Sunday, November 06, 2005

Трејси Мекгреди клупосан до декември
Кичмата на Ти Мек (хронична повреда, никогаш не ја санирал тотално) изгледа ќе биде посериозен проблем од колку што се очекуваше. Првичните најави беа дека ќе си го отседи само синоќешниот дуел со Хорнетс, ама сеа се пушти глас дека спанкото ќе иде и на листата, а неговото заздравување и спремност за настап се чека тек за декември!!! Плус се шушка за проблеми со лигаментите у коленото.

Нема потреба да равам некои анализи како тоа ќе се одрази на Хјустон. Впрочем синоќа, Хјустон без него отиде јабана против Њу Орлеанс / Оклахома. А во привјуто баш нагласив дека првиов месец е клучен за сезоната на ракетите, пошто играат со сите до еден конкуренти за титулата. Следнава недела имаат првин средба со Орландо дома (Стив Френсис се враќа во НАСА), а после тоа ги чека една убава екскурзија до Мајами, Њу Џерси, Бостон, Минесота и Сан Антонио. После тоа ги пречекуваат Детроит дома и играат првин со Индијана а после и со Далас на гости. До враќањето на мекгреди ќе играат и со Феникс дома, и ќе имаат битно гостување во Мемфис.

Подобар тајминг за повреда на Трејси не можеше да се погоди. Толку од тимот што ќе изненади во борбата по титулата. Со овие порази што ќе ги нанижат првиов месец, нека се сликаат од првото место во дивизијата. Баксузи!

Ако ништо друго, ќе го гледаме во одело а не во пижамиве што ги носи на сликата.

8 Comments:

Blogger beto # 6 said...

i bez razlika sto se povredi tmac ne gi otpisuvaj hjuston , sega jao ,stro i suraTOT ke imaat pogolema odgovornost , a ovie trojca imaat nesomneno ogromen potencijal i kvalitet(suraTOT e jezda star ali dobar---lisec........)

11/06/2005 08:10:00 pm  
Blogger Shepard said...

suratot ako ne umre na teren, dobro kje bide.. toj edvaj se dvizhi kutriot.

site se dobri ama nikoj ne e lider.

11/06/2005 10:13:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

Jao mora koga-togash da stane!
David Wesley ne sum siguren uste e un Hjuston?Ako e , potencijalen lider,takva mu e facata-pekinezerska...Moze e star ali nikad ne bil gazda u koj tim i da igral,moze sega ke bide zaedno so Jao.Go vide li klipot so tie dvajcata japanci so peat u dresovi na jao?:))))

11/06/2005 10:57:00 pm  
Blogger Shepard said...

PEKINEZERSKA :))))))))

za ova imash pivo.

ne sum go gleal klipot, kje go gleam..

11/07/2005 03:43:00 am  
Blogger Karakash said...

Sura-tot ne se znae ni dali ke zaigra sezonava, Pekinezerot lider:))
Kao sto vika Shep - Pisi im krst, barem u slednive mesec i pol.

11/07/2005 01:16:00 pm  
Blogger Yaro Gabriel said...

www0718

oakley sunglasses
gucci handbags
canada goose
polo ralph lauren
michael kors outlet
bape clothing
pacers jerseys
jazz jerseys
swarovski outlet
hawks jerseys

7/18/2018 03:31:00 am  
Blogger 5689 said...

zzzzz2018.11.5
true religion jeans outlet
canada goose jackets
air max 90
christian louboutin
pandora outlet
pandora outlet
christian louboutin
fidget spinner
ugg outlet
oakley sunglasses

11/05/2018 06:54:00 am  
Blogger yanmaneee said...

nfl store
hermes belt
balenciaga shoes
yeezy boost 350
supreme clothing
yeezy boost
supreme new york
stephen curry shoes
kobe byrant shoes
hermes

5/28/2019 04:18:00 am  

Post a Comment

<< Home