Wednesday, May 17, 2006

Here's Jacky, Блу Ренџер, Дејвид Хаселхоф , Rush Hour 3 и плеј-оф монструми by Farlane
Клиперси и Санси сабајлево покажаа дека плеј-офов е еден од најдобрите у последниве десетина години и се освен седма у таа серија ќе биде штета. Нема многу да се распишувам, ипак почиња финале на ЛШ. Плеј оф д деј ипак не беа ниту Мерион, ниту тројката на Бел, нити пак Елтон и Сем Ај Ем. Тоа беше Џек Николсон кој се најде за клупата на Клиперси?!?!?!?, со се срце навивајќи за комшиите на неговите Лејкерси. Били Кристал, пази си го кортсајд местото, here's Jacky!.
* * * * *
Кога помисливте дека по желбата сите да му се обраќаат со Мамба, да стане Евреин и да го смени бројот од 8 у 24, типот не може да направи ништо повеќе да покаже дека е его-манијаче, еве го ова. Коби ќе биде факинг Блу Ренџер?!?!? Хеј, па мора да се збори малце за него, што ако испадна у прва рунда.
* * * * *
Диркулес ја откри својата тајна на доброто изведување слободни. Делот со пеењето песна у себе со цел да се сконцентрира не ме изненади. Ме изненади ПЕСМАТА која ја пее.
* * * * *
Да не биде без ич, Мајами вчера заврши работа и сега ќе си кулира дури Детроит не ги помине Кавси. Кој ќе помислеше по поразот у првата дома. Нетси, пуштете си ја - Gone till November.
* * * * *
Ма каки Карим версус Брус Ли, време е за Јао вс. Крис Такер.
* * * * *
Без коментар.

12 Comments:

Blogger Shepard said...

ова со коби е лудница :)

5/17/2006 10:09:00 pm  
Blogger Shepard said...

барселона ти е еквивалент на феникс.

срање

5/17/2006 10:32:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

Барселона ти е еквивалент со Детроит!

ШЕПАРД , ЗАШО ИМА У ТЕБЕ ТОЛКУ АНТИ-ПАТИЈА КОН НАЈЈАКИТЕ?

Шо и Барса да не неземаа заслужено сеа

5/17/2006 11:43:00 pm  
Blogger Shepard said...

барселона се дебили.

5/17/2006 11:51:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

ne mi se veruva ej...

:)))))) hahah debili.

NAJBOLJE TIM SE MOMENTALNO I TOA TI E TAKA.!.

A U NBA NAJBOLJE SE DETROIT!

5/18/2006 12:09:00 am  
Blogger марче said...

а у шах кој е светски првак?!

5/18/2006 12:29:00 am  
Blogger retry said...

Eto e ekvivalent na Raja Bell :))

5/18/2006 01:34:00 am  
Blogger Laf said...

Интересно... за сега, на полувреме, им оди одлично на Cavs-и. Ilgauskas има 4 рампи...

5/18/2006 02:20:00 am  
Anonymous чоте said...

CLE:DET 3:2 !!!! :) I can't belive it...

5/18/2006 03:58:00 am  
Blogger Shepard said...

бето, да те ебе пет бурки.

5/18/2006 03:14:00 pm  
Blogger Latifovich said...

Lebron James, Ubavo zapamtete mu go imeto ne deka sum za nego ali deckoto e fenomenalen, ni Jordan na negovi godini ne bil kako nego dobar, a klivlend za dve do tri godini sampioni

5/18/2006 05:11:00 pm  
Blogger Karakash said...

Кој е тој Леброн Џејмс?!?!

5/18/2006 11:43:00 pm  

Post a Comment

<< Home