Friday, July 21, 2006

ШоШон, Џулс, Сакто, ќелавиот, дебелиот и Ал
На некои едноставно не им доаѓа памет. Сва среќа што Шеп не може да кликне на линкот, тоа сигурно би му го упропастило кулирањето у Дојран. Освен ако Кемп веќе не е у Дојран и не кулираат заедно:).
* * * * *
Нене од следната сезона ќе го викаме Џулс. Не мора да објаснувам.
* * * * *
Малуфите нема да ја имаат таа чест да бидат газди на првиот НБА тим од Лас Вегас (или па Анахајм), откако Трифунот на Сакраменто и неговите помошнициги одобрија средствата за изградба на нова арена у центарот на Сакто. Е, уште Соникси да играа у таков град, па да не мораа да се селат у Оклахома Сити догодина. Можда.
* * * * *
"He was probably an inch from screaming or crying regardless of a guy cursing his mother. I don’t think anyone can really understand how a passionate artist like Zidane, how difficult it is to handle the closing of your career and it being the deciding (game) of the World Cup final. That’s a lot to take on. You can’t dismiss what he did and make it OK. It was wrong. At the same time, I forgive him. I can’t relate. That would be so difficult to deal with the emotions of the situation"Нешти за Зидан.
* * * * *
Ви текиња на Ди-Си, Дерик Колмен, кој требаше да стане ѕвер од играч, ама мрзата не му даде? Е па, Дерик конечно си најде нешто у што е добар, а тоа е ОВА. Одма наручуем едно одело. Џиги, и тебе ќе ти заврши работа едно од дуќанот на Ди-Си:).
* * * *
Задњи румор е дека Атланта ќе го прати Ал Херингтон во Индијана од која нема да го добие ни Тинсли, ни Фостер, ни Херисон, ни Џонсон, ни никој. Само кеш и идни драфт пикови?!?!?!

19 Comments:

Blogger retry said...

Trifunot na Sacramento :)))))))))))

7/22/2006 01:33:00 am  
Blogger chote said...

Ми се допаѓа оваа варијанта Херингтон да иде у Инди. Херингтон ми е играч по ќеиф, плус ќе си се врати дома.:)
Е сега, главен проблем на Индиана и се играчи со слабо здравје. Да почнам од главниот играч Онил, па Тинсли, да завршам со Фред Џонс. Не знам колку здравствени проблеми има Херингтон откако ја напушти Индиана, но се надевам не многу. Последно нешто што им треба е уште еден “нежен“ играч.

7/22/2006 02:44:00 am  
Blogger retry said...

Zamisli ushte i Grant Hill i Penny Hardaway da gi zemat :))

7/22/2006 12:18:00 pm  
Blogger zare said...

Abe Enko,po ova sto go citam,znaci nisto od tvojata zelba za Ajverson!!

7/22/2006 12:27:00 pm  
Blogger zare said...

Inace linkot za Kemp ne raboti.

7/22/2006 01:35:00 pm  
Blogger Karakash said...

Чоте, Херингтон немаше некои поголеми проблеми со повреди последниве две години, мада ништо чудно да има нешто у водата у Инди, па и тој да се повреди. Гризам јазик.

Заре, ја и немам некоја голема желба да го видам Ален у Атланта, само идејата ми се виде интересна. А за линкот, си работеше, ама на Хјустон Кроникл им ги мењаваат адресите на сториите, така да клинки на линкот, па иди онда горе на Спортс и ќе го најдеш Шон ШоШон.

7/22/2006 01:45:00 pm  
Blogger Џиги said...

Колмен е баш ко некој филмски лик, кај и да е ќе го ангажираат у некој филм.. Мене ми личи на избацивачот од Којот Бар и Стриптиз со Деми Мур.

Што се клотингот тиче, никад не сум ги поштуел Америте у укус. Поглеј го само чворот на краватата.. Едино ми се свиѓа големината, тоа овде по пристапна цена го нема (а ја секој месец си купувам по 2).

Што викаш на најновата трансакција во Торонто? Експеримент човече, европски НБА клуб од Канада. Слушај шта ти чича прича.

7/23/2006 12:04:00 pm  
Blogger Омар Шариф said...

mislam deka eksperimentot "toronto" kje uspee! za uspeh racunam plasman ili blizu do plasman u play off.

7/23/2006 09:32:00 pm  
Blogger Karakash said...

Џиги, Колмен ти го спомнав ради корпуленцијата. А знам дека ти повеќе поштуеш некое Џерардини одело:)

Пази, европски клуб од Канада у НБА. Све е кажано:)

Омаре, кога ќе имаме египетски клуб од Мексико Сити кој ќе игра у НБА?:)

7/23/2006 10:15:00 pm  
Blogger Омар Шариф said...

u pregovori sme so edni lokalni momci da prijavime ekipa u nba. uste problem ni e salata. sakale da bide vo forma na piramida.

7/24/2006 01:09:00 pm  
Blogger Омар Шариф said...

meksiko siti farajons! :))

7/24/2006 01:16:00 pm  
Blogger Karakash said...

:) A za imeto odlucivte?

7/24/2006 01:17:00 pm  
Blogger Karakash said...

Mexico city Beduins!

7/24/2006 02:02:00 pm  
Blogger retry said...

Da be i na vremeto vo Charlotte, na Hornets sakaa da im bide salata vo forma na koshnica (u smisol na HIVE), ali od seto toa ostana samo imeto (ne beshe oficijalno, ama taka se vrteshe megju navivachite) :))

7/24/2006 02:17:00 pm  
Blogger Latifovich said...

E luge sto se desava so NBA transferite kade e pirs i alen ke bide li nesto od tranpata nivna i sto e so moite bullsi zemaa li nekoj nov mislam me bev tuka desetina dena se odmarav pa nisto neznam

7/24/2006 02:19:00 pm  
Blogger Shepard said...

со кемп ловевме црвеноперки.. поздраф радни народе.

7/27/2006 04:34:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Hmm I love the idea behind this website, very unique.
»

8/12/2006 02:05:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Your site is on top of my favourites - Great work I like it.
»

8/17/2006 06:47:00 pm  
Blogger Fghkfhk Dfgaert said...

qzz0609
michael kors outlet
ralph lauren polo
kd 9
longchamp pas cher
kate spade outlet
coach outlet online
moncler outlet
kyrie 4
coach outlet online
minnetonka outlet

6/09/2018 03:49:00 am  

Post a Comment

<< Home