Tuesday, July 05, 2005

Karakash strikes back
Ај и ја да кажам несто. Као прво малку го утна горе, два пути написа унрестрицтед, а второто е рестрицтед. Печатна грешка. Реј Ален - Останува у Сиетл зашто типот кој лани бараше продолжување тешко 25-30 мил. по сезона ќе се откаже од 115 мил. кои ќе може, и ќе ги добие од Соникси. А и не би отишол у Кливленд за пак да биде 2.виолина, ипак и егото тука игра улога. Ззззз-Кавси би го задржале нормално, ама тие сакаат да му ги скратат сегашните 14.6 мил. годишно, а тоа не му се свиѓа на големиот и спор Литванец. Не е сигурно дека ќе остане. Ред-Не се слагам, ипак дечкото е добра 2. опција, посебно у тим како Кливленд, не случајно и затоа тие се расфрлаат со пари за него. Посебно у Кавси (ако го задржат Зззз) би бил опасен со страшниот шут за три. Али ипак 72мил. се премногу. (офчаро: па премногу се.. у Кавси би бил позад Брон и З) Вокер-Е кај него апсолутно не се слагаме, тој секако не е клучот за успехот на Бостон и Селтикси скоро 100% нема да пробаат да го задржат. Ентоан е тип кој си има ставено у глава дека е ѕвезда, а тоа никако не е добро кога си малку над просечен играч. (офчаро: ама ај глеј, коа дојде он, како рипна успехот на зелените) Риф-Искрено ми е жал што Шариф се стекна со прекарот лузер, но се тоа може да се исправи ако отиде у Нетси на кои очајно им треба играч како него. Симонс-си изигра сезона за договор, а за колку и да потпише сигурно ќе биде преплатен за своите таленти. Итд, итд. Пејтон, Спри и Дикембе се сите ислужени коњи чие време у НБА поминало, но ипак би можеле да бидат од корист како 7. или 8. играч у некој плеј-оф тим. Проблем е тоа што некој од нив (Латрел) мислат дека сеуште се ѕвезди у оваа лига. ПС: Не можеше да не го споменеш Вилануева :)

2 Comments:

Blogger Ико said...

Реј Ален = Егоист!!!

Абе ќе го отпуштат ли Лејкерс тој Дивац, само џабе цица од селери капот!!!

Мислам дека сега со новиов колективен договор можат да го баталат нели?

Ви пратив мејл!

7/05/2005 01:15:00 am  
Blogger Karakash said...

Go zirnav, objavuvaj.
A Lejkersi ke go raskinat dogovorot so Divac, samo ne se znae dali ke potpisat nov, ponizok ednogod. dogovor. Ako Lejkersi ne mu ponudat dog. Vladiator ke se penzionira, konecno.

7/05/2005 12:46:00 pm  

Post a Comment

<< Home