Thursday, July 20, 2006

Нешти се потстрижил
Постов као створен за Шеп, ама пошто он е у Дојран, јас ви го претставувам новиот фриз на Стиви Неш. Актуелниот двократен МВП више ја нема тоа крпата од коса на глава и сега си е на чист "кец". Иначе, причината за шишањето не била некоја кладба или па зашто мислел дека боље ќе му стои. Едноставно му дошло и си се ишишал човекот. Свака част. Еве и линак до сторијата. Мене се ми се чини дека ипак имало некоја кладба со Диркулес за тоа кој прв ќе си мавне машинка летово. Онака, у муабет уз Јегермајстер си се договориле дека и двајцата ќе се стават на кец, ама прв ќе мора да биде тој кој ќе биде бољи у плеј-офот...Дирк се мавна одма после финалето, на Нешти редот му дојде сега. И да, ставив уште една слика. PMS: Политературен збор од потстрижил - амин.

15 Comments:

Blogger Омар Шариф said...

нешти брат личиш на еврејче од аушвиц!

7/20/2006 01:18:00 pm  
Blogger retry said...

Ajdeee, e ova ne mu trebalo. Ali mozhda e u pitanje taktika. Onie shto kje go chuvaat kje begaat na kilometar od nego. Mozhda e bolje perika da nosi, pa koga kje zgusti da viknat time-out, da ja izvadi i ete ti preokret na tekmata.

7/20/2006 02:23:00 pm  
Blogger zare said...

Dobar e !!Sega ke bide pobrz i poarodinamicen!!!
Nego ja koga go otvaram blogov na desnata strana nema nisto.Site raboti gi dava dole.Dali e do mene ili nesto ne cini!!

7/20/2006 05:45:00 pm  
Blogger Ико said...

Глушец фаца...

Иначе кул е новиот дизајн...некако многу побрзо се отвара блогот...

7/20/2006 06:00:00 pm  
Blogger retry said...

Ne kje da e do tebe. Ima praznina na desnata strana, ama toa e od chisto support prichini. FireFox-ot najdobro se snaogja (iako i tuka ima praznina), ama run-time errors ima na noviot IE, taka da desnata strana e skroz zbrkana.

Abe toa ti e, majkrosoftshtina :))

7/20/2006 06:08:00 pm  
Blogger chote said...

Не знам дали у тие постовите што беа постирани пред некое време е спомнат двојникот на Стив Неш, али, со новово фризурче, ептен личи на Брус Дерн на млади години. Еве го. http://www.probertencyclopaedia.com/j/Bruce%20Dern.jpg :)

7/20/2006 07:10:00 pm  
Blogger Karakash said...

Поаеродинамичен:)

Се отвараме побрзо затоа што ги нема сите рсс фидови и остали ствари кои успоруваа малку.
За празнината на десната страна знам, таму ни е шпајзот у кој го чуваме Оливер Милер. Се зезам, тачно е дека има празнина, ама тоа не го чепкам дури Шеп не се врати. Он го дизајнираше, он ќе го среди.

Ја би користел само Мозила...

7/20/2006 07:11:00 pm  
Blogger Karakash said...

Чоте, линкот тие е скршен, ама стварно има сличност со Дерн од млади години. Па дури и со старата крпа фризура.

7/20/2006 07:14:00 pm  
Blogger chote said...

Мхм, се скршил линкот. :( Али тоа не е пречка да се напраи копи - пејст :).
Можда треба да се напраи една сличица на која ќе ги има Дерн у младоста и Нешти еден до друг. Исти са...ко дедо и унук :)

7/20/2006 07:23:00 pm  
Blogger Ико said...

Јас и така користам фајрфокс...

7/21/2006 03:23:00 pm  
Blogger Shepard said...

како не го видов.. ќе си испринтав слика..

7/27/2006 04:35:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Here are some links that I believe will be interested

8/06/2006 02:51:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Here are some links that I believe will be interested

8/10/2006 03:06:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Keep up the good work. thnx!
»

8/11/2006 11:14:00 am  
Anonymous Anonymous said...

I really enjoyed looking at your site, I found it very helpful indeed, keep up the good work.
»

8/16/2006 06:31:00 pm  

Post a Comment

<< Home