Wednesday, April 26, 2006

Нешти ќе се омрси пак?....КВ24
Ова како ептен ексклузива, (освен ако не го спомна вчера типчето што коментира на Спорт4 у пренос). Од сад, па надање и у будуќе, Спорт4 секоја вечер ќе дава по една плеј-оф утакмица. Мераци. Судејќи според одреден доверлив извор на "Аризона Рипаблик", нити ја, нити Шеп, нити Флајт, нити повеќето од нас не го погодија играчот кој ќе го наследи Стив Неш на МВП тронот. Изгледа затоа што тоа ќе биде...Стив Неш!!! Нема да мрчам ништо, зашто има уште време до објавување на тоа кој ја добил наградата (лани беше на 8 мај), но самото тоа што гласањето е завршено сугерира дека има нешто у муабетов. Плус, кога лани Нешти ја доби титулата, одма почнав да мрчам дека е незаслужено и дека титулата ја заслужува Шек (кој беше доста блиску), ама Стиви ме разубеди у текот на плеј-офот, у кој целосно докажа дека заслужи да биде МВП.
* * * * *
Уште само ова. Глеам дека Шеп и остали Лејкер-фанови почна да ги копка причата за тоа дека Коби од следната сезона више нема да ја носи 8-та. Сабајле кога ми дојде веста немав линк, ама сеа го имам. Мене лично, ова не ме изненадува. Уште еден у низата потези у филмот на Коби, кој само самиот тој си знае у кое кино игра. Можеби е само трик за зголемување на продажба, можда е на совет на Лејкерси, а можда Мамбата у главата му кажала "Чејнџ д намбер, мај прешсссссс". Мада, не ми е јасно зашто би се заебавал со бројот кој тој од ништо направи да значи нешто и кој е познат како "Бројот на Коби"? Можеби затоа што 8-та не значи апсолутно НИШТО. "In high school I started out with number 24. Then I went to number 33 later on. 33 was the number my father wore in high school, so I just switched it to carry on the lineage.” When Bryant jumped from Lower Merion High School to the professional ranks joining the Lakers, Bryant did not even have the opportunity to select number 33. That number was already previously retired after being worn by Kareem Abdul-Jabbar. Kobe chose the number 8 because his uniform number as a high schooler at the ADIDAS ABCD Camp was 143 (1+4+3=8), but the number switch was easy. “I wore the number 8 when I was a kid playing in the Italian leagues, so it was a smooth transition from number 33." Ја мислам дека тоа е само најава колку пати Коби ќе шутне вечер у Феникс. Монтажата на новиот дрес на Кобстер е преземена од, или културно кажано courtesy of YAYSports!, еден од најдобрите НБА блогови на нет, од каде и порано имаме преземено понекоја монтажа. Како и они од нас.

133 Comments:

Anonymous flight 75 said...

Неш, а?
Белечко лоби, нек си ебе матер... :)

4/26/2006 10:46:00 pm  
Blogger Shepard said...

иначе ние сеа прв пат преземаме монтажа од јеј спортс и соодветно даваме на знаење.

а они никад не навеле дека крадат од нас, ни линк немаат ставено

4/26/2006 10:59:00 pm  
Blogger Laf said...

Сега пишува на Спорт 4 дека вечерва ќе пренесуваат MEM @ DAL, натпревар 2... браво! :)

4/27/2006 12:51:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Abe ti karakash se nesto se premisluvas u vrska so igracive!(IVERSON)-Si mrcel za Stiv NASH!!!!Pa "podocna" si se uveril u playoffot deka go zasluzil MVPto.Ej abe ti gleas li kosarka,pratis li NBA?,se prasuvam sto li gledas za vreme utakmica,da ne zjapas u Dzek Nikolson ili pa mozebi u LakerGirls,so e problemot?Kako toa ti neso na kraj zaklucuvas deka imalo uste dobri igraci!(pokraj Kobe)

4/27/2006 01:39:00 am  
Anonymous bodan said...

каракаш бе другарче,зошто увек анонимциве имаат дојам дека коби ти е тебе омилен а не на шеп:))))

4/27/2006 01:53:00 am  
Blogger retry said...

Mirni be !!!!!!!

P O B E D A

Edna bitka dobivme, se nadevam i vojnata. Iako i so ova pravdata ne e zadovolena.

4/27/2006 09:18:00 am  
Anonymous flight 75 said...

Тепаа Лејкерси еј. И тоа па со отров игра. Кој знае, може Фил решил до титула да стига вака...

Иначе, Karakash, Коби шутна 24 пати :)

4/27/2006 09:34:00 am  
Blogger Karakash said...

Bodan, zatoa se anonimni...Mora da ima i takvi.

Rekov ja 24-ta ne e slucajnost:)

4/27/2006 10:18:00 am  
Blogger retry said...

Enko, da ne napravi post otkako zavrshi utakmicata, pa sega ispagjash kako vrach? :))

Stvarno ova ne mu treba na Kobe. Celava rabota mi lichi kako Jordan so 45-kata ili Malone so 11-kata. Taman lugjevo ja zapamtija osmicava i op... ja frla u korpa. Ako ima podobra prichina za toa od ona shto go izjavuva, togash vo red, ama ako stvarno go misli toa shto go kazhal pred mediumi, mislam deka e nepotrebno od otkazhuvanje od No. 8.

