Monday, February 13, 2006

Симињам капа
Тоа што го доживеав оваа вечер е неописливо. Се` си мислам дека го гледав Коби. Али не, ја го глеав Двејн Вејд. Дечкото за кого имам изедено еден тон бурек, кого го кудев цела утакмица, и кој у последните 5 минути ме заќуте и ме натера да голтнам све што имав кажано за него. Детроит се една опасна банда, сигурно. Нема да ме изненади да идат до крај. Ама Вејд.. е тој допрва ќе станува опасен. Исто сакам да се извинам шо го пљукав Шекил, како ја здрма конструкцијата, брррр.. Рашид.. ај да не бидам дисгастинг :) Многу добра утакмица, не знам дали ќе се најде некој шо пишал рикеп, али ја мислам излишно ќе биде све.. Генгста на месецот, Двејн Вејд.

19 Comments:

Blogger Ико said...

Поради Интер-Јувентус и Валенсија-Барселона фатив само последна четвртина и стварно останав без зборови. Вејд е ненормален!!! Таман помислив дека после 2-те тројки на Хамилтон и Билапс се е решено, пак Вејд на сцена! Браво за детето... А Шек...сеуште се ежам кога ќе ја закуца така сочно...јес!

2/13/2006 01:26:00 am  
Anonymous bodan said...

Aleluja!!! Rispekt za maliv zver,ja od nego doprva ocekuem mnogu?

2/13/2006 01:29:00 am  
Anonymous bodan said...

Ete od brzanje pa go zabraev o kaj maliot zver.

2/13/2006 01:32:00 am  
Anonymous Anonymous said...

играчишта на денот! вејд и дел пиеро! :)))

2/13/2006 08:57:00 am  
Anonymous flight 75 said...

Стварно личеше на Коби, нек си ебе векот. Направи серија каква што само Џордан и Коби правеле
Го видовте ли само крос-оверот што му го направи на Принс у претпоследниот напад?

2/13/2006 01:23:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

I am devastated.. Ама не може вака да ми играат Стоунси.. Не може трчи трчи, дај му ја на Шид, повратна и пукај тројка. Работи тоа, ама нема да работи СЕКАД, а поготово не у плејоф... И Принс, јадеше гомна за Кoби коа дае 81, одбрана ња-ња, еднаш не му го измести шутот на Вејд. ЕДНАШ мислам.. Боље ќе беше Делфино да го стаеше у задњи 2 минути.. Лошо, по мене, потрфли Флип пред се, и ја сум разочаран. Вчера срце ме фати. Ниту Јувентус, ниту Барса шо изгуби, ниту ништо не можеше да ме поврати у живот.

Ипак, останува да се надевам дека по Олстарот - Пистонси ќе се вратат на старите патеки..

Поздрав, Syndicate

2/13/2006 02:22:00 pm  
Anonymous Darko said...

Detroit, mala kriza a ?

2/13/2006 06:06:00 pm  
Blogger zare said...

Nemaat gajle Detoit ,mozebi i ocekuvano bese da dojde do mala kriza ama koga najvise ke treba ke igraat najdobro..U plejof duel so Majami sigurno pominuvaat..

2/13/2006 06:06:00 pm  
Blogger Beto said...

Денес на ЕСПН глеав нешто статистики за формата на Детроит.У Ноември вкупно вда пораза, у декември исто 2, у јануар пак исто, а у фебруар имаат до сега 3 порази а пола месец не е пројден!

2/13/2006 06:15:00 pm  
Blogger Karakash said...

А да погодеше Принс немаше ни да го праиме муабетов:)

2/13/2006 08:04:00 pm  
Blogger Shepard said...

а баба ми да беше мушко ќе ја викавме душко :))))))

2/13/2006 08:56:00 pm  
Blogger Karakash said...

:))))

2/13/2006 08:59:00 pm  
Anonymous Boromir said...

Ako pogodese nemase da vazi,bese posle buzzer. Eeej, gomnojadec a?:)))

2/13/2006 11:43:00 pm  
Blogger Karakash said...

Па нели си од Чаир:) Па кај си ти бе Никс фан?

2/13/2006 11:47:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

Никс фан, од коа се немаш појавено на блогов???Кажи колку се добри Никси, ТОП А???

Боромир: „Нетс не се ништо посебно, neck 2 neck со моите Никси“

Е ОВА НЕ СЕ ЗАБОРАА!!!

2/14/2006 06:09:00 pm  
Anonymous Boromir said...

Zauzeto momci,drzavni ispiti i ovaj...Ali diplomirav,pa sega moze poaktiven da bidam.Ali top ste!Ve citav ja cesto,samo nemav vreme da komentiram.A i od moine knicksi bev zasramen:).Beto alal da ti e kaj go zapamti neck-to-neck:)

2/15/2006 01:40:00 am  
Blogger batebole said...

Vade e ZAkon,kakov LeBron,kakov Carmelo ili neznam koj.Kobe i L.A. pak 11 mesto u Zapad ovaa sezona,ako saka i po 132 kosa neka dava.

2/18/2006 11:55:00 am  
Blogger Karakash said...

Стручен коментар:)

2/18/2006 12:54:00 pm  
Blogger Fghkfhk Dfgaert said...

qzz0609
kate spade outlet
oakley sunglasses
coach outlet
nike outlet
michael kors outlet
mulberry bags
suicoke sandals
jordan shoes
denver broncos jerseys
coach outlet online

6/09/2018 03:42:00 am  

Post a Comment

<< Home