Thursday, February 23, 2006

Our man - Теко + Уше понекој трејд
По прв пут у историјата на МакНБА имаме и ексклузивни слики од една утакмица, штракнати од наш чоек од Винди сити, то јест Чикаго. Тоа е Теко, кој можеби сте го заприметиле у задњиве неколку дена у коментари. Како и да е или Хау енд јес ис, Теко ни испрати фотки од победата на Булси над Бакси од 97-90 у Јунајтед Центар. Као што може да се запримети од приложеното, некои типови сликаат чирлидерки :), некои гледаат баскет, некои ги гледаат Гордон и Куки на џамботронот, а има и такви што хрчат... и нека не ве мрзи, кликнете на фотката за да ја видите у целост.
* * * * *
Од Шепардоу: Ај сите разумете англиски, за ваква бизарна трампа не ми се троши тастатура. In a four-team, nine-player trade:
  • Seattle acquires Earl Watson, Bryon Russell, a 2008 second-round pick and cash from Denver.
  • Denver acquires Reggie Evans from Seattle, and Ruben Patterson and Charles Smith from Portland.
  • Portland acquires Voshon Lenard from Denver and Brian Skinner from Sacramento.
  • Sacramento acquires Vitaly Potapenko from Seattle and Sergei Monia from Portland.
* * * * *
Бидна трејдинг дедлајнот и по онаа трампа на Френсис и таа меџу Портланд, Денвер и Сиетл, немаше нешто поинтересно. Ај со ред: -Дерек Андресон од Хјустон отпатува за Мајами, од кај Рокетси ги добија Џералд Фич плус трејд додатокот кој го имаа Хит. Ова на прва личи како добар дил на Рајли, но само ако Дерек успее да остане здрав. Големо АКО. - Онда, Флип Мареј од Сиетл иде у Кавси за Мајк Вилкс и пола милион зелени. Добар дил за Лебронси, посебно у отсуство на повредениот Лери Хјуз. - Марк Џексон, кој Бето го најавуваше како човекот кој ќе им помогне на Нетси да станат ѕверови на Истокот, ојде у Хорнетси заедно со Линтон Џонсон за Словенецот Боштјан Боки Нахбар. - Ли Најлон ќеса заврши такоџе у Кавси заедно со пик од 2.рунда на следниот драфт у размена за кој Сиксерси добија ограничен пик од 2. рунда оваа година.
* * * * *
Мотајќи се низ архивата од август, ми текна на неколку поста кои у интерес на оние од вас кои не читаат од скоро ви ги ставив на еден клик авеј. Од Шеп: Абе ја не забегав у Аустрија, вие останавте тука :)

25 Comments:

Anonymous bodan said...

Airlija dopisnik-reporter!

2/23/2006 11:17:00 pm  
Blogger Teko said...

Јаки беа овациите од трибините кога Кукоч влезе во игра.
Го респектираат човекот ептен.
Утре играат со Pistons и ако сакаат да одат у Play-off мора да тепаат (Шо е прилично тешко, ама ептен се френдови со нив, па се е могуќе).
Се тркаат со 76ers сега, па ваљда ги поминат па да гледам Play-off.

2/23/2006 11:20:00 pm  
Anonymous bodan said...

Za shepard ostaviv ponuda na fantasy,iako e stecaj neka si ja zeme mambata,svekako go jadev.Nemora Garnet za vozvrat.

2/23/2006 11:20:00 pm  
Blogger Владо Апостолов said...

Теко другарче! Може да доам на гости.

Ќе ти чистам по дома, знам да пеглам нешо и готвам, ќе ти шетам кучиња нема проблем.

А?

2/23/2006 11:24:00 pm  
Blogger Teko said...

Иди младичу, нема проблем...пали го авионот... ми фале екипа тука ... :-)

2/23/2006 11:30:00 pm  
Anonymous bodan said...

Ja ne doagam,imam gosti!

2/23/2006 11:38:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

Каракаш бе, коа дојде дебилот од Сиксерси мислев нешо јак е ово- оно ќе видам скокови едно друго. А уствари Џексон има потпросечна интелегенција.ГЛУП ИГРАЧ.

А Боштијан го знам од Хјустон.Сумљив ми е.

А со тоа Ли Најлон ќеса си ме изнасмеал и мора да се каже и од твоја страна потврди дека Шепард зазема се поголема и поглема улога во твоето пишење. Заличуеш на него...