4/27/2006 10:58:00 am  
Blogger марче said...

i vie uste mislite deka postoi dedo mraz? :)) kladba deka nesh sea u gosti kje gi ispleska kao magarinja ... 4-1 max 4-2...

4/27/2006 11:32:00 am  
Blogger retry said...

Pazite naslov na NBA.COM: "Hamilton, Pistons Put Hurting On Bucks"

:))))))

4/27/2006 12:24:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

Лејкерс фанови и вие се омрсивте:)))

ШЕП АЈДЕ ДАЈ КОМЕНТАР!

4/27/2006 12:44:00 pm  
Blogger Dimitar said...

Ako go vidovte mojot komentar od vcera, bas sum iznenaden od Lakers i od zrelata igra na Kobe. 50% sutod pole, toa e sosema solidno za nego. Ali i Odom izgleda si ja odigral svojata uloga. Cista pobeda od pocetok do kraj. neka ni se mnozat... iiii... ideme U FINALE.

4/27/2006 03:04:00 pm  
Blogger kole said...

опаааааааааааааааааа...лејкерси да не тепаа???каде се силните момци кои прогнозираа 4-0,или сеа се префрлаат на 4-1???

4/27/2006 03:50:00 pm  
Blogger retry said...

Kobe oduvek bil zrel. Ako ti teknuva, na primer, so nepolni 20 godini, izigra maestralno vo finaleto protiv Indiana vo 2000 godina, i toa vo momenti koga Shaq beshe nadvor od igra poradi 6 lichni. Bukvalno sam gi tepa.

4/27/2006 03:52:00 pm  
Blogger Shepard said...

loodnitza шо тепаа лејкерс, ама ја уште чекам коби да ги попари.

4/27/2006 04:35:00 pm  
Blogger zare said...

Mnogu dobro kucanje na Kobe vcera ,preku Stiv Nes nesto sto ja barem go nemam videno od Kobe u posledno vreme..Me iznenadi..

4/27/2006 06:18:00 pm  
Anonymous flight 75 said...

A, тоа што куцањето беше фаул у напад, нема врска :)

4/27/2006 07:12:00 pm  
Blogger znalac said...

Па, слабо критики за судиите вчера (за разлика од првата)... :) Тоа беше чист фаул, а богами и тоа на Kwame врз Bell кога скокна... нема врска, LAL заслужи да победи.

Јако градско дерби може да излезе, LAL-LAC.

4/27/2006 07:55:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Ja pak ne dobiv odgovor na prasanjeto(da ne se povtoruvam)?
Pak kukavicki izbegnuvas da odgovoris,veke go gledam tvojot stil.I kakva vrska ima imeto ziti se so ima vrska ako si anonimen,eve ke ti go kazam imeto DEJAN i sea sto?

4/27/2006 08:01:00 pm  
Blogger Shepard said...

задњи анонимусе, наводен дејан,

дај среди тоа тонот. озбилно. со таков агресивен став едино шо ќе добиеш, е бришка.

ај сега, лека, полека, склопи артикулирана мисла, и ќе имаме асолна конверзација.

иначе, жаре алал да ти е за клипот :)

4/27/2006 08:21:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

abe ne te prasav tebe!
So se mesas ti ti se obrati li tebe nekoj?
I plus do preeska go plukate Trendo ti i kompanija za cenzuri pa sea i ti se zakanuvas so istoto!?

4/27/2006 08:54:00 pm  
Blogger Karakash said...

Ова е ко некој циклус.

На секои месец-два се јавува по некој Трол. Такозвани Дејане, ако сакаш МакНБА да ти биде место каде ќе ги лечиш твоите фрустрации, си го утнал местото.

Мислам, еве, ќе ти учиниме, издувај се со уште еден коментар, олесни си.

Е сеа, ако целта тие е да испровоцираш некого, извини, ама тоа овде не пали.

Ако имаш да кажеш нешто паметно, кажи си, ќе те сослушаме, и ја и Шеп, и сите останати момци и Ивана, кои сме дел од МакНБА.

Али, барем за тоа "Дали гледам уопште кошарка и дали пратам НБА?", си у право:)

Иначе, со такви коментари, сам испаѓаш смешен, а тоа не ти е целта, нели?

4/27/2006 09:00:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Okej priznavam sakav malce i da isprovociram,ali dosta bese,da ne zateruvame vo pogresni voda.Nego sakav da vidam sto karakterni momci ste pa i do negde da ti kazam vidov.Ama pak ti so toa potcenuvackoto(lecenje kompleksi),i baska da znaes deka ja niednas ne te izvregjav.Veke i ocekuvav do negde vakov odgovor(tvoj stil) da mi dades.
I na kraj za prasanjeto,da znaes deka go utna,ne si go svatil ne za drugo:"Kako toa ti neso na kraj zaklucuvas deka imalo uste dobri igraci"

Aj pozdrav,tolku od mene,veke te znam iako ne te znam
i glej vecer klipers nagets ke bide zustro :)))))))

4/27/2006 09:18:00 pm  
Blogger Karakash said...

Поздрав Дејане.
Така е више боље.

Следен пут улогирај се, за да не мислиме дека секој кој е анонимен си ти.

