Thursday, August 24, 2006

47.
Германија и Ангола одиграа права класика сабајлево и првата утакмица у која победникот се добил по дури три продолженија. Диркулес у НБА стил застана на 47 поени (и 16 скокови), со кои го помина Дражен на 6. место на вечната листа стрелци на една утакмица. Петро е сега седми со 45. поени против Холандија пред 20 години на СП во Шпанија. Се уште прв и недопирлив е знаете сите кој....Јае Хур од Кореа кој 1990 у Аргентина убацил цели 62 поени против Египет. Играчиште.

8 Comments:

Blogger chote said...

Енко бе, а роденденот на Реџи да му го честиташ камо? :) Одма едит на постот! :)
Реџи Милер, МакНБА ти посакува среќен роденден!

8/24/2006 10:59:00 pm  
Blogger Karakash said...

Среќен роденден Реџи, ќелавицо една клемпава. Може вака, Чоте?:))

8/24/2006 11:06:00 pm  
Blogger Karakash said...

...и Чоте, ти оставив коментар на новиот блог на блогер, ама нешто не го гледам.

8/24/2006 11:33:00 pm  
Blogger retry said...

AJ neka mu e i nemu srekjen.

Јае Хур prvpat slusham ama mi tekinja deka nekoj Japanec ili Koreec zbrca tolku koshevi. Jebi ga teshko ime za pamtenje. Dobro shto ti tekna na toa.

8/25/2006 12:11:00 am  
Blogger chote said...

Енко, не знам што е финтата, и други ми се пожалиле дека не можат да оставаат коментари. А у сетинзите се изгледа нормално. Иако е уклучена опцијата секој да коментира, сепак, требаше јас да “дозволам“ твојот коментар да се појави. Не ми е јасно што е работава...

8/25/2006 02:25:00 am  
Blogger flight 75 said...

Почна медал-рундата...

Би ви го препорачал Скуп Џексон:

http://sports.espn.go.com/espn/page2/story?page=jackson/060825

Еве еден извадок:

The Dream Team is dead. Been dead, not resurrecting. Therefore there is no need to try to emulate it or put any extra pressure on themselves to be this generation's version of what that team was. Winning the world championship is not going to save USA Basketball or change the way the world looks at the NBA, our players and the way we play. So the next time someone says to a U.S. player, "There's only one MJ," Chris Paul and his 34/6 assist-to-turnover ratio should step up and remind them: "You wrong, there were two MJs. The other's name was Magic Johnson. Know our history ..." punctuated by saying "punk" in the native language of the opponent.

8/26/2006 12:45:00 pm  
Blogger Shepard said...

vi nedostasuvav? на грчка тв (пошто само тоа се фаќа у дојран), и на мтв, ги изглеав 90% од утакмициве. вуна у пм.

следствено, ги изглеав сите утакмици на грците, и иако се белечка варијанта на детроит (со исклучок на античката лепота софоклис скодијанидис) мене ми се фаворити. она со аустралија беше антологија.

шо се тиче другото, ја сум разочаран од испаѓањето на италија, а америте ме курчат скроз.

8/26/2006 05:50:00 pm  
Blogger Омар Шариф said...

ќеф ми е за србите! никад веќе да не заиграат на свецко!

8/26/2006 06:48:00 pm  

Post a Comment

<< Home