Monday, June 12, 2006

MIAMI MISERY

10 Comments:

Anonymous flight 75 said...

Срамота! Очекував Далас да победи, ама вака?
Извини, Karakash, ама Шекил е тапа....
Извини, Шеп, ама ако Леброн нема killer instinct, не знам што да кажaм за Вејд...Страшно разочарување....

- Do you what I love about this game?
- Antoine Walker is 8 feet......FAT! (некомпатибилноста на мерните единици нека не ве буни, Вокер е космички дебел)

6/12/2006 03:42:00 pm  
Blogger retry said...

Walker bar se obiduvashe neshto gazejkji na prsti. Shaq i ne beshe tolku tapa kolku shto ne mu pushtaa topki, a za situacijata da bide ushte polosha za Heat, edinstveniot chovek koj mu pushtashe po nekoja topka beshe tokmu Wade. Mislam deka sporednjacite u Miami malku gi pobrkale rabotite koga ja slushale lekcijata na Riley, osven ako toj samiot ne im kazhal pobrkani taktiki. Koi se tie ludaci kako Williams, Posey i Walker (aj bar on neshto pogodi na ovaa utakmica) da shutiraat po 15-20 pati na utakmica bez da mu dadat lopta na Shaq, a Wade da se pravi najbolji asistent u liga. Mnogu rokadi napraveni vo strategijata ama totalno pogreshni. Vaka ispadna Williams = Wade. Treba konechno igrachite na eden relativno iskusen tim kako Miami da si ja odigraat svojata uloga vo timot i da ne probuvaat jakite statisti i nosachi na cigli da izigruvaat dzvezdi od NBA finale.

Riley batka, ako ti ne gi dovedesh vo red togash nema nadezh za zheshkive, kje presisaat.

U sekoj sluchaj vo vakva situacija bi sakal Dallas da gi zgazat so 4-0 i da se zatvorat vekje site shpekulacii okolu MVP-to na sezonata i mozhebi zasluzheno, najdobriot tim za ovaa godina, koj ako gi zadrzhi 90% od igrachite i staff-ot mu pretstojat nekolku shampionski sezoni vo godinite shto doagjaat. Osven ako ne naletaat u playoff na Lakers i Kobe ne im uvali 50-60+ (moram od vreme na vreme da go spomnuvam, krivo mi e on gi machka Mavs, a oni shampioni) :))

6/12/2006 04:30:00 pm  
Blogger Shepard said...

јас, јас ги мразам мајами :)

6/12/2006 06:37:00 pm  
Anonymous Чоте said...

A јас, јас напишав текст у кој кажав деке Шек ќе биде главен на финалево. :) Оф мори мајко.
Интересен развој на настаните у секој случај. И како и да е, ја не би ги отпишал Мајами сеуште.

6/12/2006 07:39:00 pm  
Blogger znalac said...

Не би ги отпишал ни јас, ама кога ќе видам дека тимот што водел 2-0 победил во 25 од 27 серии (исклучок, 1968 и 1977) и ниту еднаш од 1985 наваму (откако е воведен 2-3-2 форматот), не сум многу оптимист. И уште на прес кога ќе кажат дека Дизелот шутнал 5 пати, затоа што го удвојувале... па него 15 години го удвојуваат.

6/12/2006 09:47:00 pm  
Anonymous elePhant said...

Абе што се секирате, јас не сум за Мајами, ама кој сака опклада у 20 ЕУР дека Мајами ке тепа со 4-2 или 4-3.
Нема да го дозволи тоа Штерни сега, барем по неговите скриени изјави. Мора да се тркалаат прстените малку и на Исток..да се одржи некаков баланс.

Поздрав !!

П.С. Не сум за Мајами...неее..не ме сваќајте погрешно, ама се ми се чини дека само глумат лудило и ја прават интересна..

Јебем ли га..ќе видиме дали сум у право..времето ќе покаже...

Поздрав

6/13/2006 09:45:00 am  
Blogger gigi said...

A picture is worth a thousand words... karakash, подобар коментар од насловната слика не можеше да дадеш... само да додадам неколку коментари од мој агол:

- Дампие(р) конечно му ја затна муцката на големиот брборко (добро, големо влијание имаа и удвојувањата)... сите оние teasings на Шек вродија со плод и Ерик конечно се изнервира и изигра НБА (не WNBA) утакмица...

- Ако некој и се сомневаше дека Далас е подобар тим, оваа утакмица ги постави работите на свое место... односно, подобро речено, Далас е тим и тоа тим кој знае шо сака (трофејот на Larry O'Briеn) а Мајами е hodge-podge од ислужени ветерани (не, Шек не е во оваа категорија), еден феноменален играч, пар солидни играчи и куп статисти... не знам зошто ама сето ова набројано плус нивниот ОДНОС кон финалето неодоливо ме подсеќа на Лејкерси пред две години... а да, ќе го заборавев Фил Рајли... или беше Пет Џексон...

- Клупата на Далас имаше 41 поен а Мајами 20... 'nuff said...

- Без Удонис Хаслем и неговата одбрана врз Дирк Мајами се печени и во Гејм 3...

- Tippi-toe Walker одигра солидно (ко за него) оваа партија (беше 20 поени со нешто повеќе од 50%)... од друга страна Далас не се ни трудеше многу-многу да го запри...

- Во еден момент, коментаторот го спореди Стакхаус со Вокер... ништо не можи да биди подалеку од вистината... Стекот ги игра можеби своите животни партии а со својот однос кон играта и борбата е чиста спротивност на Вокер...

- И за крај, за мене барем, одлуката за МВП на финалето е еднаш засекогаш решена... дури и ако по некое чудо Мајами и победи во финалето постои само еден кандидат за титулата... непотребно да го кажувам името, нели?

6/13/2006 10:18:00 am  
Blogger retry said...

Elephant, ako ne si za Miami bidi bar za Walker :))

6/13/2006 12:44:00 pm  
Anonymous elephant said...

:):)Абе каков Вокер бе, тоа тие е пацериште невидено, исто како Крис Вебер коа беше у Кингси. Како крава која дава млеко, дава, дава и на крај ќе го турне тенџерето...

:):)

6/13/2006 06:17:00 pm  
Blogger Fghkfhk Dfgaert said...

qzz0609
yeezy boost
ugg boots
canada goose
canada goose outlet
oakley sunglasses
air max uk
true religion jeans
air max 95
hermes birkin
nets jerseys

6/09/2018 03:43:00 am  

Post a Comment

<< Home