И, велкам ту д МакНБА фемили, каде никој никого не потценува, каде никој не мора да се сложи со нечие туѓо мислење и каде секој признава кога згрешил и кога некој е у право.

4/27/2006 09:29:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

ABE VECER KOJ KE DAVAAT?!?

AJ KAZETE NJN DEKA KE GI IMA POLUDUVAM DA GLEAM:D


ajde Boze ti mi poooomogni,
nek gi davaet njn-indy vecer

4/27/2006 09:34:00 pm  
Blogger Karakash said...

Бето, ништо од твоите молитви.

Вечер ќе иде најтапа утакмицата, Денвер-Клиперс, и тоа у 4:30 сабајле.

4/27/2006 09:46:00 pm  
Blogger Teko said...

Каков Неш бе пичка ебате, се плашеше да шутне на крај каков МВП.

Според мене МВП треба да биде
Коби, ЛеБрон, Новицки или други играчи кои ги носат своите екипи на плеќи.

Али шо да се прави ...

Феникс нема да стигнат далеку

4/27/2006 10:08:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

Да им ебам мајката јас на СпоРТ 4!!!

ЛЛЕЛЕ КОЛКУ СУМ НЕРВОЗЕН, немате појма!

Ќе идам ќе ги убијам бе!

Не бе не идам али имаат фора до недела да пренесуваат ЊуЏерси-Инди.

Ме интересира како ги бираат утакмиците, или пак кој од кој канал имаат права. Еднаш од НБА ТВ даваат, па САС-САКТО од АБЦ. Ај објаснете ве молам...П.С. Ако чита некој од Спорт 4...ВЕ МОЛАМ ДАЈТЕ ЏЕРСИ!

4/27/2006 10:16:00 pm  
Blogger Karakash said...

Бето, полека.
Еве ја, као нивен претставник ќе ти објаснам.:))

Не ги бираат они, таа е трасата која ја добиваат.

Нема место за многу бирање, освен ако не се бира најскупиот пакет, од кој нема никој у Европа.

4/27/2006 10:22:00 pm  
Anonymous Ангел said...

Се сложувам со Теко.Иако сум Лакерс и Коби фан,мислам дека барем Дирк ако не другиве заслужи да биде пред Неш.Нема веза работава :).

4/27/2006 10:27:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

Абе каква е таа траса, коа стално од различна телевизија пренесуваат?!
Ми се глеа исто ко да крадат преноси па сами си бираат од НБА ТВ и АБЦ и ЕСПН кој им се свиѓа нив највише!
Што плаќаат, на кого плаќаат, каков пакет објасни се нервирам денеска ептен многу.
Дојдов дома среќен со помислата дека вечер Џерси е најдобрата утакмица од понудата и курац не ја даваат. Ај боље Курмело да го глеам сеа...ма не стануам за него ич бе

4/27/2006 10:28:00 pm  
Blogger Laf said...

Ајде бе луѓе, ќе гледаме секоја вечер NBA, а пак маани им наоѓаме...

4/27/2006 10:29:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

Абе ЛАФ да така е...да не јадам бурек зашо треба да им се каже ФАЛА МНОГУ зашто ни овозможуваат преноси, тоа да не викам не...

АМА ОД СИТЕ УТАКМИЦИ ШО ГИ ДАВАА ДО СЕА НИЕДНА НЕ МИ БЕШЕ МЕРАК ДА ОСТАНАМ БУДЕН ДА ЈА ГЛеДАМ. Сакам да ги гледам НЕТС!!!

4/27/2006 10:40:00 pm  
Blogger retry said...

Nego, ovoj anonymous "Dejan" kje da mi mirisa da e nekoj od nas, ne mozhe da se ispuca so nick-ot i saka da se ispuca kako anonymous. Gi znam takvite raboti. Isto kako fintata so SMS ID.

4/27/2006 10:40:00 pm  
Blogger Teko said...

Хаха, ај јас ќе ви ги раскажам утакмиците :-)

Се шалам, не ме сваќајте погрешно.

4/27/2006 11:37:00 pm  
Blogger kole said...

да не случајно го имате тој пакет на утакмици од прво коло??дај видете некако да видиме шо ке глеаме, вака ден за ден, не иде, нервози... :)

4/28/2006 12:37:00 am  
Blogger Shepard said...

бето, сеа ќе ти објаснам како идат тие работи:

1. постојат ГОТОВИ понуди од НБА
2. спорт 4 се спогодуваат за одредена понуда (пакет)..
3. НБА им обезбедува утакмици* и им доставува слика, т.е. траса (слика сосе звук, резултати, телопи, таму шо све не)

е сега, пошто е македонија и све е деликатно, имаше потешкотии во договорите.. така, не само што почнаа покасно со преносите на 4-ка, туку и наместо договорените три, идеа само 2 утакмици, од кои само една со директна траса (ко шо беше по договор).

сеа се работи за компензација.

исто така, ниедна од утакмиците шо ги преземаат од шпанија, вамте тамте, НЕ Е крадена, него тоа е пошто имаат проблеми со трасата од преку барата.

е така.

-------
* - притоа, спорт 4 немаат ама баш никаква можност да изберат што сакаат..

4/28/2006 01:14:00 am  
Blogger Laf said...

И јас многу радо ќе ја гледав NJN @ IND, Game 3 - поготово што сум fan на Pacers-и, а и сакам да го гледам Carter чуда кога да прави... ;) Ај ваљда ке ги дадат во пренос кај и да е, пред серијава да заврши.

