Monday, October 09, 2006

Пишман комиш, Џош, Батие, Амари и најави
Хммммм...чичко Дејвид Штерн по се изгледа не бил толку глув и почна да ги слуша сите жалби и критики од цела лига за новиот баскет. Работата дојде до таму што е можно и враќање на стариот добар кожен Спалдинг. Момците од Јеј! веќе некое време си прават фотошопови со новиот баскет, а задњиот погодувате, е во врска со пишманењето на чичко Штерн.
* * * * *
После Неш и Финли не верувам дека Кјубан би си дозволил пак да му отиде некој добар играч за некое милионче помалце. Или па не?
* * * * *
Хјустон си го најде решението како да ги убаци и Бозни и Батие у први пет. Тешко му на Јао под кош ако "Бразда на глава" Батие му игра четворка.
* * * * *
Добра вест за Феникс и Амари. Само нека потрае и да не видиме уште една кариера у аут поради операција на коленото.
* * * * *
What a difference a year makes. Омилената песна на Роберт "Вајти" Свифт.
* * * * *
Од утре у М.Спорт ќе почнат да излеуваат најави за новата сезона, а стартував со Атлантик и Нетси. Што се однесува до најавите тука, на МакНБА за нив е одговорен Шеп, али нема да бидат како лани со секој ден по една бааги опширна за секоја екипа. Само фаворитите ќе добијат по цел пост, додека другите ќе бидат у комбинација со најавата на други екипи од својата дивизија. Тоа ја олеснува работата за сите кои требаа (и сакаа) да пишуваат најави за своите екипи. Сега треба само да напишете некои 30-40 реда за својата екипа и да ни ги пратите у мејл.
* * * * *
Светот може да се врати во нормала. Каква Северна Кореа, какви нуклеарки.

9 Comments:

Blogger retry said...

E dobro de, i Barkley igrashe u pogolem del od karierata 4-ka. Pa chak i Wilkins u Spurs igrashe PF isto. Da ne go spominjam tuka i LJ (ipak on beshe dzveronja). No malku se somnevam koga stanuva zbor za Battier deka kje se snajde na taa pozicija, pred se zatoa shto ne se snaogja neshto posebno bleskavo ni na negovata prirodna 3-ka :))

10/10/2006 01:58:00 am  
Blogger Shepard said...

привјуата на моја одговорност :)

иначе, да пробаме како ја ќе функционирам за замена на јао а?! :)

10/10/2006 04:18:00 pm  
Blogger Karakash said...

Ритрај, вториот дел од коментот тие е на место, али следеќи пут те молам не ги ставај Ник и Чарлс у иста реченица со Шејн.

Шеп, би требало да успееш друже, и онака имате слични погледи на светот:)

10/10/2006 09:50:00 pm  
Blogger Shepard said...

jao, па ја знао сам да си ме смешао сас јао на крајо!

10/10/2006 10:27:00 pm  
Blogger Shepard said...

(погорната реченица треба сериозно да се земе у предвид за на маиците шо ќе ги праиме :) )

10/10/2006 10:27:00 pm  
Blogger chote said...

Ритрај, колку пива сакаш за да почнеш да пишуваш на кирилица? :)
Ја ќе спремам пар привјуа (ко што веќе спомнав), али чекам вие господо уредници да го скршите мразот. :)

10/10/2006 10:29:00 pm  
Blogger Karakash said...

Шеп, одма патентирај го коментот за Јао за на маица!

10/10/2006 10:45:00 pm  
Blogger retry said...

Зошто кирилица кога може латиница :)) Ne be Chote, takov mi e filmot, jebi ga, navika.

Inache Enko, ne ni mislev Shane da go stavam u ist kosh so Nique i Charles poradi kvalitetot, tuku poradi faktot shto i ovie igraa 4-ki vo nekoi periodi od igrachkite si karieri, a nemaa bash nekoja visina za taa pozicija.

10/11/2006 01:16:00 am  
Blogger flight 75 said...

Чувајте некој привју за мене :)

btw, не може да се коментира на новиот пост....

10/11/2006 05:07:00 pm  

Post a Comment

<< Home