Monday, April 10, 2006

Fight Mix или Најсмешно клипче до сега (заедно со белците и песната на Шек за Владе и...)
За ова не е потребно објаснување и многу мрчење. Вреди да се сачека и да се одгледа до крај, зашто нешто посмешно од ова не сте виделе одамна. Ќе умрете од смеење. Као она скечот на Монти Пајтоновци со Најсмешниот виц на светот, кога откако ќе го прочиташ, буквално умираш од смевење. Ако некој го изгледа и остави коментар, ќе знам дека и неговиот дух ја посетува МакНБА.

20 Comments:

Anonymous Чоте said...

Коби уудара ко педерче :), а кој беше тој што го крена бредли?.. него, тотално офтопик, еве што се праи кога немаш што да праиш на работа :)
И додека на запад Лејкерс и Кингс се договараат кој ќе биде 7ми а кој 8ми, односно кој ќе го попие од Феникс а кој од Мавс или Спарс, на исток станува се поинтересно. Ова највеќе благодарение на Пејсерс и Бакс кои играат као посрани у послениве десетина утакмиците (Индијана е 2:8 а Милвоки 3:7). Да бидам искрен, мене ситуацијава на исток не ми е нешто интересна, повеќето од вас знаат зошто, но, како и да е...
За четирите преостанати слободни места што водат у плејоф на истокот конкурираат 5тима, теоретски и Бостон и Орландо не се без шанси но сепак, мислам дека е прекасно за нив.
Во продолжение ги извадив распоредите до крај на рег.сезона на петте главни претенденти(Вашингтон,Милвоки,Индијана,Чикаго,Филаделфија), за четирите места кои водат у плејоф. Пишав и по некој збор за сите,а се обидов и да бидам објективен во коментарите (МНОГУ ми беше тешко!).
Ќе почнам со Филаделфија, затоа што мислам дека од петте конкуренти се најслаби. До крај треба да играат со: (Вашингтон, Мајами, ЊуЏерси х 2, Орландо, Шарлот). Ако се земат во предвид добрите резултати на Орландо во последно време (8:2), фантастичниот скор на ЊуЏерси , фактот што играат против Мајами (29:9дома) у гости, станува јасно дека црно им се пишува. Жал ми е за Ајверсон, има човекот срце као планина, ама џабе, освен Вебер, нема ниту еден просечен соиграч, и тие што беа потпросечни_накај_просечни (игуана,корвер,неилон) играат како посрани. Поголеми шанси Фили има едино против Шарлот и Вашингтон. Ја не ги глеам у уплејоф. 3:3 до крај, у оптимистичка варијанта.
Втор тим на листава е Милвоки, се мислев помеѓу нив, Чикаго и Индијана, и ги стаив нив. Глеав дел од утакмицата со Нетс вчера и да бидам искрен не ми е јасно како имаат подобар резултат од Индијана и Чикаго. Форд и Ред не се лоши, поштовање за Тони, и толку. Тој Богут(прв пик?!) дрво, Симонс исто,Маглор исто. А и тренерот им изгледа неинтелегентно , забораив да го спомнам тоа погоре како уште една од кочниците за Филаделфија. Они треба да играат со Вашингтон х 2, ЊуЈорк, Атланта и Детроит. Дуелот со Детроит нема да го коментирам. Би требало да ги добијат Њујорк и Атланта, а со Визардс господ знае. Ако ги послужи среќа би требало да имаат 3:2 до крај.
