Monday, January 30, 2006

Mannace Rodman пак се враќа, овој пат у Англија
(Еве и мој допринос до сторијава. Текст кој идеше прошлиот месец за бедников на сликата - К.) Синоќа, Денис Родман дебитираше за Брајтон Беарс, и си кешираше околу 30.000 долари за настапот шо го заврши со 4 поена и 7 скока за 26 минути игра, али наводно демонстрирал многу јака одбрана и бил клучен у победата на неговиот тим од 91-88 у гости против Гилтфорд Хит. (од увек мислев дека у Англија баскет играат строго на плејстејшн) Сеа следна цел му е враќање у НБА. "If I worked out consistently for a month, I think I can go back and play," said Rodman, a five-times NBA champion. "I think my body is in good shape - I just need to go out there and get the fundamentals. I'm 44 - it will be a mark in history to do it." Енглеска утакмица као таква, била тапа. На крај, на 91-88 за неговите, Родман укењал 2 слободни и за негова среќа противниците утнале обид за изедначување. “Aw, you know me. I don't shoot free throws.“ "I wasn't trying to steal the show. I wasn't the focus of the game. Next time will be better." Иначе, до завчера, Родман беше дел од англискиот Биг Брадр, али го избациле, на среќа на гледачите. Жива несреќа е чоекот, нека се повлече скроз, едино прстењата со Детроит и Чикаго му се бела флека на гнасниот живот. (иначе, глејте го на сликата од утакмицата, као лик од Стрит Хуп флиперската игра е)

4 Comments:

Anonymous Ivica said...

Deckovo e ludnica. Go nema, go nema pa ke lupne nekoja glupost:)).

1/30/2006 09:02:00 am  
Blogger Ико said...

Хаха...Родман закон.

1/30/2006 11:03:00 am  
Anonymous bodan said...

A kako samo praese 20 skoka po utakmica,ka od shala?Prav crv.

2/01/2006 12:06:00 am  
Anonymous neso said...

shepard,ma ti si napravil chudo od BLOG,bravo sekoja chest,od sokol,si stanal sokol bloger,uste ednas sekoja ches.

2/07/2006 01:17:00 pm  

Post a Comment

<< Home