Monday, March 20, 2006

Шек енд Мајкл
Во недостиг на време (а и мрза), еве ви две клипчиња кои сигурно ќе ви фатат око. Првиот е трејлер за новиот Scary Movie, 4 по ред, у кој, барем според најавите, се појавува и Шек. Трејлеров е баш со Дизелот у главна улога, а у него се прави пародија на сцена од SAW, а и на слободните на Шек.
* * * * *
Вториов клип е реклама за задњите Џорданки, реден број 21, кои почнаа да се продаваат пред некои месец дена. Најпознатата патика у цел свет сосема заслужено ја доби и една од најдобрите реклами некад направени за ваква намена. Пратете ги само потезите на Мајкл у изведба на пилиштарки и пилиштарки. Се освен куцањето од слободни е вистинско.
* * * * *
Бај д веј, не ни приметивме, а викендов поминавме 300 постови. Ова е нумер 302. Допуна: Глеам се разви муабет за клипот со Леброн, кој у ствари е реклама за Пауерејд, па да не ми шетате по друге сајтове, еве ви го тука. Иначе, за истиот пијалок имаше реклами со др. спортове, кои исто така беа луди...т.е. монтажи. Еве:

30 Comments:

Anonymous Bojan said...

Ја гледав прво за Скери М4 рекламата и викам ОК е... али коа је видов за 21 на неговото височество, останав без коментар... ја изгледав 5-6 пати и морам да признаам дека е страшно направена... ЈА ДАВАМ ОСКАР... ЗА ДРУГИТЕ НЕЗНАМ...

3/21/2006 12:00:00 am  
Anonymous bodan said...

Aferim za 300-kata,ama bez zastanuenje ponatamu do 10000 post!

3/21/2006 01:58:00 am  
Anonymous Bojan said...

Да им ја честитам на сите Лејкерс фанови победата над Бостон, која не беше доведена у прашање во ни еден момент (мада ме здрвија на 2 минути до крај)... Мамбата дефинитивно го фаќа ритамот за најбитните дуели, и ги почасти млитавите зелени марсовци со 43 комада со нешо под 50% шут искомбинирани со по 5 украдени скокови и асистенции...
GO KOBE!!!!
GO LAKERS!!!!

3/21/2006 04:10:00 am  
Blogger toni4yu said...

dobri reklami ali proverete go klipceto za lebron na taratur.com. kako dava "trojki" od sprotivnata linija za trojki i toa u serija. DALI E MONTAZA ocenete sami. pzd

3/21/2006 03:13:00 pm  
Anonymous flight 75 said...

Многу добри клипови. Толку

3/21/2006 06:31:00 pm  
Blogger марче said...

toni toa lebron kako puca trojki od kosh na kosh e prava misterija. iako se baftam so video produkcija da ti kazam seuste nemozam so sigurnost da utvrdam dali e montaza ili e magija. da e montaza bi mi deluvalo kao bezcelno napraen matrilal. nema nikakva poenta. nikakva reklama. da e realnost ja bi mu preporuchil neka neigra basket za amerika na olimpijada neka si zeme kopje, gjule, disk i neka sobere toa medaljite. neverovatno e dete (iako pukano so hemii) taka lezerno da si shutira od kosh na kosh i pritoa da pogagja u serija :)) nesumljaf deka trojka od centra ne mu e prblem ama posle klipof mislam deka i od drchevo kje dade ako saka :) aj pozdraf

3/21/2006 07:57:00 pm  
Blogger Karakash said...

Montaza e (za Lebron), i stara e reklamat uste od koga bese ruki.

Toni, rece deka sme igrale basket u Cair. Koga druze?

3/21/2006 10:03:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

Ej сеа го глеав клипчето со Брон и многу е лесно да се види и заклучи дека се работи за монтажа, затоа што коа човек од месо и коски со зглобен шут ќе добаци од кош на кош јавете ми се(бројот у режија) па уште коа ќе погоди 4-5 у серија тогаш идам да се фрлам СТВАРНО!

3/21/2006 10:26:00 pm  
Blogger Shepard said...

оли, тренерот бифш на соколи. он добацуваше од било која позиција :)

3/21/2006 10:46:00 pm  
Blogger Karakash said...

добацуваше, ама у пљукање:)

3/21/2006 10:47:00 pm  
Blogger Shepard said...

пер, ај сеа. мож не ко леброна, али добацуе.. :) оли е ѕвер. треба да му се посвети еден пост. може и цел сајт, ко за чак норис.

3/22/2006 12:34:00 am  
Anonymous Bojan said...

Имате подршка и од мене... една година тренирав кај него... само не се сеќавам да шутирал... барем не со баскет...

3/22/2006 01:28:00 am  
Anonymous flight 75 said...

Да. И ја потврдувам за Оли.

3/22/2006 11:53:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Reklamata za potezite na Jordan e fenomenalna. Bravo alal vear posebno onoj del koga go isfrla od igra protivnikot i dava kos pri sto ja drzi rakata gore.
Vecer kje gi zgazime kings.
Dimitar

3/22/2006 12:05:00 pm  
Blogger toni4yu said...

vi otvoriv tema so lebron:).inace i jas imam trenirano kaj oli:) i ova ke izleze kao sajt posveten na negovi "ucenici".

Karakas sme igrale basket so borce koj e sea u praga na studii i josip koj se preseli u toronto. Valjda ti teknue na niv. ako ne da ti pratam slika:)

3/22/2006 02:25:00 pm  
Blogger toni4yu said...

marce za koja produkcija rabotis?

3/22/2006 02:26:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Koga veke se najdovme i jas treinirav kaj Oli nekade 1994-1995 i istotaka ne se sekavam da sutirase od daleku, ali znam deka nas ne terase na povekje driblanje.