Shepard, договорено ли е и следната година да продолжат Спорт 4 со преноси?

4/28/2006 04:09:00 am  
Anonymous d-r nele said...

NJN -IND
Game 1
Carter FG 12-33 0-1 IND

Game 2
Carter FG 12-20 1-1

Game 3

Carter FG 8-21 1-2 IND

Samo potvrda na ona sto kazav deka Vins e klucot.

A Srbinot dzabe leb jade u IND

4/28/2006 05:45:00 am  
Blogger beto # 6 said...

Леле бе 2-1 за Инди. ААААААААААААААААА Картер туго, сеа ли фати да играш ООООЧАЈНО!?

4/28/2006 09:42:00 am  
Blogger Karakash said...

Laf, uste ne e nisto dogovoreno za slednata sezona, a kako sto stojat rabotite moze da se desi i pak da nemame NBA kaj nas.

Ne e do Sport4, nego do nekorektniot odnos, koj go objasni Shep od strana na firmata-tipot koj gi ima pravata na NBA za istocna Evropa i radi koj i nemavme NAB zadnjive godina i pol (ili dve i pol?).

Imeto poznato na redakcijata.
Ne prasujte koj.

4/28/2006 10:19:00 am  
Blogger Dimitar said...

INTERESNA VECER, BAREM rezultatski gledano. Mislam deka stanuva dosta interesno. 1.Karamelata i Nugets se vratija u igra i mi pokazaa kolku Elton Brand e nekonstanten.
2.NETS i Carter nemaat pojma;
3.Po mizerijata i tesnite pobedi, Majami izgubi od Chicago (da ne se povredil Dizelot?)
od ova tretovo po se izgleda (realno da zborime) Detroit kje ima lesna zadacha na istok (da ne recam i u finale, oti finale si e finale).

4/28/2006 11:48:00 am  
Blogger retry said...

Abe ne vikaj nishto predvreme. Hamilton vekje ima povreda, a zamisli se "sopnat nezgodno" i Billups i Rasheed, i ete ti vekje problemi za Jetson, zatoa shto klupata i ne im e bash najjaka.

Ima vreme do finale, se mozhe da se sluchi.

4/28/2006 12:05:00 pm  
Blogger zare said...

Koj bi rekol deka "firmata-tipot" moze da prai problemi za NBA na TV,,ko bez pari da gi dava pravata... Ne mi se veruva,a ja mnogu go pocituvav Tipot..

4/28/2006 12:35:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

A TIPOT e...:)))

dobro znam deka nema da kazete.

4/28/2006 01:33:00 pm  
Blogger retry said...

Inache Diesel-ot ne se povredil tuku ispadna od ritam poradi ranoto odenje na klupa zaradi lichnite, pa taka dade samo 2 vo prvo poluvreme. Ni Morning ne go zameni kako shto treba bidejkji so podolgiot period na neigranje si go plati danokot. I Poesy i Walker imaa problemi so greshkite (shto tehnichki shto lichni, pred kraj Walker ispadna so 6), taka shto nemashe asalen visok igrach da im parira na Deng i Nocionni. Se na se, Chicago tepa zasluzheno na ovoj natprevar, ne deka prikazha kojznae kakva partija (povekje bi rekol Miami se pobedi sebesi), ama pred se zaradi dobrata igra vo prvite dve sredbi, kje beshe nezasluzheno ako ne dobieshe bar edna od ovie tri.

4/28/2006 01:48:00 pm  
Anonymous Војдан said...

Од нареднаѕта година, како што читам од тука а, и слушам од други места, пак ќе бидеме приморани да глеаме НБА преку интернет или преку некоја си полска телевизија кај што коментаторот писка и се пали на секој втор кош!
Ај нека приврши сезонава, па потоа ќе мислиме за наредната!

4/28/2006 01:55:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Како "про-спорт човек", не ми е јасно, како може било кој, кога ќе се спомне Детроит, прво нешто што ќе го каже да биде, "аха, ќе се повреди некој и ќе го пушат после!" ... Не, озбилно, ниту сакам да се повреди Данкан, ниту Шекил, ниту Новицки, иако тоа од аспект на Детроит фан, би можело да изгледа како поволна ситуација. Ниту пак ми е мило што ѕвер како Амари не игра цела сезона..
Не би било фер и коректно, и единствената целосна сатисфакција би ја имал доколку мјот fav тим стигне до тронот, совладувајќи ги сите пречки face-on.. Тука е големината, фер-плејот, brute force-от, endurance-от и downright човечката величина заради кои почнав да го плочитувам мојот fav тим, но и NBA кошарката генерално.

Знам, дека коментарите се во главно, аналитички а не злонамерни (од типот what if), но мислам дека малку е тенденциозно секој пат кога ќе се погледне како криви некој од стартните пет на Детроит, да се мисли на физиономијата на финалето на NBA (или финалето на конференцијата ете, ако сакате).

Да не почнам сега како чирлидерка тука да ви раскажувам за тоа како Делфино е тука за да стане the next big Argentinian, и како Мекдајс е олстар сам за себе.. =)

Поздрав, Syndicate

4/28/2006 03:25:00 pm  
Blogger Shepard said...

syndicate,

едвај чекам да се повреди билапс.

