Monday, November 07, 2005

Кој пие, а кој плаќа?!

(пак дупи блогер со сликите, иначе ќе го ставев Крис Кејман како најголем фактор сезонава)

Како што неколку пати спомнав, Лигата стана синоним за калакурница. Рецимо, ако до крај се продужи како што почна би имале малце необичен исход..

У плејоф на Запад би влегле:

1. Клиперс 2. Њу Орлеанс / Оклахома 3. Јута 4. Лејкерс 5. Далас 6. Сан Антонио 7. Голден Стејт 8. Мемфис

На Исток:

1. Вашингтон 2. Милвоки 3. Њу Џерси 4. Детроит 5. Шарлот 6. Индијана 7. Чикаго 8. Бостон

За титулата МВП најсериозен кандидат би бил Коби со феноменален просек од 37 поена, скоро 7 скока и скоро 5 асистенции по натпревар и 49,4% од поле.

Руки на годината би бил Крис пол со 13,7 поена, 5,7 скока и 5 асистенции по натпревар.

Али рано е..

8 Comments:

Blogger Karakash said...

...e рано е.

11/07/2005 07:50:00 pm  
Anonymous Boromir said...

Ami prerano!
A go vidovte li luge moi Vinsanity?! Kakvi posteri naprai od Zo,toa e ludo!Dolgo vreme ne sum videl takvi "in ur face" zabivanja!Bolest!!!

11/08/2005 12:43:00 pm  
Blogger Karakash said...

Vidov, vidov, i toa ne samo Vince, nego i Jefferson.

11/08/2005 02:09:00 pm  
Anonymous Od kabelska Zora said...

Shepard, a vrsi li rabota ako ja dodademe Orbit ESPN

11/08/2005 06:05:00 pm  
Blogger Shepard said...

VRSHI!

ќе ви палам свеќа за здравје!

озбилно!

било што!

господ да ве поживее.

11/08/2005 10:28:00 pm  
Anonymous Borce said...

Shepard peer, mnogu si smesen:)),alal da ti e:)))

11/09/2005 09:32:00 am  
Blogger Yaro Gabriel said...

www0926

nike shoes
canada goose outlet
ray ban sunglasses
hugo boss
nike shoes
adidas nmd
clarks outlet
longchamp outlet
canadian goose
dsquared29/26/2018 03:36:00 am  
Blogger yanmaneee said...

james harden shoes
mlb jerseys
supreme outlet
off white nike
moncler
yeezy shoes
timberland boots
kate spade handbags
balenciaga sneakers
curry 6 shoes

5/28/2019 04:13:00 am  

Post a Comment

<< Home