Tuesday, October 31, 2006

Ќе биде...
Како што обично бива, некои работи не тргнаа според планот, па ќе мора да почекате уште ден-два до лансирањето на целосно новата МакНБА со скроз нов домејн (да, да, регнавме домејн) и на нов сервер. Преселбата е готова, само уште да зачистиме во новата куќа... Иначе, НБА стартува вечер со дабл-хедерот кој оние кои имаат НБА ТВ ќе имаат среќа да го гледаат. Вејд, Шек, Зо, Пејтон, Вокер и остали ќе си ги добијат прстените и банерот, а малку славјето ќе пробаат да им го засенат Булси појаки за Бен Волас. После тоа новиот баскет одма се префрла во Стејплс каде Коби би требал да игра за Лејкерси, а Амари конечно би требал да го има својот камбек. Се тоа, плус останатите најави по дивизии во следниве неколку дена. Издржете...

19 Comments:

Blogger chote said...

Ајде побрзо, цел ден чекам...нозе ми капнаа! :)

11/01/2006 12:29:00 am  
Blogger chote said...

Ова озбилно, 100 пати отворив денес и тоа па тоа...грд некој сејф мод на блогов:) Ај побрзо.. :)

11/01/2006 12:31:00 am  
Anonymous borjan34 said...

Alo, kaj ke gleame nba sezonava, ovie sport4 se kako i se tuka kaj nas-sekoe cudo trae tri dena pa taka i na niv dosta im bese edna polusezona so play off.P.S blazesi im na tie so imaat NBA TV i ke ki zamolam ako moze da gledaat i za nas malerite so neame.P.S Zora KTV sranje i apel do site so se na nea od utre da pocneme da gi bombardirame so javuvanja da ja staat NBA TV

11/01/2006 12:46:00 am  
Blogger Laf said...

И јас сум да започнеме кампања против ЗОРА. NBA TV не верувам дека ќе пуштат, гледам на формуот на Телекабел велат дека и они нема да даваат ("немало шанси" - цитирам), но може ЗОРА да даваат барем Orbit ESPN - сo 1-2 утакмици неделно, NBA Action и SportsCenter некако ќе преживееме до некои подобри времиња. Ако сте за, да се организираме па и да појдеме во ЗОРА. Знам лани имаше некои обиди, ја одев сам 3-4 пати, ама ништо не направивме...

11/01/2006 03:14:00 am  
Blogger Latifovich said...

A ovie majami kako uspeeja lani da gi eliminiraat cikago neznam, samo znam deka sega gubat 29 na poluvreme i mrtviot ben moze slobodno u penzija da si ide

11/01/2006 03:48:00 am  
Blogger retry said...

A i Lakers samo shto tepaa. Da ne go nosi Odom dresot so broj 8 :))

11/01/2006 07:20:00 am  
Anonymous chale_v said...

Што е ова бе Мајами-Чикаго 66-108???!!! Триев очи онака уште нерасонет у 6:30. Викам Чале, пак си сонувал мајмуни. Гледам пак, стискам sharpen more, гледам тој е резултатот. Уште слават изгледа Мајами. И браво за Лејкерси. Без Коби, за мене и ова е изненадување. Уствари како и секоја година со воведните утакмици.

И да, го чекаме и дизајнот и домејнот. :)

11/01/2006 08:00:00 am  
Anonymous Anonymous said...

gi posravme
auf

11/01/2006 10:51:00 am  
Blogger Karakash said...

Patience...Inace, osekva deka Majami ke izgubi, a toa ke im se povtori mnogu pati vo ove prvi mesec dena.

11/01/2006 11:25:00 am  
Blogger beto # 6 said...

pa so ne kaza da uplatime:)

Ova kje bide edna od najinteresnite nba sezoni, ima milion pretendenti za vrvot.

Za vecer stav ova, ako fatam ja organiziram maknba sobiranka;)

Orlando 1
Phili 1
Boston 1
Houston 2
NEW YORK 2!!!!!
New Jersey 1


karakash koja ke me izbushi:))?

