Wednesday, February 08, 2006

Detroit who? + Познати тројкашите (клип од чичко Крег )
А? Детроит Пистонс, ма дај:) Синоќа Хоукси им го нанесоа по прв пут сезонава вториот пораз у серија на Пистонси уопште сезонава, по оној у Индијана минатиот викенд. Ги реши Џо Џонсон, д френчајз плејер. За разлика од Дио, кој е добар сезонава само зашто игра покрај еден Стив Неш, кој и од Раџа Бел и Еди Хаус направи играчишта. Со оглед на приликата, еве и прикладна песничка: ----------------------------------------------------------------------------------------------------- Изгледа дека секое натпреварување на Ол-Старот освен најатрактивното е пуно со ѕвезди. По квартетот Неш, Леброн, Вејд и Пол за Скилз Челенџот, баш пре некоја минута ги прогласија тројкашите. Тоа се: Квентин Ричардсон (ја брани титулата) Чонси Билапс Дирк Новицки Џејсон Тери Реј Ален Раџа Бел Би требало да биде страшно интересно, посебно ми е интересен да го видам Диркулес. Кога сме кај тројките, еве и клипче од Крејг Хоџс, кој едно време доминираше у натпреварот у тројки. Можеби на помладите од вас не ви е познат типот, кој у основа не ни беше некое играчиште, ама имаше рука...

15 Comments:

Blogger Laf said...

Напред Dirk!!! Јас сум за него - мојот омилен играч во последните години, иако навивам за Indiana од 1997. :)

Една работа ме интересира - дали некој тука знае некогаш играч да бил MVP на сезона, а неговиот тим да не се пласирал во плејоф таа година? Не верувам дека тоа се случило, но можеби грешам. Ова прашувам бидејќе читав статија од Steve Kerr, каде тој вели дека Kobe e MVP на средина на сезонава (според него, нели).
Еве цитат:
"Most Valuable Player
Kobe Bryant – I expect to receive plenty of flak for this one. Most people believe that the award should go to a player on a team having a great season, and normally I would agree. But Bryant has played so well this season – and been so utterly unguardable – that I have to give him the nod over Chauncey Billups, Steve Nash, Dirk Nowitzki and LeBron James. Kobe is putting up numbers that rival the greatest players in league history, and he has put the Los Angeles Lakers into solid playoff territory."

2/08/2006 10:43:00 pm  
Blogger Karakash said...

Не Лафе, не се десило никад играч чиј тим не бил дел од плеј-офот да биде прогласен за МВП. Тие две работи едноставно не идат една со друга.

2/08/2006 10:59:00 pm  
Blogger марче said...

ako sezonava se odviva i ponatamu kako dosega chonsi treba da e emvipi spored nekoj enbiej stereotipi ... iako mislam deka ako klivlent bidat 3-4 mesto emvipi kje bide lebron ... stvarno e glupo da mu dadaes titula na igrach koj nemoze svojot tim da go odnese u plejof ...

2/08/2006 11:10:00 pm  
Blogger Shepard said...

за све има прф пат.

енко ти текња шо ти реков за дирк дека ќе пуца? хехехе :)))))

2/09/2006 12:21:00 am  
Anonymous flight 75 said...

Znaete sto. Mozda treba da vovedat posebna nagrada. BP - best player.
Mislam greota e vakov Kobe da ne bide MVP. Sekoja cest na Chauncey i Nash, ali nema mesto za sporedba. UTTERLY UNGUARDABLE.

A sto moze Kobe da napravi so ovie Lakersi? Mavsi go utrojuvaat, a Kwame Brown utinja od 2 metra cist sut. Zivci da iskines.
Ama, na krajot na kraistata toa e. Pa i Jordan ne bese MVP 86-87. Ama zatoa mu se vrati duplo slednata sezona: 10 pobedi plus i MVP - super najava za ona sto sleduvase.

2/09/2006 12:44:00 am  
Blogger Shepard said...

абе лејкерси ќе влезат у плејоф. од задњи 30, 20 на домашен ги играат.

2/09/2006 01:06:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Веќе живнаа Стоунси.. Наредниве пред Ол-Старот ќе бидат тешки, не викам не. Ама 26-8 до крајот на сезоната би требало да е остварливо. Спарс и Мавс се тука некаде, така да и самите Пистонс го знаат тоа, а сите знаеме како одговара овој тим на притисоци у последниве неколку години.

Мал цитат за Шид ВАЛАС (хехе), и за Хек-а-Бен тактиката на Данливи. Инаку Бен сам си се извадил од игра.. поштен дечко и ферчина невиџена.
------
"He don't make me mad," Wallace said of Dunleavy. "I don't play for him any more. I think he might make some of his players mad, but that's on them."

When asked what he said to Dunleavy, Wallace said, "Obscenities."
------

Се скршив од смеење.

Поздрав, Syndicate

2/09/2006 03:15:00 pm  
Blogger марче said...

auu kakof poteg na karter na najnoviot top ten :))

2/09/2006 04:46:00 pm  
Blogger Karakash said...

Баш заради такви работи Шид ми е веќе многу години еден од најомилените играчи у НБА.

Морам да најдам еден текст кој за него го напишав пред едно 6-7 години. Кога ќе го најдам, одма ќе го постирам.

2/09/2006 07:12:00 pm  
Blogger марче said...

need4sheed

2/09/2006 10:18:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Well done!
[url=http://mmfaoiws.com/tppf/ueng.html]My homepage[/url] | [url=http://trndiecn.com/ekai/adkf.html]Cool site[/url]

11/13/2006 12:46:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Thank you!
My homepage | Please visit

11/13/2006 12:46:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Well done!
http://mmfaoiws.com/tppf/ueng.html | http://icmiwnua.com/jsnv/vufe.html

11/13/2006 12:46:00 am  
Blogger Fghkfhk Dfgaert said...

qzz0609
ralph lauren polo shirts
nba jerseys
chopard jewelry
ugg outlet
ralph lauren outlet
jordan shoes
michael kors handbags
canada goose outlet
mavericks jerseys
ugg outlet

6/09/2018 03:56:00 am  
Blogger Yaro Gabriel said...

www0718

vans shoes
longchamp solde
bucks jerseys
coach outlet online
isabel marant outlet
gentle monster sunglasses
ray ban sunglasses
canada goose jackets
dansko shoes
mulberry handbags

7/18/2018 03:58:00 am  

Post a Comment

<< Home