Thursday, March 02, 2006

Гица е жив + Маша рулз + Тони раперот
Гица Мурешан ипак е жив. Мај џајант игра за Најтхоукс од Мериленд, еден од најпознатите клубови у...Мериленд. Еве и линк. Лепотан.
* * * * *
Маша Кириленко ја доби титулата за најбоља сопруга на НБА играч. Таа на својот мужич Андреј му дозволува еднаш годишно да ја вара, викајќи ако она знае за тоа, онда се е у реду. Еве што вика Машичка: "So this is the arrangement that Andrei and I have," she said, adding, in the spirit of openness, that she does not have a reciprocal agreement with her husband. "If I know about it, it's not cheating." Kirilenko, according to the magazine story written by Salt Lake City freelance writer Chad Nielsen, has no plans to exercise his "allowance." "Of course it was a surprise," Kirilenko said. "I'm not planning to do anything. But she said, 'If you want to do it, you can do it.'" Пљус, еве го личниот сајт на АК47. Посебно ѕирнете го делот со галеријата за соушл лајфот на Андрејчо.
* * * * *
Тони Паркер ја откажал промоцијата на својот рап албум, кој нормално, цел е на френч. Еве го официјалниот сајт на Тони Паркер раперот. Клик на сликите, првата е оригиналната француска верзија, другата е преводот на енглески.

10 Comments:

Anonymous бодан и арсен said...

За каракаш и шепард-Вие ко браќа да сте? Едниот излага на ТВ,другиот постира ко луд.После другит излага на ТВ,првиот постира ко луд. Аферим за уиграноста.Инаку на каракаш честитки за успехот, што не се повторуе на блогов со пишуењето во мак.спорт(стварно е тешко,мада некој ќе рече различен медиум).А честитки и за шепард(мада незанам како прошла емисијата),и остајги тролојте, за нив тоа што го пишуеш е друга димензија. Ова испадна поздрави и честитки на наши слушатели? Па тоа е!

3/03/2006 01:48:00 am  
Blogger Ико said...

Хаха Мурешан. Се сеќавам дека кога играв NBA Live 98 против брат ми, си правевме custom екипи и секогаш го бирав и Мурешан и го нервирав пошто на играва типов не утињаше од под кош :))) Исто така му го собирав Глен Рајс што не промашуваше 3-ки...изгледа беше некој баг во играта тоа.

Енко, ѕирни кај мене на блог...некој во коментарите во последниот пост даде интересен предлог: бидејќи се намножија спортските блогови, зашто да не им предлошиме на М.Спорт или Екипа еднаш неделно да објават некој пост од блоговите...онака као колумна или слично....

3/03/2006 02:49:00 am  
Anonymous chale_v said...

Паркер рапер??? Пфффффф... хахаха

3/03/2006 10:29:00 am  
Blogger марче said...

Thu,March 3 Phoenix signs Tim Thomas.
...
i odma 20che :)
...

3/04/2006 10:40:00 am  
Blogger beto # 6 said...

...i odma le vo pokvari ekipata:))

3/04/2006 10:45:00 am  
Blogger марче said...

jaooo prvo mesto na top 10 ... sto mu prai ajverson na deniels :)))))))))))))

3/04/2006 10:53:00 am  
Anonymous Гижо said...

имате инфо за курт томас колку време ке биде повреден, ми треба за fantasy nba дали да го земам од слободни агенти или не

3/04/2006 11:06:00 am  
Blogger Karakash said...

Не го зимај.

3/04/2006 12:02:00 pm  
Blogger марче said...

kurt tomas - okolu 6 nedeli nadvor od teren

3/04/2006 12:17:00 pm  
Blogger Fghkfhk Dfgaert said...

qzz0609
ralph lauren pas cher
ray ban sunglasses
adidas outlet
michael kors outlet
columbia sportswear
christian louboutin outlet
alife clothing
kevin durant jerseys
nike presto
polo ralph lauren

6/09/2018 03:57:00 am  

Post a Comment

<< Home