Tuesday, February 21, 2006

Мадафака искуство
Еве ме, после еден ден добро спиење и средување впечатоци (не дека имав нешто многу време да ги средувам). У мое оправдано отсуство, Шеп степд-ап и ме покриваше дури ја не рекламирав на ТВ:) Мислев да напишам еден баааги долг пост, али коа боље ќе размислам, стварно нема што многу да се објаснува. Можноста да се најдам таму во студио и да бидам дел од коментарот на еден цел Ол-Стар викенд збори за себе. Збори за мене. Збори за Спорт4 и Лекиќ. Посебно за доблеста да соработуваме по малкуте плукања тука. Токму затоа, како што тој мене ми се заблагодари у живо пред сите, еве и ја на мој терен (пошто у весник не можам), му викам - Фала на Дејан Лекиќ и Спорт4 што ми овозможија да им помогнам:), да бидам дел од нешто така големо. Иначе, соработката со Спорт4 ТВ ќе продолжи! Лично за мене ова беше мадафака искуство, нешто што веројатно ќе го памтам заувек. Имав прилика за прв пат да видам како се работи една таква емисија у живо, како се работи таков пренос, ствари кои стварно ми беа непознати. Ствари како слика, звук, тон, техника, траса и сл. кои не знаев дека можат да имаат толкаво влијание врз преносот. Ствари кои се учат со тек на време. Како кога на некој кој цел живот е со, не знам, фудбалот (и на кој новинарството му е професија), ќе му дадете можност да биде гостин при коментар у живо на финале на лига шампиони,(Лацио-Баерн:))) или финале на СП. Мадафака. За да не биде сув постов, еве и 4 клипчиња за дешавки поврзани со Ол-Старот, со кои и ќе го завршиме кавериџот од овој викенд и ќе се вратиме на поважните работи - играњето кошарка и фаќањето боље место за плеј-офот. Бтв: Шеп! Свака в газ за темплејтот мајсторе:)
Парт 1: Муабетот на Баркли, Кени и ко. Пазете ја опкладата на крајот од клипот.
Парт 2: Што мумљал Коби у тек на средбата.
Парт 3: Куцањата, кои за жал по фарсата по 18154-те обиди на Нејт, изгубија на атрактивност. И немаше ниедно крвничко куцање.
Парт 4: Медиа денот у петок. Снимено со аматерска камера, не кажуем чива.Попуштете глас.
ПС: Се скинав од барање инфо за следните Топ 10 у, сеа више Топ 60 ол-тајм играчи. Ништо нигде. Јок. Нада. Ц. Ни кај типовите кои бираа кај нив на ТВ (ТНТ), ни на НБА, нигде ничега. Ако некој има инфо нека прати. ППС: Го ѕирнавте нашиот Пауер ренкинг подоле?

32 Comments:

Anonymous flight 75 said...

Karakash, многу бевте подобри со Лекиќ финалната вечер. Што е право, право е. Имаше фалинки, ама тоа е прашање на увежбување.

За Power Rankings-от доле: Далас пред Детроит?
Сан Антонио и можеби. Ама, Далас е класичен лузерски тим. У прво коло на плеј-оф паѓаат со Лејкерси и ГУБАТ

И уште нешто (пошто беше спомнувано неколку пати):

Џош Смит на локален натпревар во забивање во Oak Hill во 2003 има забиено одразувајќи се 10-15 cm зад линијата за слободни (значи веќе има изведено такво нешто).
А, што се однесува на оддалеченоста обележана со лентата: James "The Flight" White во Rucker Park 2003 заби одразувајќи се половина метар зад линијата за слободни (отприлика од 4 и пол метри оддалеченост)

2/21/2006 07:25:00 pm  
Blogger Shepard said...

kobe на една реклама за адидас рипа од врв на рекет.. е сеа, може да е тоа понизок кош, ама сумњам. ај ќе ги аплоадирам, ќе виите!!!

