Thursday, May 04, 2006

We are all witnesses + Лепотано Раџа
Наместо класиката во Кливленд, ние вчера моравме да гледаме како Пистонси си ги мачкаат Бакси како мали деца. Како чичко Штерн и другарите не измислеа некое ново правило, па да не им дадеа на Бакси да играат у плеј-оф, на основа на тоа дека се за нигде, и место нив да ја убацеа Јута. Е, онда ќе имавме серија. Вака, Пистонси ќе си имаат некој ден плус одмор и ќе чекаат Кавси и Визардси да се испотепаат едни со други, па онда да си ги смскаат со шопска. Како и да е, серијата меѓу Леброн и Аринас полека станува класика, а за стварно да стане такво нешто, Визардси ќе мораат да тепаат утре вечер или па и Гејм 6 да има иста луда завршница како и таа синојќа у Кливленд. За тоа што се дешаваше у Кју нема потреба нешто премногу да се пишува. Слоганот со кој Најк ја почна кампањата за новиот модел на Лебронки пред стартот на сезоната е најбољи опис за она што сите ние го гледаме, на што сме сведоци.Нормално, увек ќе има некои како овие момци. Без такви не би било ни интересно, а и блогчето, иако им е изгреадено на погрешен темел, им е екстра интересно за читајне.
* * * * *
Покрај ова, вечер е вуната у Ел-Еј. Санси ќе имаат седма у Аризона само ако Мерион конечно заигра како што играше цела сезона и се растрчаат како у задњата утакмица, а Лејкерси ќе имаат градско дерби ако Коби најде начин да си шутира преку Барбоса, кој би требал да го чува вечер и што не би требало да му биде тешко. Уствари, побитно за нивната победа ќе биде како ќе се движат другите кога Брајант ќе биде удвоен. Некако ми мириса на седма. Иначе, ептен е рано сабајле, иначе ќе ве викнев кај мене да ја гледаме. Ватевр, ќе пишам нешто утре.Поврзано со оваа серија и со клипот од прошлиот пост е суспензијата на Раџа Бел, кој според неговите изјави очигледно е дека е заљубен у себе и не дава никој да го чепка по неговото убаво лице. Што ти прави една добра сезона со Неш покрај себе. Еве го шоуто на Белчо: "Look man, that's his job for that team. To be what they need him to be, and that's cool with me. But like I said, when I get hit in the face multiple times, you've stepped across a line with me. It's not basketball anymore. It was basketball for four games. When he hit me in the face, it was the last straw for me." "It's a personal thing when someone continually hits you in the face. I've been trying to do a good job, I've been trying to be what my team needs me to be, and I continually get hit in my face. "Honestly, (Bryant) hit me in the face, then he came down and tried to bully me..."[snip] "I cant speculate on what they take away from it, it wasn't meant to send any message. I was just done getting hit in my face, man." "If you're going to keep hitting me in my face and then talking like you're not doing it on purpose, there's a reason both my cheeks are bruised right now and I can barely open my jaw. All right?" "If somebody is going to repeatedly hit me in my face or do stuff like that..."[snip] И, реакцијата на Коби. Посебно е добар задњиот дел со гушкањето. "Do I know this guy? I don't know this guy. I might have said one word to this guy. "I think he overreacts to stuff. ... I don't think about him. ... I don't know this kid. I don't need to know this kid. I don't want to. We go out there and play the game and leave it at that. "Maybe he wasn't hugged enough as a kid. I look at him a little bit and he gets a little insecure about something." Хеј Раџа, што има врска што твоите не те гушкале доволно како мал. Барем си имаш свој сајт. (Кој за пет месеци има посети колку ние за еден!. Тоа кажува се за Бел, зашто ако ние имаме повише посети од него, онда значи дека стварно никој не го сака).
* * * * *
Него прееска забравив да ја ставам сликава, која сабајле ме изнасмеа до солзи. Ете зашто Шид е Шид! На сликава ми е као некој лик од цртан кој му се гази од смеење на друг кој паднал у катран, па го посипале со пердуви (што и им се деси на Бакси у Детроит).

52 Comments:

Anonymous flight 75 said...

We are all witnesses - еј!
Боље слоган амин! А како поинаку да се опише она што го гледавме синоќа?
А, цел текст имав спремено за Леброн со истата поента - баш дека сме сведоци на нешто големо...
....ама твојов пост е сублимат на сето тоа....

