Friday, February 24, 2006

Дрн-дрн јариња + Винс - д лејдис мен
Као Ајверсон ќе идел за малце у Денвер, Мерион у Минесота за Гарнет, Херингтон у Чикаго за ништо итд...дрн-дрн јариња. Како и секоја година откога ќе бидне дедлајнот, се јавуваат разни весници у желба за поголем тираж со свои комбинации од сигурни извори за трејд кој пропаднал у задњи моменат. Нормално, мој совет ви е да не обрнувате вниманите на такви зевзеци, него да знаете сами да си ги селектирате информациите. И нормално, да не читате само нас. Не се заебавам. - Го препознавате типот у клипов. Изгледа ова е снимено кога беше у Торонто и кога таму "даваше се од себе"...у Мексико.
* * * * *
- Од време на време момците од "кромидарскиот" сајт знаат да постираат страшно смешен баскет текст. Како овој. - А, не е само Батеболе пациент. Денес на работа добив мејл од типче од Охрид, кој има искрени совети за мене. Како што можете да читнете, Деко темелно ме читал и правилно утврдил дека ја од дно на срце ги мразам Никси и му се клањам на само еден лик на целиот свет, т.е. Коби. Нормално, зашто е најјак и зашто ми е криво што не беше МВП, затоа една вечер претходно зборев за Литл Мен Нејт. Газда. ime: Dejan Jovceski komentari: Sakam da vi kazam deka mnogu me nervira urednikot na NBA Enes Huseinov.Ne znam sto ima protiv New York Knicks ama samo protiv niv pisuva ili gi vrega.Toj seljak mislit samo Kobi Brajant deka e najjak i zaljuben e vo nego.Bas me interesirat sto ce napisit utre za trampata na Stiv Frensis vo New York,samo ako go vregat pak ce prekinam Sport da kupuvam.I na Olstarot vo Sport 4 jadese gomna za Nejt Robinson od Knicks demek nezasluzeno pobedil vo zabivanje.Sto se razbirat toj krivo mu e sto Kobi Brajant ne bese MVP.

8 Comments:

Blogger kole said...

eeeeeeeeeeeeeee sekakvi ima...... znaci ne bil samo batebole :))))) neso go nema poslednive denovi,a???
kb8.blog.com.mk

2/25/2006 01:11:00 am  
Anonymous chale_v said...

се пациентарија значи... никој не му спори на Нејт за куцањата... ама од 200-ти пат и Николче Петрушев ќе станеше шампион :)

2/25/2006 03:19:00 am  
Anonymous bodan said...

Batelete drugo,go jadev na indijana.Znam,znam, utre komentar od urednicite na blogov-koj te terashe da igrash protiv atalanta? Ama shto projdov sve,za da se sopnem na 1.15!!!

2/25/2006 05:06:00 am  
Blogger Karakash said...

Бодан, Аталанта игра у Сериа Б у Италија:))

2/25/2006 01:12:00 pm  
Blogger Shepard said...

у право е дечкото

2/25/2006 03:12:00 pm  
Anonymous flight 75 said...

Николче Петрушев :)))))))))))

2/25/2006 04:58:00 pm  
Anonymous bodan said...

Lesno ti e tebe u M.Sport imash lektori:))

2/25/2006 09:08:00 pm  
Blogger Yaro Gabriel said...

www0718

ray ban sunglasses
uggs outlet
balenciaga sneakers
nike outlet
chloe sunglassess
nike air force 1
burberry outlet
cheap jordans
mulberry handbags
canada goose jackets

7/18/2018 03:33:00 am  

Post a Comment

<< Home