2/21/2006 07:37:00 pm  
Blogger Shepard said...

а детроит под далас, пошто изгубија 3 од 5, а далас играат феноменална сезона, не забораај дека до пред некоја тикма имаа 13 по ред.. на сите примија испод 100..

а башка кај и да е, некој од детроит ќе се повреди

2/21/2006 07:59:00 pm  
Blogger марче said...

top10 spored ja:
1. san antonio
2. feniks
3. detroit
4. dalas
5. majami
6. nju dzersi
7. denver
8. el ej klipers
9. klivlend
10. memfis

2/21/2006 08:17:00 pm  
Anonymous чоте said...

Далас,Сан Антонио и Детроит имаат исти шанси. Можат да изненадат Мајами или Феникс, или мојата Индијана:).Сепак, јас мислам дека шансите шампионот да биде некој тим ван првата група се 1%.Главните играчи на Сан Антонио имаат големо искуство, веќе играле и победувале големи утакмици и биле шампиони, истото важи и за Детроит. За Детроит можат да бидат кобни варијантите да се повреди некој од "главните", или животното да се степа, па да попие суспензија:). Далас неколку пати стигаше далеку у плејоф претходните години. Можеби е време е да добијат и искуство од финале, а можеби и да освојат титула, доста стабилно играат сезонава. Што се однесува до Индијана, ако се вратат Џермејн и Џамал и ако не се повредат уште по едно 10-15 пати:) до крајот на сезоната, треба да се смета на нив, барем за финале на исток, Значи мојата листа изгледа вака:
1.Сан Антонио
Детроит
Далас
4.Мајами
5.Феникс
6.Индијана
7...

2/21/2006 10:16:00 pm  
Anonymous flight 75 said...

Shepard, монтажа е бе тоа на рекламата. На истата прави и 360 од слободни

2/21/2006 11:02:00 pm  
Blogger Shepard said...

ај ќе ја стаам бе..

2/22/2006 12:05:00 am  
Anonymous chale_v said...

Стварно нигде нема за новите 10. Само по разно-разни форуми има некои претпоставки, ама јок официјално. Само најдов на kfba.net/Forums дека НБА не е поврзана со изборот на новите 10 на ТНТ. Вика дека најверојатно за 75-годишнината на НБА ќе избацат листа на најдобри 75 играчи.

2/22/2006 12:25:00 am  
Blogger Teko said...

Јас мислам дека Detroit се најголеми фаворити, понатаму San Antonio и Dallas. NJ Nets се фаворити од сенка, можат да изненадат. Мајами и со Шек нема шо да бара. А Феникс не е тим за шампион, немаат ШМЕК. :-)))

2/22/2006 12:54:00 am  
Anonymous Boromir said...

Enko brat,cestito. Znaev deka ke komentiras NBA na TV eden den,ama ipak me iznenadi,posto dojde taka neocekuvano. Ke ti se javam na telefon denovive,me razbiras:). A za power rankingov: Momci a be ja na zapad sum navijac na Dallas(radi dirkules) i ne mi se veruva deka site go staivte u kandidat za titula.Ej,nikad ne bi pominale San Antonio! Pokraj Spursi i Pistonsi edino bi gi stail,onaka od senka miami,zatoa sto Wade e Jordan,najverovatno uste nespremen da gi tepa pistonsi u playoff,ama ke gi tepa sigurno.I ke osvoi tituli!So Shaq ili so nekoj drug.Sekoj bi sakal da igra u Miami.Radi klima,i radi Wade.Ova e verovatno najobjektivniot komentar sto sum go ostail:).Daj malce da bidam svoj:). Kako mozevte knicksi posledni da mi staite:).Tuka mora da e malku radi seir:) Barem od malerite Charlotte sigurno sme bolji.Ali mizerni sme,priznavam.Sto me boli poise,e nevoodusevenosta na povekemina od kucanjata na Nate.Aloo,promuckaj ja glavata:): Covek od 175,da zakuca kroz noze,sunozno!!!!! Spud Webb koga tepase,kucase obicno,nazacki,toa 360 ne bese 360 tuku 180 i lugeto bea vooduseveni sto uopste kuca!A sega negov vrsnik ja kuca kroz noze,pa preku nego,i nikoj ne e vooduseven.E pa ke umre kucanjeto! Ako ova ne ve voodusevi,mu stavam krst.Nema nikad da vidite nesto bolje! Period.