Ај, ако бидне седма, или ако у шестата Леброн пак биде ѕвер - ќе постирам јас нешто.....

П.С. Па ништо од Лејкерси на 4, а?

5/04/2006 09:19:00 pm  
Blogger Dimitar said...

prv sum deneska.
Da prasam koja utakmica kje ja ima na sport4?
a da vi kazam so mislam. Vecer u L.A. kje bida stvarno ludnica. Mislam deka e vreme Kobe da ispuca nesto nad 35 (redno e). Dokolku lakers zagubi vecer mislam deka kje ja zagubi serijata. Zalosno ama nema da dozvolime.
Ej Shepard, Karakas daj nekoja slika prikacete mi-nesto so Kobe, LA...

5/04/2006 09:21:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

aj kazete koja ke ja davaat vecer?

5/04/2006 09:52:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

abe kaj ste???
Daj kazujte pobrzo u iscekuvanje sme site!

5/04/2006 10:12:00 pm  
Anonymous Allmighty said...

Да има право!Кажувајте дека сите сме страшно нестрпливи(се надеваме ке не израдувате со ,,УТАКМИЦАТА,,)

5/04/2006 10:21:00 pm  
Anonymous Dejan :) said...

Po glupa i po arogantana izjava ovoj kobi ne mozel da dade!!!

5/04/2006 10:54:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

AJDE KAZETE KOJA KE JA DAVAAT VECER?

DALI SAMO JAS SE MOLAM DA JA DAVAAT NJN ILI TAKA MI SE CINI!?!? :)))

5/04/2006 11:10:00 pm  
Blogger retry said...

Izgleda samo ti si :-)

5/04/2006 11:14:00 pm  
Blogger retry said...

Inache, poglupa i po arogantna izjava za Kobe ovoj Dejan ne mozhel da dade :))

5/04/2006 11:15:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

KOBE e за на клада!

се заебаам бе, за на гилотина е:)Шала на страна, како остана толку мирен после такви удари од Раџамир...Ме изнервира тоа неговиот глуп арогантен гз, коа се чистеше онака нигерски ја здиве публиката. Уф дибек! Убао му напраи!

5/04/2006 11:27:00 pm  
Blogger Lakerfan8 said...

Leleeee ovie od Kanal 4 ne znaat nisto od NBA kako li NEW JERSEY ke go davaat vecer mesto LEJKERS kade sto ke bide LUDNICAA, LOOSERS KANAL 4 LUZERI. Toj Lekic koga go komentirase prviot natprevar na Lejkers-Phoenix rece ke imame uste mnogu prenosi od ovaa serija...mnogu prenosi li podrazbira pod brojot 1 prenos...LOOSERS

5/04/2006 11:27:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

ХХХХхахахаха ЈЕС!

ТРПЕТЕ!МУАХАХА ЈАС ЧЕ ГЛЕДАМ КАКО КОНСИКО ЌЕ ПАДНЕ ПО НОЗЕТЕ НА ВИНСЕНИТИ! ЈЕЕЕС

5/04/2006 11:33:00 pm  
Blogger kole said...

UPM

5/04/2006 11:35:00 pm  
Blogger Karakash said...

Линк за сите фанови на Лејкерси

5/05/2006 12:24:00 am  
Blogger Latifovich said...

Aj nema ni[to da kazam za kobi ama Raja Bell e zver ama trebase da go ubie kobi za da idat u 2 kolo vaka mislam tesko fenix i 2 kolo. A web sajtot na bell e zakon celiot u flash

5/05/2006 12:57:00 am  
Blogger Laf said...

Хм... почна некој си NFL натпревар на СПОРТ4... можно е да нема NBA вечерва?

5/05/2006 01:16:00 am  
Anonymous flight 75 said...

Може друг меч ќе има.....
Индијана е почната......

5/05/2006 01:19:00 am  
Anonymous Dejan :) said...

Dobro be pa sto k_r mu e na ovoj karakash!!!!
Dava nekojsi sajt za site lakers ligushi a za vecer so ke ima basket ne kazue...pa ova stvarno nema smisla be uprava!!!

5/05/2006 01:43:00 am  
Blogger Владо Апостолов said...