како човек про-спорт настроен.

ОТИ ДЕТРОИТ НЕ ПРУЖААТ СПОРТ.

бар не убав за очи.

4/28/2006 03:40:00 pm  
Anonymous bodan said...

Ne da nepruzaat sport,go ostavana mesto!

4/28/2006 04:35:00 pm  
Anonymous Чоте said...

Од ова што до сега го видовме у плејофов, финалето е Далас-Детроит. И за ова можам да се кладам у 5 пива, ако некој сака.:) Мајами нема да може да им се спротистави на Детроит. Едино ако не се повреди накој кај Детроит, ама, тешко и тоа, пошто глеам влашкиве клетви слабо фаќаат годинава. ЊуЏерси веројатно нема да ја помине Индијана, ама и да помине секако ќе наебе со Детроит или Мајами. Индијана пак, мојот тим, иако фаќа ритам полека, мислам дека неможе да ја задржи формава подолго, за нив више нама да мрчам пошто кога и да прогнозирав/коментирав нешто за нив баксуз им беше. На запад, финалето е DAL-SAS, и тука предноста е на страната на DAL пошто Тимчо роботчо (© Каракаш) е тапа, а со тоа SAS нема лидер, иако имаат неколку одлични играчи, без лидер ќе го јадат, максимум запад финале за нив. Другите тимови и не треба да се спомнат, можда едино Лејкерс со Мастерот и KB24 (FKAKB8) :) да направат некоја будалаштина, ама не ми се верува да им ги расипат сметките на DAL или SAS. Далас пак, ги плескаат MEM као мали деца, ги гледав двете утакмици, и морам да кажам дека Далас делува исклучително моќно! И тоа...у кратки црти...

4/28/2006 04:51:00 pm  
Blogger znalac said...

Види, DAL-SAS ќе играат уште во полуфинале, поради шемата на Штерн. Другото поллуфинале е ќе го фатат LAC (според мене, поради предноста на домашен терен) и подобриот од PHX-LAL (тука не прогнозирам). Во секој случај, ако LAL помине, во следното коло нема да има хендикеп од помалку мечеви на домашен терен (со LAC играат во Staples секако, а од DEN имаат подобар процент), што ќе им даде шанса за финале на Запад. Таму мислам дека ќе ги чека SAS.

Истокот, со исклучок на DET, е толку матен, што било кој да испадне или помине нема да биде изненадување.

4/28/2006 06:55:00 pm  
Blogger ivana said...

Ljuge daj bidete blagodarni za prenosot. Porano molevme za 1 utakmica nedelno i bevme zadovolni a sea kolku poveke ni se dava tolku poveke pribirame. Poleka...ke gi dadat site...za secij vkus po neshto..ajt:)

4/28/2006 07:45:00 pm  
Anonymous Чоте said...

Eх, не знам како сум успеал да го побркам дрвото на запад, не знаев дека DAL-SAS ќе играат у полуфинале. У секој случај DAL ќе го добие овој дуел, и секако без проблем ќе ги помине LAL или било кој у финале на запад...

4/28/2006 07:55:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

more postovi. mene mi lici kao rekord 55+ bravo.:)
Anyone dali ke davaat vecer utakmica . ne e bitno dali na espn ili na sport4.(i pisete u kolku po nase).
PZD, ZIRO

4/28/2006 08:56:00 pm  
Blogger Shepard said...

cavs - wizs u 2 na sport4 [mad ane sum siguren]

lal-phx u 4.30 na espn [a mozh i na sport4]

ќе се глеа да го ебам

4/28/2006 09:18:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

kobi ki bide MVP

4/30/2006 01:00:00 am  
Anonymous Anonymous said...

inace da vi kazam na site selaci edni, kobe bryant ki bide MVP, da ne slusate mnogu sport 4 i toj lacic,lecic vrska nema od NBA,mozde bolje ke mu bide da proba kako baletan mozda ke go bide. Se glede deka sea pocnal da prati NBA pa samo mi cita citati od internet.

4/30/2006 01:05:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Good design!
[url=http://emfttbzq.com/eckb/vnhw.html]My homepage[/url] | [url=http://cnwfgfji.com/jnhg/ldjh.html]Cool site[/url]

10/31/2006 07:02:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Well done!
My homepage | Please visit

10/31/2006 07:03:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Well done!
belly piercing | bangle bracelets | fancy necklaces | wire hoop earrings | stud earrings | toe rings | platinum chains | three-stone diamond pendants | bridal sets | curb chains

11/05/2006 06:53:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Great work!
gemstone necklaces | earrings | mens fancy | diamond rings | silver chains | religious collection | pearl enhancers and slides | omega chains | wheat chains | eternity bands

11/05/2006 06:54:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Good design!
cubetto necklaces | alexandrite and iolite | initial charms | nautical earrings | dangle earrings | gemstone pendants | singapore chains | threader earrings | curb link bracelets | white gold earrings

11/05/2006 06:54:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Good design!
tsavorite and jade | diamond circle and oval pendants | endless hoop earrings | zodiac charms | rings | stampato necklaces | mens rings | charms and pendants | baby shoe charms | id bracelets

11/05/2006 06:55:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Great work!
silver charms | wedding bands | figaro chains | locket charms | pearl necklaces | bead chains | nautical charms | religious charms | charm necklaces | hugs and kisses necklaces