2/22/2006 01:27:00 am  
Blogger марче said...

sans nemale shmek :))))
of mori majko :))))

2/22/2006 08:05:00 am  
Blogger Karakash said...

Текоооо!!! Кај се сликите?

2/22/2006 09:53:00 am  
Blogger Latifovich said...

JAs ke vi kayam koj ke bide sampion Clevland mada sum za chicago ke vidite

2/22/2006 12:01:00 pm  
Blogger Darko156 said...

This comment has been removed by a blog administrator.

2/22/2006 12:02:00 pm  
Anonymous Nemo said...

Еј измислив една песничка, која иде вака:

Батеболе, г'зот го боле.
А уствари сака да му се фатат доле.
А доле нема за што да се фатат,
па тој така исфрустриран
ја фрли културата во море.
А Неговите мислат дека тоа му е
од што нивите ги оре,

еее тој Батеболе... ЕБАТЕВОЛЕ!!!

Еј не сум знаел дека ме бива а :)

2/22/2006 12:51:00 pm  
Blogger Karakash said...

Лежи пиcaц у тeбe, oceчaм:))

2/22/2006 01:04:00 pm  
Blogger iko said...

jas ke kazam malku za komentarive od all starov. Opsto zemeno bese na nivo celiot weekend komentar iako se vide deka veke 3tiot den, Enko pocna da se opusta i prilagoduva.Malku zabeguvavte so Lekik nadvor od natprevarite,ama se nadevam ke se popravite.Dobro e da davas informacii ama premnogu se toa za vreme na utakmica.Zatoa imam edna ideja za da bide popopularna nba kaj nas a i da bide pointersno, da napravite so sport4 i dejan eden vid sportcenter za nba, kade ke kazuvas sto si slusnal, sto mislis,mozni trampi, nesto kao top 10 i slicno, a za vreme na utakmica da mozes da komentiras normalno so po nekoja novost ili sto i da znaes.Ima vreme za napredok i se nadevam ke bide bolje. ova e dobronamerno i vo imeto na super golem fan na nba i 76ers.

2/22/2006 01:08:00 pm  
Blogger марче said...

koj sakase kucanje na james white megu nogi od slobodni ??? pet mega e! mail ...

2/22/2006 04:57:00 pm  
Blogger Shepard said...

www.rapidshare.de и дај го линакот

2/22/2006 06:05:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Денеска по првпат го гледав целосно ол-старот. ОК беше, и доста е коментирано, така да еве некои мои забелешки, кои мислам дека не се излитени.

- на претставувањето на East - Одисеја, после на West - Crazy Train од Ozzy Osbourne.. Wtf? :) Што требаше ова да значи?
- Шид е тешка фаца, и фраер и кул тип и мамојебач и све
- Химната на Канада - дебела неатрактивна лименка од кока-кола пее, химната на САД - дестинииис чаааајлд.. Бијионси, кукови летаат, гзои, нозее, ааа, ветар им ги дува фризурите, уууу... :)
- Флипи "Блу ај" ги вади Стоунси со Пирс место Принс. Изгледаат добро, солидно.. Мене ми изгледаа како тим, шо знам. Извини Теј..
- На полувреме, камера зумира на Дирки и Пау како идат накај клупа. Кој од кој по-лепи..
- Го даваат у кадар Jay Z со Бијонси, нигерот има фаца Gonna Hit 'Dat ! и цела сала му завидува, ааааа, освен Тони се разбира.. Ама не е он крив шо цела сала сака кукови и гзови, а он го крие секоја вечер у кршливата Ева.
- Реј Ален има Клајд Дрекслер фризура
- Винс се обидува да го разнесе обрачот и му лета топката у аут на спротивна половина.. У меѓуврме Данкан има фаца " [гласно] Ијааа, шо праиш бе да тибам лудиот!.. [тивко] Леле какво сељачиште"
- Капетан Ајверсон има 0.4 поени у прво полувреме
- Тони Паркер со топка. V=286 km/h
- Пирс има 286 стегачи, 528 браници, 4 подвезици, 2 брусхалтера, 3 мидера и 1 пар чизми од дедо мраз. Гарант му смрделе чорапите најмногу у соблекувална.

