Monday, February 13, 2006

All Ganxta Weekend
Мала анализа:
 • Ќонсие Билапс е умешан у трговијата со бело робје. Наводно он го држи каналот Молдавија – Велешта.
 • Крис Бош е вонземјанин кој е дојден на мисија да го уништи човечкиот род. За сега не му иде.
 • Картер е airplane hijacker – бил умешан у 9/11. Многу високо лета, радар не го фаќа.
 • Ричард Хемилтон е педофил. Имал харем од 4 годишни дечиња за задоволување на своите болни потреби. Снимил и дистрибуирал едно кило детско порно.
 • Ајверсон е познат како семеен насилник. Ја има тепано жената, децата, кучето, баба му и комшијата.
 • Леброн е познат у маало како рекетар шо на децата у основно им ги крадел џамлиите.
 • Џермејн е три пати бркан од школо поради тепање на учителката. Неговата замена Аринас пак ја има истепано и чистачката.
 • Шекил е замешан во трговијата со човечки органи. Специјалност му е корнење екстремитети и кршење кичми. Месар.
 • Пол Пирс е генгста и е многу вешт со ножеви. За жал еднаш го збрцаа поштено.
 • Двејн Вејд игра комар. Онака со коцки, у гетото. Понекогаш ќаруе, ама често знае да се искоцка.
 • Бен Волис е избацивач. Прави проблем на врата. Учествувал у пуно тепачки и престрелки. Лежел затвор каде се набилдал ко стока.
 • Рашид е исламист. Можно е да го пропушти Олстарот поради протестите против карикатурите на Мухамед. До сега има фрлено преку 50 рачни гранати на блискиот исток.
 • Флип Сандерс е руски шпиун. КГБ. Не знам шо како, не прашувајте.
 • Реј Ален е платен снајперист на НСА. Брррр. Викаат дека он го скинал Кенеди, а не Ли Харви Освалд.
 • Елтон Бренд до сега има изедено 2 деца, третото го вари.
 • Коби е силувач. Има силувано една плавуша, неколку плејоф утакмици и има иссилувано дури три титули.
 • Данкан е поштен. Сепак, постои сомнеж дека соработува со италијанската мафија.
 • Гарнет е највечи шверцер на рум, пури и банани. Ол араунд гусар.
 • Гасоламабад со другар му Рашид протестира против карикатурите. Има поставено две автомобил-бомби во соработка со ЕТА.
 • Мерион е избеглица од зоолошка. Има утепано човек со опасниот шут.
 • Трејси Мекгреди е шиткач на крек, грас, хаш а често шитка и утакмици.
 • Јао е преставник на кинеските тријади. Замешан е во шверцот на кинеска роба во Америка.
 • Неш е лопов. Има до сега украдено 5 милиона долари во златни шипки, една МВП титула, а често краде топки и цели утакмици. Затоа морал да бега у Канада.
 • Дирк е бивши СС-овец. Соработува со ККК. Нејќе црнци.
 • Паркер е ПИМП. Моментално ја ПИМПува Ева Лонгориа. У Франција имал цела флота ПИМПачици. Умешан е и у порно индустријата.
 • Ејвори Џонсон е ситен гегста од предградието. Обично у црква им краде од добротворниот прилог на поповите.

5 Comments:

Blogger Karakash said...

аааааааааааа
ааа
аааааааааа
аааааа
ааааааааааа
аааааааа
ааааааааааааа
ааааааааа
аааааааааааааааааааааааа

Боли глава:)))))))))

2/13/2006 09:03:00 pm  
Anonymous Ivica said...

Ubavo si rece covekot, negoviot preview ke e bolji:)))))

2/13/2006 09:20:00 pm  
Blogger марче said...

This comment has been removed by a blog administrator.

2/13/2006 10:30:00 pm  
Anonymous Boromir said...

Bravo majstore,pa ti si bil umetnik. Ako e ova licno tvoe,a veruvam deka e,treba da pokusas nesto poveke od blogov.I enko isto! Sum videl mnogu dobri tekstovi od vas dvajca,ama ova e vise drugo nivo. Bravo

2/13/2006 11:46:00 pm  
Blogger марче said...

:)))))))))))))))))))))))))) :))))))) :)))))))) :))))))))))) :)))))))))))) :)))))))))) :)))))))))))) :)))))))))))))

2/13/2006 11:51:00 pm  

Post a Comment

<< Home