Saturday, June 17, 2006

СтекАУТ, 155238-от камбек на Мајкл и White(ептен)HotGirls
Како да не им беше доста што од скоро 3-0 паднаа на 2-2, Мавси на утрешниот Гејм 5 ќе мора да се снаоѓаат без Стекхаус, кој беше суспендиран од страна на лигата за мушкиот фаул над Шек вчера сабајле. Еве го и клипот: Па изјавата на Дизелот за фаулот: "My impression was my daughters tackle me harder when I come home. You know, I'm one of the last players from the old school, and you know, you just have to take a hard foul like that and keep on moving. It actually felt pretty good to get hit like that. Thank you, Jerry, I appreciate it." А онда и реакцијата на тотално небитниот во оваа серија и во кошаркарскиот свет воопшто - Дарел Армстронг, за ненадејната машкост на помалку небитниот Ентоан Вокер: "You've got heroes like Antoine Walker coming up feeling like he's got to say something. For what? He hasn't fought one time in this league. All of the sudden you're getting brave?" Како и да е, ова е уште еден удар врз и онака отидената у бунар самодоверба на Далас, пред се затоа што Стек им е главното оружје од клупата која у ова разигрување одигра огромна улога во доаѓањето до финалето, па и во двете победи дома на стартот од серијата со Мајами.
(Сликава може да ја ставите и како Волпејпр)
Ипак, ова не го мења фактот дека притисокот да се добије Гејм 5 е на Мајами, кој верувам дека не сака да одлета за Тексас со дефицит од 2-3, посебно не со пораз против ослабените Мавси на кои така само ќе им се врати самодовербата која ја изгубија некаде на старт на последната четвртина у Гејм 3. Пет Рајли, а и сите фанови на Њујорк многу добро си знаат дека ни со 3-2 пре две задњи у гости не се знае ништо, посебно по фијаското со последните две утакмици од финалето 1994 кога Њујорк благодарение на Џон Старкс рикна у Хјустон. Едно е и тоа како извесно, а тоа е дека ќе имаме кошарка што и единствено праведно за овој плеј-оф и екстра утакмиците кои ни ги понуди. Екипите и тренерите добро си се прочитаа едни со други сега се сведува на тоа кој има поголенми МУДА, односно кој е поголем Мудоња. Последен пат кога Дирк имаше така бена партија како задњава у Мајами, уште на следната убаци 50 поени. Онака ми дојде, не мора да значи ништо... Еве една прича која како да се повторува скоро секоја година, нормално у различни пакувања. Капа доле за мајка му на Џејсон Тери, која го следни својот син и покрај тоа што докторите не и го препорачуваат тоа. Пред стартот на финалето Марк Кјубан се нарече себеси БЛОГЕР, и тоа еден од подобрите, што мислам дека со оглед на тоа дека човекот нема леб да јаде му дава добра основа да биде такво нешто. Сепак, после двата колапси на Далас у Мајами, Марк кој вети дека ќе постира секој ден, а понекад и на полувремињата од утакмиците ми е нешто многу тивок. Баш поради тоа момците од Farlane, му спремија писмо на најкул газдата у НБА. А, еве го линкот до блогот на Кјубан, кој кај нас у линкови го има уште од првиот ден на МакНБА. Иначе, Жаре уште растура со своите клипови.
* * * * *
Можеби ви е чудно колку малце внимание му се посветува на новиот камбек на Мајкл во лигата, овој пут пак у слична улога како таа од Вашингтон, само што нема да се брука на теренот и ќе има поголеми овластувања во кошаркаpските операции на Бобкетси. Не знам дали ова би требало да ги радува или исплаши фановите во Шарлот. Прв потег на Мајкл: Трејд со Лејкерси на кои ќе им го даде пикот на овој драфт и Мека Окафор за Квами Браун и Лук Волтон. Се зезам, Лејкерси не би го дале Волтон за Мека. Еве и како момците од Wizznutzz, гледаат на целата работа.
* * * * *
Ај малце да се заблажиме. Не знам за вас, али знам за мене и за Шеп дека плесачиците или такозваните чирлидерки на Мајами на секоја пауза ни будат блудни фантазии. Сеа ми станува криво што Мајами ја нема предноста на домашен терен па да гледавме уште две утакмици на Флорида. Ако има седум меча ќе биде мрско од Мајами Грлс да се премине на девојките од Далас, кои веројатно се едни од најслабите у лигата у својата работа. Така ќе мора стварно да остануваме до сабајле само поради кошарката. За да знаете за што во зборам, еве ви линк до галерија која ќе ви го отвори очите и разубави денот (нормално, ако ги гледате само девојките од Мајами). Ва-ва-виваааааа!!!

11 Comments:

Anonymous flight 75 said...

Само да има седум меча. Не е битно кој ќе стане шампион.....

6/17/2006 11:16:00 pm  
Blogger retry said...

Bitno, e bitno :))

6/18/2006 12:20:00 am  
Anonymous bodan said...

SEGA E VISHE BITNO!!!

6/18/2006 12:30:00 am  
Blogger Lakerfan8 said...

DALI IMA VECER NBA?

6/18/2006 01:20:00 am  
Blogger Karakash said...

Pa,sigurno deka e bitno, ali ko sto vika Flight, samo neka ima sedum...a mi mirisa na sedum.
5-ta e vecer (ned. nakaj pon.) u Majami, kao i site od finaleto, se igra u 03:00.
6-ta e u vtornik vecer.

6/18/2006 10:12:00 am  
Blogger Latifovich said...

Abe ja kako sto kazav ke ima 7 100% i majami ke zeme titula ama aj da ja socekame vecerasnava da vidam dali ke bide 20 razlika za majami ili pomalku

6/18/2006 09:07:00 pm  
Anonymous bunteski said...

Мавси направија фатална грешка, шо после може да имсе врати. При резултат 2- 2 со Мајами може лесно да се случи да ја загубат титулата.

6/18/2006 10:15:00 pm  
Anonymous Гижо said...

ја надвор од темава - кога ке биде драфтот?

6/18/2006 11:50:00 pm  
Blogger Karakash said...

28.06.

6/19/2006 11:57:00 am  
Blogger retry said...

Da ne napraveshe Avery tehnichka kje si tepaa Mavs, vaka namesto 4-1 za niv, sega e 3-2 za Heat (mavs im dadoa na posluzhavnik dve dobieni utakmici) i najverojatno kje ima sedma. Mozhda spored kvalitet ne do tolku ama spored vozbudlivost gi opravda ochekuvanjata.

6/19/2006 12:06:00 pm  
Blogger Fghkfhk Dfgaert said...

qzz0609
canada goose outlet
jordan shoes
van cleef & arpels jewelry
pandora jewelry
michael kors
light up shoes
fitflops
soccer jerseys
birkenstock sandals
harden shoes

6/09/2018 03:51:00 am  

Post a Comment

<< Home