Monday, February 20, 2006

Картер, фраерот
Ко шо реков у постот за Олстарот, Винс Картер успеа два пути да утне куцање, од многу дивење. Прејаки беа обидите, а тоа убао се виде и по одбивањето на топката. Денеска, Винс Картер има ОТОК на десниот зблог на дланката!!! Не е некоја тешка повреда, ама му праела мука при шутот. Браво! ПС. Иначе он е на сликава, ко основец :) Сега лечи комплекси, па затоа куца така дивјачки.

11 Comments:

Anonymous Anonymous said...

site mozat da zgresat pa i carter.nikoj ne e perfekten ama ne trebase da odi tolku na sila:)inaku proglasen za najdobar zabivac na site vreminja, vtor jordan a tret ne mi teknuva.
inaku vie ste super i samo prodolzte vaka
RESPECT CARTER

2/20/2006 11:59:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

Carter only!!!

Kobe za Carter e malo detence, u pogled na zabivanja zatoa tishina...

2/21/2006 01:09:00 am  
Blogger марче said...

on bese odlicen ucenik so stie 5ki!

2/21/2006 11:19:00 am  
Blogger марче said...

tiket u sport lajf >>>
Sacramento -5 : Golden State 1.85 [1]
Indiana : New Orleans 1.40 [1]
Utah : Boston 2.45 [2]
Washington : Minnesota 2.20 [2]
ulog 50 denari, dobifka 700 denari
pozdraf

2/21/2006 02:17:00 pm  
Anonymous bodan said...

Dobro i dve da pogodish?

2/21/2006 04:46:00 pm  
Blogger zare said...

ABe Marce ,Utah i Washington se kecovi 100%!!!

2/21/2006 05:45:00 pm  
Blogger Teko said...

Супер е Vins ... оличен играч, само оваа сезона формата му варира. Сега секој може да згреши, можда тежината на натпреварот (All Star - голем публицитет) придонесе да опадне концетрацијата ...

2/22/2006 01:13:00 am  
Blogger Teko said...

Еве колку е квалитетен V.Carter. Денес им заби 45 поена на Milwaukee...
Ајде утре и Bulls да ги победи па да ми се зголемат шансите дека ќе можам да гледам play-off утакмица у Чикаго.

2/22/2006 06:54:00 am  
Blogger марче said...

da ti ebam minesotata da ti ebam ! ...

2/22/2006 09:32:00 am  
Blogger Teko said...

Шо минесота ... еби ветар се ... неможе само Гарнет да игра. Ја гледав утакмицата играа неконцентрирано кога се кршеше резултатот. Wizards се јаки во MCI Center имаат 9 победи по ред дома.

Играј го Чикаго вечер, ќе го тепа Милвоки

2/22/2006 07:28:00 pm  
Blogger Fghkfhk Dfgaert said...

qzz0609
ugg boots
pandora
moncler jackets
canada goose outlet
polo ralph lauren
kobe 9
freshjive clothing
canada goose outlet
raptors jerseys
under armour outlet

6/09/2018 03:55:00 am  

Post a Comment

<< Home