Пошо глеам дека NFL утакмицава е на пола, а Чикаго Мајами само не почнала ми изглеа дека ќе даваат Лејкерс. Ама зашо не рекламираат горе кај знакчето СПОРТ4?

5/05/2006 01:52:00 am  
Blogger Laf said...

Добро би било да знаеме, дали да чекаме...

5/05/2006 02:07:00 am  
Blogger Lakerfan8 said...

Da daaa Lejkers Kanal 4 ni vetivte bar 2 natprevari od ovaa serija...A vecarasniot nivni duel ke bide poveke od vozbudliv...
LAKERS - PHOENIX LAKERS - PHOENIX

LAKERS - PHOENIX LAKERS - PHOENIX

LAKERS - PHOENIX LAKERS - PHOENIX

5/05/2006 02:53:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Денеска сум нешто нервозен, немој некој да ме р’чнал за нешто (клучни зборови за р’чкањево: Индијана, Пејсерс, Нетс, Картер). Носам нож. Голем војнички нож. Така да си знаете .

5/05/2006 03:39:00 am  
Anonymous чоте said...

Не беше од анонимус последниов пост, од мене беше.

5/05/2006 03:39:00 am  
Blogger Laf said...

Ојдоа Pacers-и... :(

5/05/2006 04:11:00 am  
Blogger Lakerfan8 said...

A BE KARAKASH STVARNO NE E FER NE KAZHUVATE KOJ NATPREVAR (AKO DADAT) KE DAVAAT NA SPORT 4...
DO SABAJLE CEKAM ZA NISHTOOO :(

5/05/2006 04:30:00 am  
Blogger Laf said...

This comment has been removed by a blog administrator.

5/05/2006 04:35:00 am  
Blogger Laf said...

Изгледа ќе има... почнаа highlights-и, спотови и сл.

5/05/2006 04:39:00 am  
Anonymous flight 75 said...

Ваљда ќе има Лејкерс......
Ваљда не сум седел до 5 саат за џабе........

5/05/2006 04:42:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Оe-links.info/.info/

5/05/2006 04:44:00 am  
Blogger Laf said...

Евеее!!! Браво.

5/05/2006 04:48:00 am  
Anonymous flight 75 said...

Абе има, ама овие Феникс дадоа 20 коша за 5 минути....
Не изгледа на арно....

5/05/2006 04:56:00 am  
Blogger Lakerfan8 said...

LAKERS ARE BACK TOA KROMID VOLTON... :)

5/05/2006 05:10:00 am  
Blogger Lakerfan8 said...

kooooooooooooooooooBEEEEEEEEEEEEEEEE
KOOOOOOOBEEEEEEE

5/05/2006 05:18:00 am  
Anonymous flight 75 said...

Како ја убаци преку Мерион.......

5/05/2006 05:19:00 am  
Anonymous Anonymous said...

abe, go znae nekoj ucinokot na Shek (30 poeni, 20 skoka)ili site te slepi po kobi

5/05/2006 05:21:00 am  
Blogger Lakerfan8 said...

OCIGLEDNO VODITELOT (ako moze taka da se narece) nema vrska sto zboruva pa koga ima tajm auti nikakvi informacii ne kazuva pa odime so tie dosadni reklami..
Pa voditel si kazi nekoja informacija za toa se tajm autite, analiziraj malku... pojma nema od komentiranje baba mi komentira podobro.. :(

5/05/2006 05:41:00 am  
Blogger kole said...

-3 poluvreme, i ne e tolku loso,a ??? ja sea stanav, da vidam na net, koa pustam tv vikam da ne dale po greska i so da vidam

5/05/2006 06:18:00 am  
Blogger kole said...

ajde, ajde mora da padnat. LAKERZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ!!!!

5/05/2006 06:20:00 am  
Blogger retry said...

Horor ej, pak ideme u produzhenie. Ajde, mora da padnat.

5/05/2006 07:29:00 am  
Blogger Lakerfan8 said...

SAMO EDNO IME TREBA DA SE SPOMNE SMUSH FUCKING PARKER, MORA DA SE OSLOBODI MESTO ZA NEKOJ DRUG IDNATA SEZONA...NIKADE GO NEMASE....KAKO DA IGRASE VO WNBA LIGATA!!!!!!!

5/05/2006 07:52:00 am  
Blogger kole said...

