Thursday, September 28, 2006

Бонзи има дома, Глобтротерси и ДИВЕЈН!!!
Откако сфати дека нема шанси да ги лапне парите кои тој (и само тој) мисли дека ги заслужува, Бонзи конечно си најде клуб у кој наместо за 36 милиони кои Кингси му ги даваа за пет години ќе игра за цели 5 милиони за две години. Хјустон е новата дома за Бонзи, а мислам дека тоа му е уште еден у низата лоши потези на типот. Или пак сака да биде резерва. Денвер, па и Мајами беа бољи ситуации за него, ама... Повеќе за Бонзи, Шонзи, тука, во постот од пред некој ден.
* * * * *
Уште нешто. Сега листам весници и око ми фати Bреме со никој друг него Глобтротерси на насловна. Изгледа немаат за што да пишуваат, па за да бидат интересни ги ставаат Харлемовци на кавер. Што е уште посмешно, веста е дека Глобтротерси МОЖЕБИ? ќе гостуваат во Скопје на отварањето на новата спортска сала. Објект кој најрано би бил готов 2008 година, а како што работат нема да биде готов уште најмалце пет години. Права ексклузива. Уште па во дополнителен текст се спомнуваат славните фаци кои играле за Харлем како Седрик Себалос и ДИВЕЈН Џорџ. До кога со тоа Дивејн, бе?

7 Comments:

Blogger zare said...

Ne treba da im se zameruva za toa kako gi izgovaraat..Pa vidi gi deckite od ESPN koga izgovaraat nekoi igraci(posebno u fudbal)toa e ziva komedija..
Inace pa i ti si nasol sto da citas ko da ne mozese nesto podobro da najdes.:):):):))

9/28/2006 07:03:00 pm  
Blogger Karakash said...

Се дешава Заре...:)

9/28/2006 09:53:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

Ви реков ја кај ќе сврши Бонзила

9/28/2006 11:32:00 pm  
Blogger retry said...

Bonzi e glup. Dzhabe igral u Sakto. Nishto ne nauchil.

I Divejn e glup :))

9/28/2006 11:43:00 pm  
Blogger Karakash said...

Никој не ја спомна фацата на Бонзи на сликата.
Како да е избеган лик од некој јапански цртан филм.

9/28/2006 11:57:00 pm  
Blogger Fghkfhk Dfgaert said...

qzz0609
michael kors outlet
ralph lauren polo
kd 9
longchamp pas cher
kate spade outlet
coach outlet online
moncler outlet
kyrie 4
coach outlet online
minnetonka outlet

6/09/2018 03:48:00 am  
Blogger Yaro Gabriel said...

www0718

christian louboutin outlet
coach outlet online
ray ban sunglasses
trailblazers jerseys
off white
coach outlet
christian louboutin outlet
christian louboutin outlet
gucci outlet
coach outlet online

7/18/2018 03:49:00 am  

Post a Comment

<< Home