Wednesday, August 09, 2006

Мазохист
Сликава плаче за Фотошоп
Не постои друг збор со кој би се опишал Џаред Џефрис, кој сам си побара од управата на Визардси да не ја изедначуваат понудата на Њујорк од 30 милиони долари. Ајзеа беше запнал да го доведе Џефрис кој е добар дефанзивец и потпросечен офанзивец и тоа конечно му успеа. Така сега у тимот кој самиот ќе го тренира догодина ќе има уште едно крило кое ќе го додаде на Роуз (двајцата), Тејлор, Ли, Болкмен, Ричардсон и Вудс. Се зборува дека Ајзеа сака да го доведе и Дарису Мајлс, кој совршено би се вклопил во тимот задолжен за фаќање сеир. Иако потписов на мазохистот веројатно ќе спречи потпис и на Мајлс. Да не заборавам, пишав и пред некој ден, Џефрис наместо спомнатите 30, Њујорк ќе го чини цели 60 милиони долари и тоа само поради фактот дека Ајзеа и неговиот претходник Лејден го заглавија клубот до гуша преку селари-капот, односно прагот на данокот на луксуз. Сега, за секој долар плата тие плаќаат уште еден долар данок. Само у Њујорк, само Ајзеа. Еве како на целата работа гледа Френк Кербер од Њујорк Пост. PS: Па уште му ја дал 20-та на Алан Хјустон бе?!?! PMS: А сеа и ова: Jeffries' arrival should result in reduced playing time for Jalen Rose and Quentin Richardson. One solution is purging the locker room of unwanted veterans, which Thomas did not rule out. Richardson was nearly traded to Portland for Darius Miles two weeks ago, and the Knicks could look to re-visit that deal. "I think what our fans and what I want is the best team. I'm not looking for the most comfortable situation. I want the best team. In this league you want the best players. I can deal with it being a little uncomfortable. I'm not necessarily looking as a head coach to make a nice, comfortable bed. I do understand that through some adversity with an athlete making things a little bit difficult makes him or her rise to a certain level and meet a certain challenge. You need some discomfort and some uncomfortable situations to get the best out of the person sometimes. Again, as a coach, I'm not looking to be comfortable. I'm looking to be good" - вика Ајзеа.

19 Comments:

Blogger retry said...

A sho pa da ne mu ja povlechat 20-kata na Houston sluchajno? Fakat e deka on beshe eden od najzasluzhnite shto Knicks stignaa do finaleto 1999, ama osven toa vo godinite pred i potoa nishto poznachajno ne napravi za svojot klub. Ne znam po koj kriterium se "besat" dresovi (imalo i utki od sozhaluvanje, vi teknuva li na Malik Sealy), ama ne sum ubeden deka treba da se povleche dresot na Houston vo MSG.

8/09/2006 07:44:00 am  
Blogger Омар Шариф said...

zif e uste ajzea?

8/09/2006 07:29:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

Е кај вреди овој за 30 мил.? За тие пари боље ќе го потпишам Мацијаускас и Џон Салмонс заедно.

8/10/2006 04:03:00 pm  
Blogger Latifovich said...

lele 30 milioni ne se normalni a jas rasist ne sum imam onakva crno bela alka stand up speak up :)

8/10/2006 06:04:00 pm  
Blogger flight 75 said...

Стварно бе, 30м...За Џефрис, еееј! Па уште данок....

Боље со Гечевски ќе потпишам

8/10/2006 07:48:00 pm  
Blogger Омар Шариф said...

simikj!

8/10/2006 09:53:00 pm  
Anonymous bodan said...

Ајзеаааааааааааааааааааа-викаше толпата,без знаење дека младото момче е глуво:))) Поздрав по подолго време.

8/11/2006 07:38:00 pm  
Blogger Karakash said...

Поздрав по ептен долго време Боданеееееееее:)

8/11/2006 08:20:00 pm  
Blogger kole said...

ajt pozdrav i od mene. Od deneska ke pocneme malce poangazirano... Interesni raboti se slucija letovo. Ne bese nesto epten, ama pa ne bese ni tapa... Ima za sto da se zbori... Nego ostaj te vie ova pisuvanjevo, dajte eden basket da svrtime. Tolku vreme se gleame na net, pa da plesneme ednas i basket, ako nemate protiv. Kazujte destinacija i da se sobereme!!!
kb24.blog.com.mk

8/11/2006 08:37:00 pm  
Blogger Karakash said...

Почнавте сите камбекови да правите. Таман на време за Свецко у Јапан.

За се што пропуштивте летово, на располагање ги имате архивите.

Коле, за баскет не знам, имав прилика да се видам со некои деца од МакНБА фамилијата и покрај љубовта за баскетот, заедничка ни е и улежаноста. Ај, ќе видиме...

Иначе, со тебе имав правено муабет за префрлање на ствари од ВХС на ДВД? Или не?

8/12/2006 02:10:00 pm  
Blogger Karakash said...

...И Коле, немаше ли ти блог пријателе?

8/12/2006 02:11:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

daj be da igrame basket, ajde pocnuvam sea so treninzi posle u pokasna faza nema da mozam NIKAD da igram

8/12/2006 03:07:00 pm  
Blogger kole said...

Со мене,да. Требаше нешто за Дражен да ми дадеш, ама и ти изглеа заборај, а и мене ми избледело. Не е битно, ако имаш нешто слободно кажи. Ке средиме.

Имав и уште имам блог, само го прекрстив поради бројката на коби, сега е kb24.blog.com.mk

А за баскетов и ја баш сеа можам, пошто после почињаат тренинзи, утакмици... тнка работа...

8/12/2006 04:33:00 pm  
Blogger Karakash said...

Ај ќе видиме. Што викаат другите?

8/12/2006 09:52:00 pm  
Blogger flight 75 said...

Ајде баскет....

Сеа, пошо и ја почињам со тренинзи :))))

8/13/2006 08:57:00 pm  
Blogger GgAaMaSs said...

creo que no entiendo ni una sola palabra pero ps si...

8/15/2006 05:15:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Very nice site! http://www.e30-convertible.info/roof-rack-and-recumbent-bike.html Art culinary georgia school bump on penis Blood pressure medications that begin with a mitsubishi door parts travel backpack luggage land rover sex sunfire roof racks Palm pda ambien com buy soma 2005 gmc trucks

2/06/2007 11:47:00 am  
Anonymous Anonymous said...

That's a great story. Waiting for more. Mazda parts and

2/23/2007 09:51:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Very cool design! Useful information. Go on! Gay stickers voyeur Olympic blowjob

5/09/2007 09:57:00 pm  

Post a Comment

<< Home