojan said...

JA JA NATURLIH...

4/11/2006 09:19:00 pm  
Anonymous flight 75 said...

Добра реклама! Посебно Спајдермен делот.....
А, фала и за плеерчето. Како го ставате, бе?
Ви се свиѓа миксот на LD2k?

4/11/2006 11:29:00 pm  
Anonymous bodan said...

SILNO,MNOGU SILNO!!!

4/12/2006 02:58:00 am  
Anonymous Bojan said...

Shek triple dabl... baska i career high 10 asistencii...

4/12/2006 04:08:00 am  
Blogger Lakerfan8 said...

This comment has been removed by a blog administrator.

4/12/2006 05:56:00 am  
Blogger Lakerfan8 said...

Коби 30 поени само во првото полувреме лејкерс лид 62-56 а Квејми дабл дабл 11 поени 12 скока..Лејкерси се се подобри од натпревар во натпревар :)

4/12/2006 05:57:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Kobi samo 1(eden) poen vo vtoroto poluvreme koga se krsese rezultatot

4/12/2006 10:56:00 am  
Blogger Karakash said...

Ostavi toa Hejtorejdot:)

Kobi 1 poen u 3.cet., a u zadnja ne vleze u igra.
Inace, sredbata ja zavrsi so 31 poeni.

Ova ispadna kako ja da go branam Kobi, cccccc.

4/12/2006 11:04:00 am  
Blogger retry said...

Dobro de, i jas ne bi go ostavil u igra ako vekje se znae pobednikot. Kje bide losho za Lakers ako sluchajno se povredi i toa na dobiena utakmica. I u treta ne igrashe mnogu. Svaka chast na Lamar, daj bozhe vaka da produzhi i u playoff. Sepak, najmnogu merak mi napravija Suns shto gi tepaa Kings.

4/12/2006 11:09:00 am  
Blogger retry said...

I da ne zaboravam, alal da vi e za klipot. Kakov mix, pa i muzikata shto ide u pozadina... Nemam zborovi stvarno.

A i ova igrava na Shaq sinokja ludnica, a na Walker mu trebashe dolgo vreme da se osvesti. U playoff pogotovo protiv Detroit kje mora pochesto vaka.

4/12/2006 11:12:00 am  
Blogger Karakash said...

Ama Detroit ne e Toronto.

4/12/2006 12:15:00 pm  
Blogger retry said...

E ne e :))

4/12/2006 12:43:00 pm  
Blogger znalac said...

Ај краток осврт на тоа што гледав вчера. Краток, да не каже Karakash коментаров подолг од постот :)

MIA-TOR - ете Shaq после 13 години го направи својот втор triple-double. TOR е оваа година тим за рекорди,

прво Kobe 81, сега Shaq... TOR ја започна сезоната со 1-15, а ќе заврши во истиот стил, веројатно 0-13 (сега

се 0-9, а од последните 4 @ORL, DET, IND, @CHI не ми изгледа дека ќе добијат ниту една). Како и да е, ќе

гледам во петок да отидам со DET па ќе пуштам некое фото инфо.

SAS-SEA - ова одеше без коментар и со courtside camera, демек као таму да си. Не баш по мој вкус, ама нема врска. Parker добар, Duncan не баш. Се надевам ќе се потсреди за play-off.

SAC-PHX - на полувреме +17 за SAC, Nash 4 лични, Marion 4. Второ полувреме, лекција - PHX го доби со 30 разлика. Artest покажа што говедо е - погоди тројка за да дојдат на -5, 105-100 и на контра му направи flagrant foul на Barbosa. Две слободни + цепелин и поздрав.

LAL-GSW - Kobe даде 30 во прво, ама имаше еден незгоден доскок и мала повреда на крај од прво. Затоа во второ не се истакна баш. Laram и Kwame беа одлични. Прв triple-double на Lamar за Lakers (9-ти вкупно). Kobe е втор на Lakers листата со 14, а прв е Magic со, пази сеа, 138.

4/12/2006 04:12:00 pm  
Anonymous Bojan said...

Zoso mislam deka na Shek ova mu bese prv tripl dabl u kariera??? aj ke proveram...

4/12/2006 08:13:00 pm  
Blogger Karakash said...

Бојан, не проверувај, втор му е.
Првиот му беше 1993 и имаше 24 поени и...28 скокови и 15 блокади!

Зналац, и ја ја гледав САС-СИЕ у ист стил, на НБА ТВ и ни мене не ми беше нешто по вкус.
И да пратиш слики:)

4/12/2006 08:45:00 pm  
Anonymous Bojan said...

Tocno... A sliki obavezno... aj pa moze i nie nekoagas ke prakjame sliki... od utakmica gledana u zivo...

4/12/2006 10:18:00 pm  
Blogger Shepard said...

ја на мејл добив слики од јунајтед центар, али од бате џоле споменикот.. ќе ги стаам утре/задутре..

бојан, абе може и ние некад ќе сликаме.. може.. :(

4/13/2006 01:23:00 pm  

Post a Comment

<< Home