Thursday, April 13, 2006

MVP down
Остај што изгубија ко Грчка у Детроит, може да испадне дека Кавси загубија многу повеќе од само обична утакмица која не им значи ништо за крајниот пласман. Е, баш ради ова не ми е јасно со кој памет Мајк Браун го држел Леброн у игра у финиш на трета, кога се више било решено. Плус, пред некој ден самиот Браун изјави дека ќе почне да го одмара 'Брон со цел да го има свеж за у плеј-оф. Сега му останува да се надева дека уопште ќе го има Леброн за у плеј-оф. ...Деновиве можеби немаме дугачки постови, ама за тоа не сме криви ни ја ни Шеп. Овие од Викед пикчрс не не оставаат на мира и секоја вечер не тераат да снимаме "документарци" со Тера, Џена и компанија, Знам, одвратно, ама и тоа ќе помине. Кој ги ебе:), од следната недела ние ќе cи гледаме НБА плеј-оф. Ѕирнете го клипов, (ако уопште ви се укључи). Вреди.

33 Comments:

Blogger Latifovich said...

OOOO steta a jas bas tipuvav na klivlend deka ke bidat sampioni

4/13/2006 05:11:00 pm  
Blogger retry said...

Malku povekje treba od zdrav James za da bidat shampioni. Ali topkata e trkalezna, i Magic i Jabbar ne bea zdravi 1982 plus problemi so uprava i so trener, i Lakers pak osvoija titula.

4/13/2006 05:32:00 pm  
Blogger Karakash said...

Ritraj, svaka cast kako sekoj post/komentar uspevas da go svrtis nakaj Lejkers:))

4/13/2006 05:34:00 pm  
Anonymous Чоте said...

Светла точка на крајот од тунелот! Само да продолжи лузерскава серија на Вашингтон, и нормално победничката на Индијана, го папаат Кавалирс у прво коло, нормално ако grandpa-faced остане повреден, ма и со него ќе го јадат. Као што видовте,Пејсерс конечно врзаа две победи у серија. Жртви беа два камењарски тима, ЊуЈорк и Бостон . Инаку ова им беше прва победа против Бостон сезонава. Сепак, она што мене ме радува највише е фактот дека Џермејн конечно изиграл подобро (21п15с), додуша со слаб процент од поле ама сепак, со оглед на тоа што претходно беше у таква депресија да не ни шутираше, ова е премија. Сите што ја ѕирнале изјавата негова постирана од Каракаш пред пар денови знаат за што зборам. Друга позитивна работа за нив (инаку не сум кажал две позитивни работи за нив долго време), е тоа што Стојаковиќ влага у ритам, а и Џексон исто така. Заличуваат на многу солиден 2-3 тандем, ако се опраи Џермејн Индијана ќе има многу солидни два втори играчи у тимот. Пеџа ноќеска имал 3/4 за тројка и безмалку 70% од поле, вкупно дал 25 поена. Трета добра работа за Пејсерс деновиве (трета!), Ентони Џонсон игра прв плеј, а Тинсли е резерва. И на двете последни утакмици Џонсон е стартер, а као што спомнав погоре и двете ги добија. That was the daily report for the Indiana Pacers :).

4/13/2006 05:50:00 pm  
Blogger retry said...

Pa normalno deka uspevam da go svrtam koga gledam naslov MVP down, si pomisliv na vistinskiot MVP. Ne e do mene, vo site postovi dosega imashe nekakva vrska so Lakers :))

Toj Tinsley stvarno ne znam shto mu e sezonava. Anthony Johnson prijatno iznenaduva poslednive sredbi. Nishto ne se znae ama tipuvam na iznenaduvanje na Istokot u prvo kolo od playoff (mislam na toa nekoj poslabo plasiran tim da tepa pojak).

4/13/2006 06:02:00 pm  
Blogger kole said...

se znae do koga ke bide u aut???

4/13/2006 08:36:00 pm  
Blogger Karakash said...

Duri ne se vrati:)....Sala mala.

4/13/2006 08:59:00 pm  
Anonymous bodan said...

Katastrofa!!!

4/13/2006 10:10:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

абе деј ту деј му е ова на ЛефакингБрон ќе се врати за 4-5 дена.

Кај сте е луѓе живи ли сте, глеам у задње време клипои ми ставате често, тоа е убаво све добро клипчиња ни давате.
Тоа клипот од Доминик е феноменал, сеа дури глеам како ѕвер бил типот уствари...


П.С. Каракаш ќе ми поверуваш ли ако ти речам дека пак те видов сеа у парк со ваљда невестата?:)

4/13/2006 11:23:00 pm  
Anonymous Bojan said...

Za Lebron mi se cini deka ke se vrati taman za plej of... do toas ke pauzira, ama tesko deke ke napravat neso poise nego vtora runda. Imaat nadezen tim ama neznam... im fali neso...
Za Stojakovic Ok e deka fakja nekoja forma, ama problemot e sto nemoze da svrze 3-4 utakmici na nivo... a i nikogas nemozel objektivno...
A za komantarite od prethodniot post za Utah neso me tera da mislam deka slednata godina ke bidat na poloso... ke pukne tamu tikvata osekjam naskoro...
A go gleav i dnevniot Top 10 i kucanjeto na jasnon Richardson bese za "sekoja chest"... koj ne go pogledal mnogu propustil...