3/22/2006 03:07:00 pm  
Blogger марче said...

samostoen umetnik sum :)) momentalno sorabotuvam so afidesign - kosovo :) samo pssst nekazuvaj na nikogo! :)
i koga sme kaj koj kaj treniral ... i ja treniraf u vonjanski samo ne kaj amdi :) moze eden post posveten na vodnjanski lisici mislam ;)

3/22/2006 03:14:00 pm  
Blogger марче said...

... sakaf da kazam ne kaj oli, kaj amdi ... :))

3/22/2006 03:16:00 pm  
Blogger марче said...

... sakaf da kazam ne kaj oli, kaj amdi ... :))

3/22/2006 03:16:00 pm  
Blogger retry said...

A znaete deka imashe i ushte eden klub (ne znam dali ushte postoi), se vikashe OSI?

3/22/2006 03:20:00 pm  
Blogger марче said...

ama gi zatepaf komentarive ... ako glej te go barkli ... fin momak ... neli delue po malku kao slika na edni vorhol? :)) a retri, vodnjanski edno vreme se rascepkaa na poveke klubovi ... panteri, stela, vodnjanski i uste nekoj imase ... za osi nemam slusnato .

3/22/2006 03:52:00 pm  
Blogger znalac said...

Ај едно инфо од тоа што видов вчера:
NYK-TOR, трампата Alston-James беше еден од ретките добри потези на претходниот GM. Mike James си фати место а богами и добри партии знае да одигра. Покрај него и MoPete кој беше очаен на почетокот на сезоната живна. Bosh стандарден. За NYK ич да не зборам, Marbury и Francis ќе се истепаат кој прв да биде трампан и да се искубе пред следниот бисер на Isiah.
DAL-HOU, на хартија составот на HOU може да се носи со DAL, али на терен нема шанси. Ако уште не раскрстиле со шансите за плеј-оф, би требало, да не кажам - крајно време е. Од друга страна, се погласни се муабетите за Dirk као MVP, што ако DAL ги изеде SAS и DET ќе биде сосема извесно и заслужено.
SAC-SEA, во прво се играше по фати-шутни шемата на SEA и нормално го добија со 2, али у второ малку повеќе "defence" и направија 14-0 дома. Баш ме интересира како ќе изиграат вечер со LAL. Во секој случај играта што ја играат сега нема врска со играта од пред 4-5 сезони.
UTA-PHX, некако UTA ми се доста променливи оваа сезона. Така беше и вчера - во прво тапа, во второ доста добри. Факт, PHX градеше добри позиции за шут, ама не влегуваа како обично. Amare не кажува кога планира да се врати - као „добар сум, ама ќе видиме“. Добро би било тоа да биде пред почеток на плеј-оф.
Добар бисер извади Barkley за MIN - вика: „Баш ми е жал за KG, како Michael Jackson во Jackson5 е. Он работи, а четворица лузери се трудат тоа да изгледа како тим“. :)
Вечер на програма ми се: BOS-TOR, DET-MIA, DEN-SAS, SEA-MIL, LAL-SAC. Ако изгуби DET и победи SAS, ете ти промена на врвот. Можеби не вечерва, али промена скоро ќе има.

P.S. Ај следниот пат e-mail пуштам да не биде коментарот off-topic.

3/22/2006 06:27:00 pm  
Blogger Karakash said...

Ееееј, имаше и Оси, Пантери, Соколи, Џордан и др. животни:) меџу клубовите.

Зналац, и да пратиш.

Тони, како не ми текиња на нив. Борче ти е нашиот Боромир шо пиша цел еден пост, а Јосип у прво време помислив дека е баш Зналац, зашто и он више некое време е у Торонто.
Прати слика, бе:)

3/22/2006 07:52:00 pm  
Anonymous Bojan said...

Морам ја да знам некој од вас... тренирав кај оли заедно со боро и јосип, а баш ме интересира за Тони кој е??? Претпоставувам дека е Жиро од Чаир ама не сум сигурен... па бате пиши... кој и да си мора да те знам... барем на фаца...

3/22/2006 09:40:00 pm  
Blogger retry said...

Abe koga sme vishe kaj Sokoli, mala e verojatnosta da sme se pogodile. Mozhebi povekjeto od nas trenirale tamu, ama mislam deka vo razlichni periodi taka da mene ne mi teknuva na Toni, Zhiro, Boro ili Josip. Samo se sekjavam na Oli (normalno) i na Nemanja, Chipo, Ruse, Darko i Boki, ostanatite ne gi zapamtiv, a i onaka bevme tapi :)

3/23/2006 12:27:00 am  
Blogger Beto said...

ВОДЊАНСКИ ЛИСИЦИ ФОРЕВЕР...Кој тренирал у Лисици има риспект од мене.

бај д факинг веј: Луџе посетители на макнба блогот, дали сакате да напраиме едно макнба баскетче кое би се одиграло на некое игралиште по договор. Ако некој ме прашуе мене ја сум за у песталоци:)
Ја играм 100%, за другите пријавувајте се:)

3/23/2006 04:06:00 pm  
Anonymous Bojan said...

I jas sum za... a i vremevo e TOP...

3/23/2006 04:26:00 pm  
Blogger Karakash said...

Ајде бе, и ја сум ЗА. Мада сум ветеран и не сум фатил баскет ко што треба долго време.

3/23/2006 09:55:00 pm  
Blogger Yaro Gabriel said...

www0718

coach factory outlet
alife clothing
tory burch outlet
columbia sportswear
baltimore ravens jerseys
michael kors outlet
bulls jerseys
fitflops outlet
adidas nmd
barbour jackets

7/18/2018 04:03:00 am  

Post a Comment

<< Home