Friday, May 05, 2006

Шу-у-шшш
Самба, кроасани и Трапери у Ел-Еј (Упозорење до Шеп: Не ја чепкај сликава!)
Дизелот поскупе....стварно поскупе
Инди 500
Шшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшш...........штама у "Стејплс"....а богами и у "Консико" и "Јунајтед"......текст следи покасно.....(али ќе го пише Шеп!) УПОЗОРЕЊЕ ОД ШЕПАРД: НЕМА ШТАМА. И НЕ СИ ИГРАЈТЕ СО СРЦЕТО НА ЛАЛ ФАНОВИТЕ.
In Kobe we trust

21 Comments:

Blogger Dimitar said...

kakva stama, nema stama nikade osven u l.a.
drugite bea evidentni porazi na Indi t.e Chicago koi se ispucaa u prvite 4 utakmici.
ALi ova so Lakers strasno boli. Mislam deka kje bide tesko da smognat sili. Jas dobro prognozirav za ucinokot na KObe, ama kje mora da dade pak tolku za prolaz. Steta, steta... steta x100.
ali Kobe e jak.

5/05/2006 01:12:00 pm  
Blogger retry said...

Rampata na Kobe beshe chista ko suza. Ne ja upropastivaat Lakers ili Suns kosharkata so nivnata igra, tuku sudiite so delenjeto na pravda.

5/05/2006 01:47:00 pm  
Blogger Владо Апостолов said...

Да бидам искрен сакав Лејкерс да идат даље. И уште сакам.

Али Неш, али Феникс. Свака част. А за Коби - We are all witnesses. Неам шо да кажам.

Иначе коа се работи за судиските грешки. Од мое искуство у пратење спорт, а не е мало, судиите многу малку или во многу малку случаи влијаеле врз конечен резултат. Така да...

Сепак, треба да бидеме пресреќни шо глеавме таква утакмица. Лудница.

5/05/2006 01:54:00 pm  
Blogger Владо Апостолов said...

И да GO ARENAS. Вечер навијам за Визардс.

5/05/2006 01:56:00 pm  
Anonymous flight 75 said...

Леле, се нервирам, вечер идам за Бугарија.......нема да ја гледам седмата у пм......

5/05/2006 02:15:00 pm  
Blogger gigi said...

не знам дали само мене ми се чини ама колку во овој плејоф шо има феноменални утакмици и тоа само во првата рунда одамна не сум гледал... а сум ги гледал бајаги, пошто имам 39 години, нели... ;)

во секој случај, шо се однесува то сабајлешната утакмица сепак пресуди тимската игра... Кобе е фантастичен ама пак 4 санси имаа преку 20 коша а и Диа беше тука некаде со 19... да не прајме муабет за асистенциите на Неш...

инаку, она шо ме нервира кај Спорт4 е, ај шо немаат телетекст, ај шо немаат web page (резил), туку и најавата им е тапа џонсон, дали еднаш или двапати дневно даваат најава на програмата... абдали... таман ги испофалив зимоска со преносите од скијањето, после и Евролига, сега најдоа во плејофот да закажат...

... и шо ќе пренесуваат ноќеска?

5/05/2006 02:18:00 pm  
Blogger retry said...

Dwr, ne zaebavaj, vo vakvi tesni utakmici mala sudiska greshka mnogu znachi, da ne ti kazham eden kup primeri od drugi utakmici u prethodnive nekolku godini. Ali tachno e toa deka Lakers trebashe da gi rasturat Suns ushte od start na natprevar, a ne da se opushtat pa na kraj tesno da izvlekuvaat pobeda. I se pojavi onoj, nechu da go imenuvam ovaj nali, i gi zakopa na 0:06 do kraj.

Inache i jas vecher kje navivam za Wizards. Mislam deka zasluzhuvame site da gledame sedma i na Istok. A i Washington zasluzhija da igraat sedma, a vo nea neka pobedi podobriot.

5/05/2006 03:17:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Пошто ниту еден од тимовите ништо не ми значи, навијав за седма утакмица. Типична плејоф игра, штета е да не се гледа максимумот од тоа...
Моја прогноза, Феникс идат даље, ова досега им беше чисто палење на Лејкерси, у седмата Коби ќе даде 30-40, а ќе изгубат со 10-на разлика. Факт е дека Феникс е бољи тим.