11/05/2006 06:56:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Nice site!
mens diamond bands | gemstone bracelets | silver crosses and crucifixes | white gold rings | bridal sets | buy viagra online | pearl stud earrings | free online slots games | free blackjack | birthstone pendants

11/06/2006 09:21:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Nice site!
silver necklaces | no download games | games casino | wheat chains | tramadol online | free online bingo with prizes | free online slot games | free play slots | nautical charms | aura soma

11/06/2006 09:22:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Nice site!
fancy necklaces | buy cialis | white gold crosses and crucifixes | antibiotic zithromax | viagra online | geometric earrings | fancy rings | gambling online games | gambling on internet | casino sites

11/06/2006 09:22:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Good design!
free slot machine downloads | generic ultram | cialis online | internet and gambling | buy xanax online | download casino | order phentermine | online blackjack | gemstone necklaces | free casino games online

11/06/2006 09:23:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Well done!
casino blackjack | flash casino | on line casinos | stud earrings | childrens collection | cubetto necklaces | xanax online | silver toe rings | wire hoop earrings | roulette online

11/06/2006 09:24:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Well done!
top online casinos | best casino online | free bingo | joker poker | gambling casinos | free bingo games | slot machine software | blackjack free | free texas hold em | free poker online

11/07/2006 08:10:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Nice site!
poker sites | online poker game | online gambling resource | slot machine game | blackjack download | online casino online gambling | free online poker | play black jack | free online poker games | play blackjack

11/07/2006 08:10:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Well done!
blackjack online | secure online gambling | roulette wheel | casino reviews | casino sites | popular online casinos | card gambling | flash casinos | cleopatra slots | monopoly slot machine

11/07/2006 08:10:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Great work!
roulette download | black jack online | free joker poker | free poker software | keno online | online video poker | sim slots | play slot machines for free | casino website | free bingo cards

11/07/2006 08:11:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Thank you!
new casinos | free casino | texas holdem free | gambling games | free gambling games | free online bingo with prizes | bingo template | on line gambling | gambling tables | online casino on line gambling

11/07/2006 08:12:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Nice site!
casino roulette | crazy game of poker | casinos with no deposit | free poker online | download free poker games | poker game free | cheap bontril | live poker | discount cialis | hydrocodone online

11/08/2006 08:55:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Great work!
gambling directory | meridia online | free money casino | online bingo | xanax online | ambien online | buy tramadol | phentermine online | free casino games online | virtual casino gambling

11/08/2006 08:56:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Thank you!
slot game | online casino poker | tramadol online | holdem poker online | largest online gambling site | ativan lorazepam | casino gambling | best casino bonus | cheap tramadol | no download casino

11/08/2006 08:56:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Thank you!
blackjack download | buy propecia online | tramadol online | holdem poker | free no download slots | free online slot machines | games slots | buy cialis | free video slots | poker star

11/08/2006 08:57:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Thank you!
order hydrocodone | free online casinos | buy valium | no download no deposit casinos | online gambling games | free slot machine games online | online texas holdem | poker room | gambling game | texas holdem

11/08/2006 08:58:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Nice site!
insurance claim jobs | pinnacle insurance | bankruptcy personal loan | poker game download | mortgage lenders indiana | casino software | first mortgage solutions | download casino games | casino games | trucking insurance

11/09/2006 02:26:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Nice site!
gambling directory | free blackjack | apartment loans | download poker games | gambling poker | poker usa | farmers insurance employment | internet mortgage companies | no limit holdem | free casino bonus

11/09/2006 02:26:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Thank you!
play poker usa | poker party | free online texas holdem | crazy game of poker | maine mortgage rates | caribbean poker online | commercial van insurance | free poker software | play online poker | consolidate unsecured debt

11/09/2006 02:27:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Nice site!
free games on line | funeral expense insurance | structured settlements insurance | no download casino | debt management office | term insurance quote | mlm downline leads | cpa mortgage | motorcycle insurance brokers | competitive loan options

11/09/2006 02:28:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Good design!
marketing aviation insurance | house insurance bahamas | student loan review | property insurance newsletters | mortgage rates libor | free online poker games | loan options | roulette online | best online gambling | blackjack online

11/09/2006 02:29:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Good design!
free slot | free online casino games | play slots | casinos with no deposit | real money poker | casino games free | free online bingo | paigow poker | online poker | virtual casino gambling

11/10/2006 12:07:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Great work!
free omaha poker | gambling tables | play money poker | on line casino | casino game online | download free poker | joker poker | sim slots | poker rooms | online gambling casino

11/10/2006 12:08:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Well done!
no limit hold em | honest online casinos | online casino poker | strip blackjack | free video slots | gambling links | play slots | gambling internet | play free blackjack | online casino online gambling

11/10/2006 12:08:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Well done!
machine games | free texas holdem poker | free poker game | flash casino | pai gow poker | free online slot machine games | caribbean stud poker | roulette free games | online black jack | aussie slots

11/10/2006 12:09:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Great work!
black jack game | internet casinos | uk poker | world poker tour | casino poker | free online texas holdem | free online bingo games | gamble poker | new online casinos | monopoly slot machine

