Saturday, July 01, 2006

Чарли Ви ќе пие "Јелен" пиво
Ова требаше да ги пише Шеп, на кого Чарли Ви му е омилена НБА фаца, ама ај, знам како е кога ќе завршиш со сите глупости на факултет и олеснувањето кое уследува после тоа, посебно кога се си завршил според планот. Така, Чарли Вилануева од вчера е играч на Милвоки, а правац Канада отиде Ти-Џеј Форд. Трампава ми има логика од двете страни. На Торонто очајно му треба плеј посебно поради тоа што Мајк Џејмс 99% од следната сезона нема да игра за нив. Џејмс бара многу повеќе пари од тие што Коланџело сака да му ги понуди, така да трејдот за Форд им дава млад плеј за и онака младата екипа. Жртвата у целата работа е Чарли, која баш на Бакси им убаци лани рекордни 48 поени. Со драфтот на Баџо стана јасно дека Вилануева ќе стане вишок на 4-ка, иако имаше многу подобра од предвидувањата руки сезона. Ни на Чарли не би требало да му биде лошо у Милвоки, каде ќе се удружи со ланскиот колега од драфтот Богут под кошот. Уште како е сигурно дека Бакси летово ќе го трампаат Меглор (Вашингтон?!?!) ете му минути на Чарли. Плус, ако остане Тончи ќе има од кого и да научи по нешто. Иначе, Бакси пред драфтот направија и промена на лого и тимските бои. Еве што за тоа мислат момците од YAY!.

5 Comments:

Blogger Shepard said...

јас станав од спиење во 5-та минута од натпреварот англија-португал..

не ни знаев.. :(

7/01/2006 06:06:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

почна прелазниот рок во NBA.Peđa Stojaković во Nju Orlians Hornets.Vladimir Radamanović во Lejkers.Radmanović агент Dejvid Bauman рекол „Ovo je naravno bila teška odluka za Vladeta. Sa jedne strane, Klipersi su želeli da ga zadrže u timu. Ali isto tako, kada te Kobi Brajant i Fil Džekson zovu u 6 ujutru, i kada te Vlade Divac, koji mu je jedan od idola, i Medžik Džonson ubeđuju da potpišeš, onda se stvarno zamisliš". Почна интересно летово

7/02/2006 01:27:00 pm  
Anonymous flight 75 said...

Се очекуваше ова со Вилануева.....
А, за Радмановиќ....Па, интересно, што знам.....Со Одом, Браун и Владо - Лејкерси имаат солидна крилна постава. Фали само уште некој поасален плеј за да се комплетира перспективен тим околу Коби.

За Стојаковиќ не ми се коментира

7/02/2006 08:18:00 pm  
Blogger retry said...

Shto kje komentirash, novac je u pitanju :))

7/03/2006 10:50:00 am  
Blogger Latifovich said...

а второнто се заебаа тоа ти е факт

7/05/2006 11:20:00 am  

Post a Comment

<< Home