Wednesday, September 27, 2006

Бујрум, пак Тони и наплатата на Дирк
Како и лани, и за оваа сезона планираме да правиме привју на секој од 30. тимови. Исто така, како и лани секој од вас кој смета дека може (и знае) да направи добро привју за својот или некој друг тим, слободно нека ни прати мејл па ќе се договориме. Пошто јас ќе правам најави и за во весник, Шеп и остатокот од МакНБА фамилијата ќе имаат поголема слобода во пишувањето на најавите кои би требале да стартуваат со октомври. Кој сака да пише, бујрум.
* * * * *
За прв пат во еден ден во два различни поста го имаме Тони Паркер. (Кога ќе размислам, за прв пат после долго време имаме и два поста во еден ден воопшто). И во двата тоа нема врска со кошарката. После Crepes!!! видеото, еве го Тони Лонгориа во уште една сумњива ситуација. Кога ја видов сликава не знаев што да помислам, а ондак малце читнав и ми стана јасно. Еве го и линкот. Погледнете на крајот само кои други восочни фигури ќе му прават дружба на Тони. Импресивно.
* * * * *
Рас Бенгтсон од SLAM фамилијата, ја избаци својата теорија зошто Коби од 8. во новата сезона на својот дрес ќе ја носи 24-та. Обратете пажња на задњите две причини зошто, а третата, барем кога е Кобстер во прашање ми е најреална, иако и првите две не се далеку од вистината.
* * * * *
За крај, Диркулес во Далас ќе остане најмалку до 2011, што значи дека таму би требал да ја заврши кариерата. Освен ако Кјубан не направи како со Неш и Финли па не го трампа пред тоа. Како и да е, Швабата ќе си лапне цели 60 милиони за плус три години. Време е да ни ги врати оние 100 евра кои ни ги дужи уште кога беше средношколец во Вурцбург.

5 Comments:

Blogger chote said...

Ја ќе пишам привју за мојот тим. Значи, Пејсерс да не ги дира никој. :)

9/28/2006 05:56:00 pm  
Blogger Karakash said...

Можеш и Орландо да ги фатиш:)

9/28/2006 09:57:00 pm  
Blogger retry said...

Epa toa ne e fer, ne ima mnogu fanovi za Lakers, koj kje go pishuva tekstot za niv? Koj e najvechi LAL navijach? :))

9/28/2006 11:39:00 pm  
Blogger retry said...

Aj zhdrepka da pravime ili da frlame parichka. A najbolje e da napravime partija basket i koj gubi gi dobiva Bobcats ili Blazers.

9/28/2006 11:41:00 pm  
Blogger Karakash said...

Или да влечеме сламки:)

9/28/2006 11:55:00 pm  

Post a Comment

<< Home