4/14/2006 12:00:00 am  
Anonymous Bojan said...

A Netsi prodavaat utakmici???

4/14/2006 12:01:00 am  
Blogger retry said...

Ohoho, Dallas pak se zeznaa i toa pak go popija od Suns. Abe primetuvate neshto kaj Mavsi? Imaat kompleks od poedini timovi kako LAL, Suns, Warriors. Pa od 21 poraz sezonava skoro pola im se od ovie timovi. Zatoa sakav da padnat u prvo kolo so Lakers, ali... toa e toa. A Orlando e pricha za sebe, nemam povekje komentari za niv, posebno za Darko!?!?!?!?!? EEEEEJ, DARKO...

4/14/2006 08:07:00 am  
Anonymous Bojan said...

Orlando definitivno se povampirile... 7 u niza i toa gi tepaa Dalas, Ditroit, Majami i SAS... mnogu interesno ... baska Darkoooo izlea se najde sebe... ne deka e nekoe igraciste ama moze da bide prosecen u liga... u Det go unakazija...
A za Dalas.... tragedija. Da si gi dobiea G.State i Suns ke bea prvi u zapad... ama i baba mi da imase mandalo mogju noze ke bese musko...

4/14/2006 01:31:00 pm  
Blogger retry said...

Baba ti imala povekje shansi od Dallas izgleda :))

Shala mala.

4/14/2006 01:36:00 pm  
Anonymous Bojan said...

Neeee... ipak tipuvam na Dalas... veruvam vo kvalitetite na Dirk:)

4/14/2006 02:07:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Definitivno go glumi Jordan-(za Lebron mislam). Toa me nervira kaj nego. Kobe nikogas ne se prepraval.
Mislam deka saka da bide kako Jordan vo eden play-off koa bese povreden i stegase zubi i gi rasparci.

4/14/2006 04:12:00 pm  
Blogger Karakash said...

:))))

4/14/2006 04:57:00 pm  
Blogger Karakash said...

Kolku li samo si greska anonimen prijatele:)

4/14/2006 04:58:00 pm  
Anonymous darko said...

Lebron go glumi Jordan :)))
a kobi ne :)))))))))))))))))))))

4/14/2006 05:21:00 pm  
Anonymous d-r nele said...

Pa Indiana se poprava malku od malku sto e dobro posto ako vaka ostane ke ide na Miami i ke bide dosta interesno. Samo Jackson da dojde bar do 40% od igra i Peja da fati 2 - 3 dobri utakmici po red sto ne mi se verue mada e puno bolji nego u Sakto. A ke im treba i malku sreka.

4/14/2006 06:12:00 pm  
Anonymous flight 75 said...

Добро е ова стварно.
Коби не глумел :)
A, Леброн глумел повреда?
Анонимен, бе......

4/14/2006 07:46:00 pm  
Anonymous bodan said...

Sea e podobro!Ipak nebilo tolku ozbilno!

4/15/2006 01:16:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Kobe glumel ???
Batki be... eve vi sinokja 50-ka kao so mali deca. Sto ima da glumi koga e podobar.
Ovoj maliov (lebron) definitivno saka u se da bide ist. Da pocneme od brojkata, pa nesto debi sezona-utka, pa vamu tamu gradat tim okolu nego... pa treta srekja vlez u play-off i tup povreda. Valjda na red e dogodina da zeme titula :))

4/15/2006 12:50:00 pm  
Anonymous Bojan said...

6ti pat u sezonava nad 50... ne e sala toa... baska i od Lamar dobiva jaka pomos zadnjive dve sto znaci deka moze da se nadevame deka ke bide barem interesno u plej of...

4/15/2006 02:12:00 pm  
Blogger Karakash said...

Анонимен, стај си име.

4/15/2006 04:29:00 pm  
Anonymous Чоте said...

Како тргнала работава ќе игра Индијана со Кливленд у прво коло глеам ја... Муабетот ми беше, што се дешава со Леброн? До коа ќе паузира? До крај на сезонава? :)

4/15/2006 06:33:00 pm  
Blogger Karakash said...

Чоте, веројатно до крај. Нема ваљда да ризикуваат да обнови повреда кога не се борат за ништо.

4/15/2006 08:58:00 pm  
Blogger Dimitar said...

Si staviv ime. jA sum anonimniot od pogore. Eureka

4/16/2006 03:46:00 am  
Blogger Dimitar said...

Ej Karakas malce naivno vi zvuci sevo ova ama taka razmisljam ja. Inace go cenam Lebron, ne go mrazam uopste. Ama mislam epten emitira. Aj za povredata ne zboram, vistina bilo-teska e.

4/16/2006 03:49:00 am  
Blogger Karakash said...

Taka be Dimitar:)

Dobro, ako ti taka mislis...za Lebron, nali.

4/16/2006 10:30:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Well done!
[url=http://aajalygb.com/kixy/ajzr.html]My homepage[/url] | [url=http://ezgaxjil.com/ggbq/vmdv.html]Cool site[/url]

10/07/2006 06:15:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Thank you!
My homepage | Please visit

10/07/2006 06:15:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Great work!
http://aajalygb.com/kixy/ajzr.html | http://vzqcqijw.com/tsus/nwkl.html

10/07/2006 06:15:00 pm  

Post a Comment

<< Home