Tuesday, July 11, 2006

Green, green grass of home...или Allen Irishson
ПМС: Иначе, вторите две слики со Ален у дрес на Бостон се од тука, а првата со Снуп ја начекав тука. Тие не значат дека Ајверсон е трампан у Бостон (барем не засега) и не значат дека SLAM станал списание за травари.

16 Comments:

Blogger Lakerfan8 said...

биг факе....нели?

7/11/2006 10:23:00 pm  
Blogger Latifovich said...

А што е работаа сега сигурно ли е ова со Iverson

7/12/2006 12:22:00 am  
Anonymous Anonymous said...

ne e sigurno proveriv na sajtot na boston ova samo go lazat narodot:)

7/12/2006 12:42:00 am  
Blogger Омар Шариф said...

leprecon!

7/12/2006 09:28:00 am  
Anonymous flight 75 said...

хахахаха
Лепракон :)

7/12/2006 12:07:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Imavte komentar deka Iverson bi se zaebal ako ide u Boston. Jas mislam deka so Pierce i Mo Green plus Szherbiak kako sesti bi imale odlicen tim nadvor od reketot.

7/12/2006 02:59:00 pm  
Blogger retry said...

Ajde be anonymous, Pierce i Iverson u ist tim!!!! Kje im trebaat po 3 topki u napad.

7/12/2006 03:24:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

Пф..ја незнам шо мислам у ситуацијава со Ајви.

Ако отиде, може и да се снајде и да не.
Ја ипак мислам дека има уште најмалку 2 сезони со просек од 26+ поена по натпревар. Зборам у Фили.
Ако е у Бостон се си мислам дека ќе се сјебе исто ко и Вебер у Фили, сеа Шева у Челзи, Ривалдо у Милан итн. Нема да биде тоа Ајви кој го знаеме, ќе биде повлечен, можда МОЖДА и втора опција у напад. Ама па ќе иде на 8+ асистенции на натпревар. Ај ќе видиме. Ја САКАМ да си отиде од Фили, зашто таму не се глеа титула уште најмалку 10 години

7/12/2006 05:32:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

тестинг ареа, њу пикчр...
џџ редик... њу мадафака

7/12/2006 05:37:00 pm  
Blogger Karakash said...

Билапс, па Ридик...Бето, мора да те седнам на муабет:)

7/12/2006 09:01:00 pm  
Blogger Beto said...

ај кажи еден по твој избор, него ќе го стаам. Али не Доминик, туку некоја фаца од сеа, ама не ѕвезда од типот на Ајверсон или Данкан, туку некој како Делонте Вест или Крег Бакнер

7/12/2006 09:46:00 pm  
Blogger Karakash said...

Делонте Вест... Се зезам бе, стави го Ридик, нема везе...мада и Делонте е фаца:)

7/12/2006 11:48:00 pm  
Blogger Karakash said...

И Грег, не Крег Бакнер.

7/12/2006 11:48:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

Отпосле ми текна дека е Грег:)

7/13/2006 12:16:00 am  
Blogger retry said...

E sega dajte poshto nema nishto posebno shto da se pravi, da go tupime za Buckner, kako shto go tupevme pred pola godina za Bowen (ako vi teknuva) :))

7/13/2006 01:14:00 am  
Blogger Dimitar said...

Za Ajverson 100 pati podobra varijanta e Celticks u sekoj slucaj oti so ovoa opkruzuvanje u Siksers nema sansi ni za vlez u play of

7/13/2006 11:44:00 am  

Post a Comment

<< Home