Чикаго Булс. Многу малку ги гледав сезонава (едно полувреме против ЊуЈорк). Едино што прочитав доста коментари на блогов. Не би можел да коментирам ништо освен нивните противници до крај. Значи, Булс играат со ЊуЏерси, Вашингтон, Атланта, Мајами, Орландо и Торонто. Двапати сезонава ја добиле Атланта, а со оглед на формамта на Хокс у моментов (3:7), не би требало да имаат проблем тоа да го направат и третпат. Ноу комент за мечот со ЊуЏерси. Од Мајами двапати го попиле сезонава и веројатно тоа ќе се деси уште еднаш со оглед на тоа што играат на Флорида. Спомнав погоре дека Орландо откако ја напраи трампата со Детрот игра солидно, па Чикаго не е ни тука фаворит, иако до сега сезонава се 2:1 у меѓусебните дуели. Едино апсолутни фаворити се против Торонто (3:0 до сега) + Бош не игра. За натпреварот со Вашингтон исто како и за Филаделфија, не се знае...директен дуел за место во плејоф. И за нив оптимистички 3:3 до крај.
Индијана Пејсерс!  Ќе бидам објективен како што ветив на почеток. Идијана игра катастрофално у последно време. 2 победи и 8 порази во посленидте 10 натпревари, да спомнам и дека едната од победите е против сакатите Торонто. Со Тинсли, без Тинсли, со Фред Џонс без Фред Џонс, иста ствар. Тапанарија тешка. Ќе треба да се прави ремонт летово, и тоа голем ремонт, дубински. Да бидеме реални, ало се спореди играчкиот кадар на Пејсерс и на сите гореспоменати, имаат за класа појак тим, но, изненаѓујуќи играат многу слабо. Се надевав дека ќе се потсредат малку ама ништо од тоа изгледа. Инаку имаат најлесен распоред до крај, додуша како што споменав у некој од претходните постови со Бостон се 0:3 сезонава, а ако се земат у предвид нивните и слабите игри на Милвоки у последниве неколку дена Бостон (теоретски) добива шанса за плејоф па така, очекувам и Бостон да биде жилав. Против Орландо (папаци се и они ама играат солидно у последно време), не би рекол дека се фаворити. Значи мали фаворити се против Торонто, Минесота, Шарлот и ЊуЈорк. Но, со оглед на тоа дека ја пратам нивната игра у последно време, не би ги фаворизирал на ни еден меч. За нив прогнозирам 3:3, ова ради тоа што играат 4 натпревари дома и 2 у гости. Све ова го кажувам со тешко срце, имајте в предвид.
И на крај пар зборови за Вашингтон Аринас Визардс. Они изгледаат како сигурен патник у плејоф, но ако се има у упредвид дека до крај сите тимови против кои играат се споменати погоре, значи плејоф кандидати, нема да поминат лесно ако сакаат да го задржат ова петто место. Они треба да играат против Филаделфија, Милвоки х 2,Чикаго,Кливленд и Детроит. Во никој случај не се фаворити против Детроит или Кливленд, а за другите средби спомнав погоре. Прогнозирам дека ќе завршат 2:4 до крај.
И на крај да сумирам, ако испадне како што ја прогнозирам, вака би требало да изгледа “лијествицата“.
5. Визардс 41:41
6. Бакс 40:42
7. Пејсерс 39:43
8. Чикаго 38:44
9.Филаделфија 38:44