Очекувам седма и на Мајами-Нетс.

Поздрав, Syndicate

5/05/2006 03:38:00 pm  
Blogger Владо Апостолов said...

Муабетот ми е - Suns заслужено си тепаа, така да, другото не е важно. А да не зборам дека „тоа друго“ е многу дискутабилно. А и коа се дискутира за судиските „грешки“ се збори прилично субјективно. Така да..

Како и да е,навијам за Кобис. И иам еден предлог.

Да му се јавиме на градоначалникот да организира видеобим за седмата утакмица. Шо викате?

У два саат или кога и да е. А дур да почне натпреварот да не забавуваат ѕвездите и деколтета од М2 :)

5/05/2006 03:43:00 pm  
Blogger retry said...

:))))))))))) A kade bi bil postaven videobimot? I so koi dzvezdi od M2 potochno?

5/05/2006 06:06:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Abe Vuna vcera Ivo basket mavase u Vera,ama tebe te nema da go pravite najdobriot tandem u Karpos2!

5/05/2006 07:29:00 pm  
Blogger Karakash said...

Велкам Гиги, у право си за утакмиците од прва рунда, зашто стварно одамна немало волку добри утакмици. Тука пред се мислам на ЛАЛ-Фен, Ваш-Кли и САС-Сакто, па и некои од Мајами-Чикаго.

И мене некои ствари ме нервираат кај Спорт4, (конемтарот посебно на задњиве неколку утакмици) ама тоа ти е друже, врз тоа ние немаме влијание.

Што се однесува до муабетот со судиите, Двр ја објасни одлично целата работа.

5/05/2006 07:46:00 pm  
Blogger Latifovich said...

E da mu ebam majkata jas na toj chkembeto ma sto da ja ebam da ja rasturam bre na noze da ne moze da ide ma i zena mu da ja ebam taka da znae. 5 utakmici ne igra i u sestata fraer mi se pravi mamu mu jebem taka da znae

5/05/2006 07:46:00 pm  
Blogger Karakash said...

?

5/05/2006 07:46:00 pm  
Blogger Shepard said...

абе каков баскет..

да, текст следи кај и да е сеа.

утакмицата ја глеав ќор пијан, ама ќе пишам.

5/05/2006 08:08:00 pm  
Blogger Latifovich said...

I sto ne go trgnete ona za glasanjeto od strana

5/05/2006 10:53:00 pm  
Blogger Karakash said...

И ја тоа викам:)

5/05/2006 11:40:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

e abe coveci da ve prasam znae li nekoj kako da gledam tv na internet nekoja sto dava NBA

5/05/2006 11:55:00 pm  
Blogger Latifovich said...

па тргнете го а ќе има ли вечер утакмица на спорт4

5/06/2006 12:07:00 am  
Blogger gigi said...

Тенкс karakash... знајш, порано бев доста запален по воа езерџииве, ама последниве 7-8 години многу појќе сакам да гледам добри уткамици... веројатно то си иди со годините :)

инаку оваа сезона најмногу ми се свиѓаат сонцата, шо знам можи затоа шо играат офанзивна кошарка (unlike SAS или DET), да му ибам мајката сепак играта е за кошеви да се даат(301 кош PHX vs HOU)... само жалам шо не игра Amare, мислам дека со него можи и до големото финале стигнеа, вака, не знам....

а она шо би сакал да го видам годинава е финале Mavericks vs Nets... само тешко ќе оди тоа, шо со SAS, DET а и мислам дека другиот тим од ЛА ќе има уште што да кажи... Elton Brand е wow...

5/06/2006 12:28:00 am  
Blogger gigi said...

... е да, за судиите... и од моето искуство (шо играчко, појќе гледачко) се согласувам со dwr... играта ја добиваат или губат играчите а не судиите, иако понекогаш во клучни моменти можат да те исфрлат од колосек некои одлуки... но од друга страна ако си таков играч тогаш и било шо друго можи да те исфрли од колосек (погруб фаул, влечење за дрес па дури и свирежи од публиката) така да сума сумарум се сведува на горната констатација...

5/06/2006 12:35:00 am  

Post a Comment

<< Home