Saturday, April 01, 2006

Back To The Future
Ова само на кратко, зашто главниот пост е ипак овој испод. Само што заврши дуелот меѓу Мајами и Кливленд, у кој иднината на НБА, то ест иднината на кошарката воопшто, покажа зошто најголемиот дел од баскет светот ги смета за тоа. Леброн и Двејн и пружија феноменално шоу на публиката у "Кју", а на крајот Месијата беше тој кој им ја донесе победата на Кавси и тоа со феноменален трипл-дабл, на кој и Биг О може да му позавиди. На другата страна, на Вејд му фалеше ситно и тој исто така да стигне до трипл-дабл. Леброн застана на 47,12 и 10, а Двејн на 44, 8 и 9. Блазе си им на тие кои се најдоа у "Кју".
* * * * *
Претходните два поста беа за минатото и за една од најголемите играчки легенди на 80-те, а овој е за иднината. За таа подобро да се разбере, треба да се познава минатото и патеката кои некои други претходно убаво ја разгазиле. Само така може да се тргне по нова патека. ИДЕМЕ НАПРЕД.

9 Comments:

Anonymous bodan said...

E opet ne gledav znachi dobra utakmica radi fudbal?Shteta! Pozitivno e toa shto vie postirate ko ludi:))Jurish,ide nainteresnoto!

4/02/2006 12:44:00 am  
Anonymous flight 75 said...

Уф, каква утакмица. Влез за влез. Шут за шут. Овие двајцава се ѕверови. Влезот на Вејд, аууууу....
Ама, Леброн е толку доминантен што е смешно. Стварно!

4/02/2006 01:13:00 am  
Blogger Shepard said...

prer ideme!!! slele!!! kjooooooorrrrrrrrrrrrrrrr!

4/02/2006 01:46:00 am  
Anonymous bodan said...

Shep,nishto ne razbrav od komentarov????

4/02/2006 02:06:00 am  
Anonymous bodan said...

poshto ne gleav,ima li informacii koga se vraca L.Huqhes?

4/02/2006 02:18:00 am  
Blogger Karakash said...

Bodan, i Shep nema da go razbere:))

4/02/2006 10:27:00 am  
Blogger Shepard said...

леле стварно!

:)

резил.

абе, на бро му беше роденден, па пиевме.. и така :)

:))))))))))

4/02/2006 12:05:00 pm  
Anonymous Boromir said...

Pu negleav ova!Super,u narednive 10 godini ke gleame edno 7-8 play-off serii Lebron vs Wade.E tamu sto ke se desava...sky is d limit! Ke bide uzivanje

4/02/2006 11:30:00 pm  
Blogger марче said...

zzzzzz

4/07/2006 07:57:00 pm  

Post a Comment

<< Home