11/10/2006 12:10:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Great work!
poker web sites | roulette download | morgage loan rates | best gambling sites | virtual poker | keno online | card gambling | free poker | poker for us players | monopoly slots

11/10/2006 11:32:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Nice site!
poker site usa | casino download | liability car insurance | auto insurance settlements | insurance disagreement settlements | liability insurance umbrella | casino poker | mlm phone leads | gambling sites | free poker download

11/10/2006 11:32:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Well done!
payday loans canada | play casino game | online gaming | video slots | casino gambling | uk cheapest loans | poker sites accepting us | stafford loan application | bike insurance | 3 card poker

11/10/2006 11:33:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Nice site!
countrywide loan | casino internet games | term insurance quote | poker rooms accept us | online poker room | consolidate your debt | loan broker opportunities | reverse mortgage fraud | progressive direct insurance | visitor insurance

11/10/2006 11:33:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Great work!
american mortgage specialists | free slot machine downloads | great online casinos | free online bingo | miami loan consultant | poker money | mlm income online | consolidate education loans | budget travel insurance | prepaid legal insurance

11/10/2006 11:35:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Great work!
gambling casino online | internet poker | honest online casinos | great online casinos | best online gambling sites | free online bingo site | black jack game | gambling game | gambling on line | free casino games

11/12/2006 12:14:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Nice site!
free online casino slots | best internet poker | casino portal | free casino money | first class online casinos | empire poker | neteller online casinos | free bingo | casino no deposit | casino download

11/12/2006 12:14:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Thank you!
poker site usa | poker sites accepting us | casinos great online game | video poker download | on line gambling | gambling online | online luxury casino | new casinos | free online blackjack | black jack online

11/12/2006 12:15:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Thank you!
play black jack | online casino on line gambling | free poker game download | poker rooms accepting usa | free poker software | poker tables | casino reviews | online poker usa | poker site | free money no deposit casinos

11/12/2006 12:15:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Great work!
gambling tables | casino directory | casino games | poker hold em | best casinos | casinos and gambling online | play free blackjack | free gambling games | free on line games | roulette download

11/12/2006 12:16:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Great work!
Dell AC Adapter 8509T PA-6 | Dell Keyboard For Dell Latitude D500 D600 D800 6P890 | Dell Battery TD611 312-0416 | Battery For Dell Inspiron 2000 2200 | Dell Power Cord For PA-10 PA-12 AC Adapter | Dell Battery 1G222 | Dell Monitor Stand For Latitude | DELL Latitude D/Series 90 Watt AC Adapter | Dell D/Port Replicator 310-7704 | Battery For Dell Inspiron 4100 312-3280

11/13/2006 12:17:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Great work!
Dell Inspiron 630m XPS 140 Battery 312-0373 | Battery For Dell Inspiron 7000 7500 BAT-30IL | Battery For Armada E500 V300 | Dell Battery 3K585 | Dell AC Adapter For Inspiron 2650 | Battery For IBM ThinkPad G40 | DELL 0WC639 DVD RW CDRW Combo Drive | Dell DVD RW Drive 313-3193 | Gateway Secondary Bay Battery 6500651 | Dell Port Replicator For Inspiron 5000

11/13/2006 12:17:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Nice site!
PA-16 AC Adapter CF719 | Battery For Dell Latitude C400 9H350 | Battery For Dell Inspiron 1100 310-5205 | Dell 8F871 Li-Ion Battery | Dell Battery For Inspiron 3200 3000 | Dell Li-Ion Battery 312-0068 (312-0084) | Dell Keyboard Dell Inspiron 500M 510M 600M and 8600 Latitude D505 1M722 | Dell Keyboard For Dell Latitude D500 D600 D800 1M745 | Dell 002UH Main Board For Inspiron 4000 and Latitude C400 | Dell D/Dock Station For Latitude D Series 310-2873

11/13/2006 12:17:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Great work!
Keyboard For Dell Inspiron 3500 7522D | Battery For IBM Thinkpad T40 08K8214 | Dell Battery For Inspiron 8200 312-3250 | AC Adapter For Dell 310-4180 PA-13 | Hard Drive For SONY | Battery For Dell Inspiron 3800 312-3250 | Battery For HP Compaq Omnibook XE XE2 Pavilion N3000 F1739A | D5561 Battery For Dell Inspiron 700m and Inspiron 710m F5136 | Battery For Dell Inspiron 1150 310-5206 | Battery For Dell 2600

11/13/2006 12:18:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Well done!
Battery For Dell Latitude C400 312-0025 | Dell PA-9 AC Adapter 9R733 | Hard Drive For Compaq | Dell Battery G5266 | Dell Keyboard For Inspiron 7000 7500 | Dell 90 Watt AC Adapter UC473 PA-10 | Dell Battery For Inspiron 1300 | Li-Ion Battery For Sony VAIO PCG-SR Series PCGA-BP2S | IBM ThinkPad Mini-Dock For ThinkPad R 287810U | Dell AC Adapter PA-12 310-2860

11/13/2006 12:19:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Well done!
slot machines | free slim slots | free online poker game | monopoly online | casino reviews | poker tour | free roulette online | casino blackjack | internet casino | blackjack free

11/14/2006 02:44:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Good design!
casino sites | best online gambling | poker casino | free online video slots | game poker | new casinos | free blackjack game | free poker games | online video poker | play blackjack free