2/23/2006 11:39:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

Testing, testing.

2/23/2006 11:45:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

Haha, it's working. Koj sea ima bolje avatar na blogov be, AAAAA???

2/23/2006 11:45:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

Ej абе ништо не бидна од Фишер за ГУден??? Дај БОЖЕ , па од лето 2006-то у Нетси да игра...

2/23/2006 11:47:00 pm  
Blogger Karakash said...

Скраја да е Бето:)

2/24/2006 12:01:00 am  
Anonymous Ivica said...

Decki ova ne e moguce. Da se izrazam malce istoriski site blogovi vodat do NBA Macedonia. Ili blogov stvarno nabil na popularnost stotka na saat vo posledno vreme ili separd gi ucenuva mladive blokercinja da stavaat linkovi vo zamena za zastita (antivirusna:D)

2/24/2006 02:31:00 am  
Anonymous Ivica said...

Abe Beto nemaat kavsi privilegija da imaat taka kvaliteten GM kako niksi pa da go dadat Gooden:).

2/24/2006 02:38:00 am  
Blogger Shepard said...

е тоа ти е ивица, се лобираше, се пазаревме.. :))

2/24/2006 10:20:00 am  
Blogger Shepard said...

ко ќе славиме една година, ќе праиме топ 10 листа :)

2/24/2006 10:27:00 am  
Blogger zare said...

Po Marc Jackson sega Tim Tomas ke dojde vo New Jersey,se nadevam samo deka ke izigra podobro od Jackson.

2/24/2006 12:31:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Teko , brat ako ne doagja dwr budr ke se potrudam da bidam vreden kako nego ali za na utakmica znam deka ke bidam naj vatren

2/24/2006 01:48:00 pm  
Blogger joka said...

Teko ic da ne se plashish , play-off ne ni bega.Mozesh da pushtash pocesto sliki od st.United Center.

2/24/2006 01:53:00 pm  
Blogger Teko said...

Тешко ќе биде Joka тешко. Chicago има млад тим но без стандардна форма. Добро е шо Scott Skiles знае на кој играчи им "оди" на утакмицата па го прави најдобриот тим "online" :-). Но, понекогаш тоа се случува у второто полувреме, а тогаш е касно.

Вечерва играат со Detroit (44-9) кои вчера ја победија Индијана (27-24) ... реално гледано немаат шанси да победат, ама ако се присетиме дека од 20 до 26 Ноември направија серија од три големи победи во гости (San Antonio, LA , Houston ) тогаш може да веруваме и во чудо.

Само да им тргне на Gordon и Hinrich поени од downtown (тројки) и ќе биде ...

Но, ај да причекаме па да видиме ...

2/24/2006 03:58:00 pm  
Anonymous bodan said...

Moze na buls ke im trgne so detroit,poshto indijana vcera ja zgazija etapno,na moe zalenje.

2/24/2006 04:47:00 pm  
Blogger Shepard said...

етапно :))))))

2/24/2006 05:11:00 pm  
Blogger joka said...

Koga mozese Atlanta da gi tepa dva pati zosto da ne se sluci toa ednas kaj nas.Kirk i Ben se standard samo treba povishe da se trudat ostanatite.Deng i Duhon nesto potfrlaat u posleno vreme.Pod prosek se sekoja utakmica.Vecer sigurno ke bide najdobar Nocioni , a Songaila ke bide standard u odbrana. Sigurno ke go cuva Rashid.Jas se plasham od drvoto u ekipata ..... mi e strav da mu go spomnam imeto.Pa ne se svesni koja trampa ja napravija koga go dadoa Elton Brand.

2/24/2006 07:00:00 pm  
Blogger Teko said...

Ако под дрвото у екипата милсиш на Chandler, сакам да ти кажам дека у последно време игра доста добро, поготово кога се скокови у прашање.
Ако него не му иде тука е Michael Sweetney...

Јеби га немаат добар центар, ама шо е тука е ...понекогаш и Nocioni врше добра работа под кош.

2/24/2006 08:10:00 pm  
Anonymous bodan said...

Etapno bratce,etapno! U prva etapa(prva i vtora cetvrtina)kao da gi baraja manete na protivnikot,za u vtora etapa rutinski da gi iskorista istite.

2/24/2006 10:43:00 pm  
Anonymous bodan said...

Znam,rezultaot(88-83)ne e prava slika!

2/24/2006 10:47:00 pm  

Post a Comment

<< Home