4/10/2006 09:07:00 pm  
Anonymous chale_v said...

Еј Каракаш, Коби дефинитивно не знае да се тепа! Дефинитивно најбољи тешачки ми беа дигањето на Бредли на раце, коркач Бредли! И онаа тепачкана Мобли со некој од Атланта. И нормално, легендарните тепачки на Мајами и Њу Јорк

4/10/2006 10:57:00 pm  
Anonymous bodan said...

a go nema glavnoto, kogaj rodman go udira od zemja shekil!

4/10/2006 11:29:00 pm  
Anonymous chale_v said...

Чоте, стварно ти било досадно на работа :))

4/10/2006 11:42:00 pm  
Blogger Karakash said...

Чоте, ова требаше како пост да го ставиме.
А кај работиш ти друже?:)

Едни од најсмешните се тие со Бредли, а за Коби дека не знае-не знае. Како само го здена Чајлдс.

Типот што го крена Бредли е Донјел Маршал, кога играше за Вориорси, а типот од Атланта е Шариф Абдур-Рахим, ама не со Мобли, него со Кени Томас од неговите Хјустон дејс.

4/10/2006 11:54:00 pm  
Blogger Karakash said...

Ај си дед пиплс коментс:)

4/10/2006 11:54:00 pm  
Blogger Shepard said...

чоте бе!

4/10/2006 11:54:00 pm  
Anonymous Bojan said...

Chote iznenaduva... da bideme "objektivni"... go imam gledano use lani ovoj klip i stvarno e epten dobar... ama mora da se priznae deka i muzikata e TOP... toa go pravi kompleten klipot..
Za tepackite ubedlivo na vrvot spored mene e CRVOT... ima stil coekot... niso polos ne ni artest... a za rashid ne vredi za se zbori, ama samo ne mi e jasno kako uspeaa do tolku da go smirat u Detroit... a Kobi e Italijanska Mushichka...

4/11/2006 01:47:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Bradley definitivno e najdobar del o dklipot. Da se izdiga takvo magare treba srce. Koe bese to acovece? 226 eeeejj...
Imase i drugi dobri kako sek-barkley, kobe-childs...
Interesno da se vidat crncistava kako se perat.

4/11/2006 01:56:00 am  
Anonymous Чоте said...

Каракаш, не кажувам кај работам, оти ќе ме замразите скроз! Може само мал хинт да даам:), работам во НАЈомразената фирма у МК. Ви текнува? :)

4/11/2006 02:19:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Japanskiot stek definitivno e no-1. Kakov melo, MA I jORDAN E MAL u sporedba so ona sto go ima na ona klipceto, dva teksta podolu. Alal vera.

4/11/2006 02:22:00 am  
Anonymous BugS said...

I love them NBA fights.
:-)

4/11/2006 10:37:00 am  
Anonymous Гижо said...

бредли убедлио најголем папак, шо се дира кога незнае :))))) а родман која волетина, им извади душа на џезерите :)

4/11/2006 11:53:00 am  
Blogger retry said...

I Rasheed e dobar, ali svaka chast na Pippen, se gleda deka mozhe da zauzda nervozni tipovi :))

4/11/2006 12:51:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Ухааа, одличен клип, 39 пати го изгледав! Цепки! Тоа е 2пак у позадина не? Не се разбирам баш у East-West coast војни, :) ...
Хајлајтс?
Нелсон кога му се цепа на Мелоун, хахаха, Баркли коа го изремети Шек (сФака час!) и нормално Шид како му се дере на Патерсон "I'LL FUCK YOU UP BWOY" хехехе. Шид како го смирија? Со резултати...

Поздрав, Syndicate

П.С. Чекам втор ваков дел..

4/11/2006 01:32:00 pm  
Anonymous flight 75 said...

Добро клипче, иако баш и не ме палат тепачки.....
А, иначе 47-ма победа на Кавси...
Ќе си стаам на блогот банерче (онакво као Интернет без Граници) - Леброн МВП.....

4/11/2006 02:10:00 pm  
Blogger retry said...

Da be go izremetil, zatoa Barkley posle so iskrivena i krvava faca si otide. Abe ne se zezaj... Srekja shto Shaq e relativno mirna osoba za tolkava "velichina". Inache Barkley kje pomineshe i beter. Ja da sum kako Shaq bi bil malku potemperamenten.

4/11/2006 03:08:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Не знам, мене Шек ми делуваше баајги исплашено, за разлика од Баркли и неговиот ready to go again изглед. Големината не е секогаш пресудна.. не дека Баркли е мал.. :)

Syndicate

4/11/2006 08:30:00 pm  
Blogger Karakash said...

После тој нивни дуел Баркли изјави нешто у стилу

- "Знам дека Шек е ѕвер и дека би ме веројатно би ме претепал, но морав да направам нешто за да му покажам дека не му се плашам. Затоа го удрив со баскетот, а после тоа кога замавна го фатив у клинч. Знаев дека сум готов ако му дозволам да се размавта."

...така нешто.

4/11/2006 08:38:00 pm  
Blogger retry said...

Da, stvarno taka neshto imashe izjaveno, se sekjavam. Ama Barkley ima hrabrost bogami, za toa respect.

4/11/2006 10:39:00 pm  

Post a Comment

<< Home