едноставно си ја прокоцкаа шансата. Ќе биде тешко седмата... ајт

5/05/2006 07:58:00 am  
Blogger retry said...

Ne, ne, neeeeeeeeeeeeeeee...

Vaka ne ja biva. Da ti .... Thomas-ot. Ama ako, ako. Kje gi tepame u sred Phoenix i toa kje bide najslatko, koga kje im go plesneme u faca na site sunchani lugje tamu. Znam deka ova beshe bolno ama sepak kje gi zgazime na krajot. Da imashe gospod serijava kje zavrsheshe 4-1 za Lakers. Samo edna asalna zemaa Suns.

5/05/2006 08:34:00 am  
Blogger марче said...

aj fil gut! ta na naa naa naa naa. brkoto uste ne go kazal zadnjiot zbor! ubavo nekoj od vas si kaza deka brazilecot namesto bel e dobitna kombinacija za phx. a i mislam deka taktikata neagresivno na kobi dava rezultat, sto se pokaza i vo regularniot tek koga momakot davase po 50 kosha, a timot mu gubeshe po 20 razlika. denes iako kobi nepotrosi mnogu topki a dade 50 kosha ... sepak tie 20 promaseni se mnogu bitni za i onaka katastrofalnata odbranbena linija na moive. el ej se najefiskasni koga kobi e vo uloga na plej. za drugite od timot nejkam da komentiram, zs i nevredi da se komentira. kako i da e i za pozdravuvanje e i ova sto go napravija el ej ovaa sezona...
aj dogodina povekje :))
kliperchinja arni? :))

5/05/2006 08:44:00 am  
Blogger kole said...

Марче не брзај, уште не е се завршено...ај,ај... Јасно ни е дека сеа си многу самоуверен дека ќе ја добиете седмата,ама однапредн ништо не се знае. Ваљда овие ке ја даваат седмата,а??

5/05/2006 08:55:00 am  
Blogger retry said...

Eve ja ushte ednash povtoruvam, kje si go odrzham vetuvanjeto kon Shep i Kole, dokolku Lakers tepaat. Ajde Marche ti izvadi neshto na masa da te vidime.

5/05/2006 08:59:00 am  
Blogger марче said...

retry ja uste na 3-1 se ponudif na kladba. a merna edinica za kladenje mi e litri pivo. epa ajde :)) u kolku ???

5/05/2006 09:34:00 am  
Blogger Karakash said...

Prvo okolu prenosot u zivo:

Nejkev da vi davam lazna nadez, zasto lesno mozese da se desi da ne ja ima Lejkers-Feniks u zivo. Ali, bidna rabotata.
I toa epten po zasluga na MakNBA timot. Kazete fala.

A, izjavite na Bel deka Kobi e aroganten i naduvan ne se daleku od vistinata i ne se nisto novo. Toa go kazuva i negovata izjava za Belco, koj pa so izjavite za my face i startot nad Kobi napravi moron od sebe.

5/05/2006 11:06:00 am  
Blogger retry said...

Abe Marche ne so mene da se kladish tuku so tvoite Suns fanovi. Ja rekov deka ako Lakers tepaat plakjam kafana za Shep i Kole, pa chekam i ti nekoj slichen poteg da napravish ;-)

5/05/2006 12:44:00 pm  
Blogger марче said...

prijatel ja uste na pocetok rekof deka sve osven finale na zapat eventualno ako dede gospod i golemo finale pa i sampionska titula na sans, za mene bi bilo ogromno razocaruvanje. taka da ne ni sumljam deka kje gi pominal lejkersi. krigla pivo od mene za cela kafana ako igraat u finale na zapad, gajba ako igraat u golemo finale, a ako stanat shampioni oktober fest u maalo :)

5/05/2006 02:29:00 pm  
Blogger retry said...

E bravo, alal da ti e. Togash da pochnam da navivam za Suns :-)

5/05/2006 03:24:00 pm  
Blogger retry said...

I po greshka da se stavam vo taa kafana :-)

5/05/2006 03:25:00 pm  
Blogger Fghkfhk Dfgaert said...

qzz0609
longchamp outlet
longchamp bags
pandora charms
76ers jerseys
isabel marant outlet
hermes belt
jordan shoes
canada goose outlet
michael kors outlet
kd 10 elite

6/09/2018 04:04:00 am  

Post a Comment

<< Home