И тоа. Добра утакмица, Браво за НБА тимстерите од МК.

Поздрав, Syndicate.

2/22/2006 06:12:00 pm  
Blogger Teko said...

karakaaaash сликите ќе бидат вечер ... утакмицата е вечер по мое, сабајле по твое :-))) Една работа шо ме загрижува е да не ми го одложат летот пошто сум у Вашингтон сега и истура снег...:-(

Се надевам дека ке стигнам на време... а слики добивате сигурно, дали од UNITED CENTAR или од Reagan National Airport не е битно :-)

ПОЗДРАВ

2/22/2006 07:25:00 pm  
Blogger Karakash said...

Поздрав Синдикат, поздрав Теко, поздрав Ико.

И ја иам некои клипове од Вајт.

2/22/2006 09:43:00 pm  
Anonymous flight 75 said...

Браво Боромир, одличен коментар. Апсолутно се сложувам. Сите како да ја изгубиле способноста да се воодушевуваат.

Марче, од кој агол е снимено куцањето на White што го имаш? Од зад грб?

By the way, се збори дека ќе настапува оваа година на NCAA куцањата на крај на март. Спремал нешто ново

2/22/2006 11:00:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

ППППППППС

Френсис е трампан у Јорк, за Тревор Ариза и Пени Хардавеј.Никс гон би он фајр.Боромире имаш нешто да кажеш, а а а а аа:))))

2/22/2006 11:10:00 pm  
Anonymous flight 75 said...

Марбери и Френсис у ист тим, катастрофа. Тој Ајзеа Томас е за утепување

2/22/2006 11:17:00 pm  
Blogger марче said...

stopai be toj ajzea!?!? uste eden basketdzija! katastrofa!
.. kucanjeto e od tv kam ...

2/23/2006 12:24:00 am  
Anonymous bodan said...

Respekt za pishanoto od boromir,ama timot mu e ko mojot na nba-fantasy(shto znaci haos in Laos).A shto im trebashe Frensis samo eden Ajzea znae? Ushte J.Wiliams im fali za da odat na titula! P.S. Orlando so Darko,Peni i Polu-Hil dobi novo ime- POSLEDNATA STANICA(SHANSA)!!!

2/23/2006 12:25:00 am  
Blogger beto # 6 said...

Орландо стана ко Катар у фудбал.

2/23/2006 12:26:00 am  
Blogger Teko said...

Стигнав у Чикаго на време ...
јеееее It's SHOW TIME ....

ПОЗДРАВ ДО СИТЕ

2/23/2006 12:47:00 am  
Anonymous bodan said...

Imam ideja za nagradno prashanje.Kolku topki ke mu trbaat na NY sezonava koga e vo napad? I ako se dve,na komu poprvo?

2/23/2006 01:54:00 am  
Blogger Shepard said...

постирав јас..

2/23/2006 02:00:00 am  
Blogger Fghkfhk Dfgaert said...

qzz0609
jordan shoes
coach outlet
michael kors outlet
longchamp handbags
oakley sunglasses
ugg outlet
christian louboutin outlet
oakley sunglasses
kate spade outlet
air max 90

6/09/2018 03:53:00 am  

Post a Comment

<< Home