BTW neam internet doma i nemozam redovno da ve citam, mi falite zimi svE:)

11/01/2006 05:53:00 pm  
Blogger znalac said...

Епа ај честито domain-че. Сега може и некој баскет форум да закачите, па да муабетиме на разни теми (НБА, Евро, Мак, fantasy,...)

За double header-от вчера: MIA постави два рекорда (worst loss of defending champion, Rilеy's worst loss) и како што реше Каракаш, изгледа нема да остане само на ова.

PHX зијани +19 од прва 1/4. А баш изгледаше дека ќе биде како CHI@MIA, ама после првите 9/9 од поле, 7 асистенции на Nash и влегувањето на Banks почна да им паѓа темпото. Odom беше ѕвер, а и ова Bynum детево изигра добро. Со оглед дека играа без #24, Kwame, Mihm, мислам дека треба да бидат многу задоволни после овој меч. Од друга страна PHX има 6 меча во првите 10 дена (3 back2back) од кој третиот е DAL/SAS. Вечер пак ќе ги гледам со LAC, па ќе кажам нешто повеќе.

11/01/2006 06:55:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

ako imate dobra konekcija, (barem na pocetok na mesec e dobra ) idete na www.myp2p.eu i ima schedule od natprevarite pod NBA koi moze da gi gleame preku online programive. Denes ima okolu 6 utakmici ,a i slikata ne e tolku losa (vcera na miami chi ne bese losa) ,samo mora da gi imate ovie programcinja. (Najbolje e TVU i SOPCAST) . Koa nema na tv barem ima na internet :)) (A i utre ke ja davaat DAllas San Antonio- klasika)
iko3vc

11/01/2006 07:28:00 pm  
Blogger Karakash said...

Бето, ќе те избуши Бостон, а Њујорк ќе тепа. Ваљда.

Иначе, и мене ми е малку шубе што цели два дена немам пост, посебно сега, на старт на сезона.

Али, моравме да направиме некои промени. Ќе објаснам се на новата МакНБА.

11/01/2006 08:51:00 pm  
Blogger retry said...

LAL 2-0 :)))) Ko sho mislev, Vujachich e tapa i brzo Zenot go reshi od prva postava, zgora na toa i mnogu mala minutazha mu dade. Odom povtorno na nivou. Ona shto me iznenadi e Turiaf. Odigra zverski.

Btw poleka zalichuva na zver i Amare 6-12 za 15 poeni, a i propisna minutazha od 25 minuti.

Koga sme kaj prvite postavi, Skiles povtorno pravi somnitelna starting five (na primer, Nocioni go stava na klupa, a ovoj zgora na toa mu vrakja so loshi igri u prvive dve utakmici od regularen del). Inache FYI Ben Wallace e frula, shto se poklapa so mojata teorija deka timot nego go napravi "najbolji" odranben igrach.

11/02/2006 07:54:00 am  
Anonymous angel said...

Zenot ne bese na ovaa utakmica,ama nema vrska Lakers pa tepaa :)))).Go Lakers!!!

11/02/2006 11:37:00 am  
Blogger retry said...

Abe on e na post-operativno odmaranje, ama ne znachi deka dignal race od Lakers. Ova ne mi lichi na poteg na Rambis. On ne e tolku radikalen.

11/02/2006 12:46:00 pm  
Blogger Shepard said...

леле децо ја сум м`кнел ствари ко луд сум аргател, готово е, се уселивме, вечер праиме гости. енко ќе ја има честа да испромовира све тоа фино лепо.

11/02/2006 12:46:00 pm  
Anonymous chale_v said...

Фрлам 100 денара за среќа на влез и со десна нормално :)
И сакам едно пиво.

11/02/2006 02:55:00 pm  
Blogger Yaro Gabriel said...

www0926
ralph lauren polo
ralph lauren polo
nike outlet
bottega veneta
coach factory outlet
adidas superstar
hermes belt
longchamp
ugg boots outlet
supreme clothing
9/26/2018 03:40:00 am  

Post a Comment

<< Home