11/14/2006 02:44:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Well done!
roulette online | play poker online | poker rooms | free casino games | casino games online | free fun slots | free strip blackjack | download party poker | poker accept us | machine games

11/14/2006 02:45:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Great work!
on line poker | casino games | online internet casino | free online strip blackjack | internet and gambling | no deposit bonus casinos | poker directory | free online bingo site | play bingo game online | no limit hold em

11/14/2006 02:46:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Nice site!
free on line poker | online slot machines | download casino games | paigow poker | free texas holdem | casino game online | secure online gambling | poker tournament | free joker poker | easy online real bingo

11/14/2006 02:48:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Great work!
play slots | accept us poker players | no deposit bonus | free roulette games | online poker software | caribbean poker | poker cards | real money poker | keno online | free video poker

11/15/2006 06:37:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Thank you!
flash casino games | free slots games | internet bingo | free online slots no download | blackjack download | video poker download | black jack game | online betting casinos | roulette free games | real money online gambling

11/15/2006 06:37:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Well done!
free slot machine | poker downloads | gambling game | poker rooms | free online slot machines | online gambling games | free online bingo games | party poker | slots games | money poker

11/15/2006 06:38:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Nice site!
casino on line | online hold em | 10 best online casinos | casino online | poker machines | roulette online | poker card | online casinos | poker review | poker club

11/15/2006 06:38:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Nice site!
play free slot machine game | gambling casinos | free online blackjack | machine games | empire poker | internet poker game | slot online | poker websites | play bingo online | slot machines

11/15/2006 06:40:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Well done!
50 Cent free mp3 download | download Mariah Carey mp3 | free Britney Spears mp3 | Rihanna free mp3 download | Take That free mp3 download | Eminem mp3 | free Don Omar mp3 | Fall Out Boy mp3 download | Keane free mp3 download | free Usher mp3

11/16/2006 10:14:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Good design!
edIT mp3 download | download Alexisonfire mp3 | free Juanes mp3 | Rammstein free mp3 download | James Blunt mp3 | Tamia mp3 | download Jack Johnson mp3 | Celine Dion mp3 | free Hilary Duff mp3 | free Amr Diab mp3

11/16/2006 10:15:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Thank you!
download Modern Talking mp3 | Norah Jones mp3 | download Fort Minor mp3 | Blink 182 free mp3 download | Led Zeppelin mp3 | download Hoobastank mp3 | free Slayer mp3 | Lordi mp3 | free Jennifer Lopez mp3 | Evanescence free mp3 download

11/16/2006 10:17:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Great work!
India mp3 | Chamillionaire mp3 | download Ramones mp3 | DJ Tiesto mp3 download | Bon Jovi mp3 | Pink free mp3 download | download Iron Maiden mp3 | System Of A Down mp3 download | free Linkin Park mp3 | Johnny Cash mp3

11/16/2006 10:20:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Thank you!
download Snow mp3 | Arena mp3 download | Ice Cube mp3 | free ATB mp3 | free George Michael mp3 | Mastodon mp3 | Phil Collins mp3 | download Aerosmith mp3 | Scooter mp3 download | free Beatles mp3

11/16/2006 10:24:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Thank you!
My homepage | Cool site

11/17/2006 10:36:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Thank you!
best poker sites | online gambling bonuses | poker casino | poker sites accept us | free online video slots | free slot machines games | online black jack | free video poker | paigow poker | paradise poker

11/18/2006 12:04:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Well done!
play blackjack free | poker for us players | game poker | poker texas hold em | multiplayer poker | play casino games | online gaming | online slots | play free slot machine game | free online blackjack

11/18/2006 12:05:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Well done!
slot online | download party poker | free online bingo | free poker games online | internet gambling sites | black jack download | texas holdem poker | casino download | poker gambling | hold em poker

11/18/2006 12:06:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Nice site!
play blackjack online | free online texas hold em | free poker games | caribbean poker online | poker card game | online gambling holdem | gambling game | online poker sites | free bonus slots | no download no deposit casinos

11/18/2006 12:08:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Nice site!
online bingo games | casinos on line | poker sites | free joker poker | free slot machines | poker party | world poker tour | crazy game of poker | party poker bonus | bingo games

11/18/2006 12:10:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Thank you!
My homepage | Cool site

11/19/2006 03:20:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Thank you!
casino bonus | computer poker games | play roulette online | blackjack download | poker site usa | online poker accept us | free online poker | free casino cash | free 3 card poker | free poker websites

11/19/2006 07:21:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Good design!
casino gambling | free online gambling | blackjack games | poker site us | world series poker | poker hands | slot games free | games slots | online black jack | new no deposit casinos

11/19/2006 07:25:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Thank you!
casinos with no deposit | free online bingo games | poker downloads | play poker on line | play free slot machine games | online hold em | online poker software | live poker | poker games free | casino software

11/19/2006 07:30:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Well done!
online gambling casino | no download slots | safe online casinos | download free poker | roulette free | free online slot machine games | paradise poker | texas holdem poker | free online casino slots | poker on line

11/19/2006 07:33:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Thank you!
online slots | flash casinos | slot machine | best internet casinos | online poker games | texas hold em | poker card | poker casino | free blackjack online | free online slots no download

11/19/2006 07:36:00 am  

Post a Comment

<< Home