Monday, February 13, 2006

The One and only
Батали победата на Мајами. Батали одличната игра на Чонси и РИП. Батали што Бен е жив труп и да имаше некоја правдина никад немаше да биде Ол-Стар. Батали што Шек се уште е Најдоминантниот. Батали 17 поени на Вејд у серија. Батали тоа што Ентоан Вокер е ТРУП. Батали што Џејсон Вилијамс не знае што е тоа одбрана. Батали што Шид е Шид. Батали конечно победа на Мајами против некој од појаките клубови. Батали што Тејшон да погодеше за џабе ќе беше цела партија на Двејн. Батали што под Флип Пистонси почнаа да играат и напад. Батали што Рајли не смее да биде тренер више у НБА. Батали што Шек убаци 31. Батали што типот се вика Јудонис Хаслем. Батали што у игра требаше да влезе Шендон да го избаци од ритам РИП. Батали што Чонси е најдобриот клач играч у НБА. Батали што Вејд синоќа беше по клач од него. Батали што у еден момент си помислив дека отиде бубрегот на Зо. Батали што местото на Џеј-Вил му го држи пензионер. Батали што брат ми ја гледаше Мајами-Индијана у плеј-оф у истата таа сала пред три години, кога Вејд исто така ги реши у задњи напад. Батали што Дарк-О е најбољи у седење на клупа. Батали што Вокер прв дотрча до Двејн откако Тејшон промаши. Батали што Детроит веројатно ќе ги истаба сите од Исток у плеј-оф. Батали што Делфино личи на Пандев. Батали што цела лига почна да носи хеланки. Батали кошот за победа на Двејн. Батали што пуно луѓе се заебаа па у исто време гледаа Јуве-Интер или Барса-Валенсија. Батали што Тејшон личи на Етиопиец. Батали не-шутот за три на Ентоан. Батали 37 поени на Флеш. Батали најдобрата утакмица која досега ја давале на Спорт4. ЕДИНСТВЕНАТА СТВАР ОД КОЈА СЕ НАЕЖИВ ВЧЕРА И КОЈА НА СВЕТОТ МОЖЕ ДА ЈА НАПРАВИ САМО ЕДЕН ЧОВЕК СЕ ДЕСИ У ЗАДЊАТА ЧЕТВРТИНА И МЕ ПОТСЕТИ НА ВРЕМЕТО КОГА ТОЈ ТОА ГО ПРАВЕШЕ РЕДОВНО. ЕДИНСТВЕНИОТ У НАШЕ ВРЕМЕ ПОРАДИ КОЈ СЕ МЕНУВАА ПРАВИЛА И СЕ ПРАВЕА ЦЕЛОСНО НОВИ КОНСТРУКЦИИ. Д УАН ЕНД О'НИЛ... ...Иначе и ја симињам капа.

8 Comments:

Blogger Shepard said...

ааааааааааааааааааааааааааа
аааааа
аааааааааа
ааааааааааааааа
аааааааааа
аааа
ааааааа
аааааааааа
ааааааааааааа
ааааааааааа
ааааааааааааааа

леле шек песничката!!!

2/13/2006 08:59:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

I Shepard posle kje mi kazesh deka Shaq e kriv za karanicata so Kobe i Phil.Gledaj be, kakva pesnichka za Sacto ima napraeno...Kobe dunks in your face,!!!U pravo ste i dvajcata i mojot komentar bi trebalo da izgleda

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaa
aaa
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaa


CaREVI STE :)

2/13/2006 10:00:00 pm  
Anonymous Boromir said...

Znam za sto zboris,pak za malce ke ja urnese konstrukcijata nekade u vtoro poluvreme:). Duri se pusti,si pomisliv,ako saka, moze! Moze li? Naredno prasanje na blog:)Ali strava utakmica,nema sto. I pokraj porazot pistonsi mi se ubedlivo najaki na istok,i ramo do ramo so spurs. Nisto ne se smenilo. A so site komentari se slozuvam,osven: Sid e sid?! Objasni mi te molam. Molim te!

2/13/2006 11:35:00 pm  
Anonymous bodan said...

Decki ve pishav na mojot blog kao prijatelski-blog.Valjda e uredu a?? razno.blog.com.mk

2/14/2006 04:37:00 am  
Anonymous Anonymous said...

http://www.makedonci.ca/media/top10-dunks.wmv

2/14/2006 08:05:00 am  
Blogger Lakerfan8 said...

ЕЕ Шек жал и ден денес ми е што го напушти ЕЛ ЕЈ. Лејкерс никогаш нема да бидат тоа што биле со Шек во тимот...:(

2/14/2006 12:39:00 pm  
Anonymous ангел said...

песничкава е закон!!!!!!!!!!!!!!!!!

2/15/2006 10:20:00 pm  
Blogger Yaro Gabriel said...

www0718
fossil watches
ralph lauren polo
true religion jeans
harry winston jewelry
canada goose jackets
christian louboutin shoes
oakley sunglasses
miu miu handbags
michael kors outlet
givenchy jewelry

7/18/2018 03:28:00 am  

Post a Comment

<< Home