Thursday, February 16, 2006

Дарк-О у Дизниленд
Само на кратко, за да не фаќаме место од претходниот пост кој е многу побитен од овој. Џо Думарс и фицијално призна дека е кретен, откажувајќи се од Дарко Миличиќ, трампајќи го некогашниот 2.пик у Орландо, заедно со Карлос Аројо за пик од 1.рунда и повредениот Келвин Кејто. За тоа кого се можеше да избере место Дарк-О, не е потребно многу муабет, али овој трејд од многу аспекти е лош за Детроит. За тоа покасно.

20 Comments:

Blogger zare said...

Sega ke eksplodira so dobra igra vo Orlando:):):))Kako ne be!!!!

2/16/2006 11:53:00 am  
Blogger beto # 6 said...

Абе сигурно има нешто повеќе во Дарк-0 од подпросечен играч на крилен.Неможе туку- така да го изберат за втор пик а он да неможе да даде 10 коша на утакмица и да фати 8 топки...
Мислам на моменти ме потсетуваше на 2 пик на еден драфт, ама на моменти и не.

Ми текнуе оваа сезона( на почетокот) му здрв банана на Т-Мек овој не знаеше дали е од нашата планета.
Ама ми текнуе и лани или преклани коа од шут од мртров агол ја погоди таблата.ХАхааа....ќе видиме како ќе се развие покрај Френсис, Нелсон итн.
А за Аројо не ми се коментира, он никад не бил некој фактор а нема ни у Орландо да биде.САмо беше доведен како бек-ап на Дулинг кој сега ќе игра прв плеј.Зашто Френчајз е печен за трејдање.

2/16/2006 01:47:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

katastrofa od trampi

2/16/2006 02:10:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

darko dur bese u hemofarm pruzase mnogu dobri partii i kako 16/17 godisen u evropskite kupovi davase po 30-40 kosa na utakmica so po 7-8 skoka. Go imam gleano u zivo proti zvezda i e super - ima meko sutce i brzina za negova visina ali e mnogu svilen. zatoa i ne moze da igra u nba nesto posebno

2/16/2006 03:25:00 pm  
Blogger Shepard said...

дулинг, стиви, нелсон, уште и аројо..

а дарко.. па сигурно ќе им пружи нешто боље од кејто

2/16/2006 04:56:00 pm  
Blogger Shepard said...

This comment has been removed by a blog administrator.

2/16/2006 05:02:00 pm  
Anonymous bodan said...

Darko ke izleze kao najcarlija od ovaa trampa,zosh nema shto da izgubi.A dali e svilen ke vidimo? I Arojo ne e losh izbor na orlando.

2/16/2006 09:30:00 pm  
Blogger Karakash said...

Анонимен, од кај ти тебе таа информација за 30-40 поени на Дарко на 16-17 години?

Изгледа ја и ти не сме го гледале истиот Дарко у Хемофарм.

Ваљда, т.е. сигурно мислиш на времето кофа Дарко играше у младинска лига на Србија.

За најќарлија, може да излезе, само ако си ја искористи шансата. Трета мајка нема да има.

2/16/2006 11:15:00 pm  
Anonymous darko said...

Zasto losa trampa za Detroit?
Go trampaa Darko so sto Dumars delumno ja prizna greskata.
Ovoj centarov sto go zemaa, Kato verojatno nema da odigra ni edna utakmica za Detroit ovaa sezona sto znaci deka nema ni da dobijat ni da izgubat nisto,so ogled na 2-te minuti na Darko po utakmica.
Na krajot na sezonata Kato e sloboden igrac i ce leta od Detroit so sto bi se napravilo mesto za prodolzuvanje na dogovorot so Ben (so zgolemena plata).Dogodina na draftot Detroit ce moze da bira visok pik od prvata runda i verojatno nema da ja napravat istata greska kako so Darko.
A za Darko, e on mora da zapne u Orlando i da go opravda statusot na 2 Pik na draft.Talent ima, skola ima (ucese od najdobriot centarski tandem vo NBA) kvaliteten soigrac ima (Howard)
Koj znae, mozebi ce bideme svedoci na narednite Twin Towers vo NBA.
Pozdrav

2/16/2006 11:53:00 pm  
Anonymous bodan said...

Poshto ne mozev da pratim meil,kako vi se svide blogot(za shepard i karakash)//??? P.S. Samo da nebide odgovorot kako vcera,deka treba da se aplaudira na nekoj saitovi(by shepard).

2/17/2006 02:58:00 am  
Blogger марче said...

дарко хммм ... ќе го бара он детроит ... кај го има тоа тоа да седиш у прв ред на секоја утакмица на детроит, а карта да неплаќаш ... дури и златен прстен да ти дадат - гратис ... еее дарко дарко ...

2/17/2006 08:13:00 am  
Blogger Karakash said...

Дарко, као прво, ај аирлија прв комент (ако не сум утка).

За тоа дека Детроит не изгубил ништо, не знам баш. Заборави да го спомнеш Аројо, кој го мењаше Билапс и му даваше да здивне пред да почне да решава утакмици и последни четвртини.
Плус, Аројо внесуваше нов пристап, друг вид на плејмејкерство, на кое др. играчи на Пистонси се навикнаа.

Вака, единствен после Чонси на плеј им остана Линдзи Хантер и неговите стаклени ножиња, кои ако пак се скршат, онда се ебаа.

Не знам зашто Џо се ебава со хемијата кога тимот игра најбоља кошарка у лига у моментов.

Тачно е дека со парите кои ќе добијат со откачувањето на Кејто ќе добијат слобден простор за да му понудат нов договор, ама тоа можеа да г направат и на др. начин.

И за пикот. Не, нема пак да бираат високо. Барем не у првите пет. Ако пикот на Орландо биде у први пет, тие си го задржуваат.

поздрав...

2/17/2006 10:01:00 am  
Blogger Shepard said...

Бодан, ти остаив коментар.

Енко: :))))))))))))

2/17/2006 10:52:00 am  
Blogger Karakash said...

Kaj toa da mu ponudat nov dogovor - vmetni: Ben Volas.

2/17/2006 11:10:00 am  
Anonymous darko said...

Karakash, ne e prv post, imam pisuvano i porano samo pod drugo ime. Go citam vasiot blog sekojdnevno i mora da kazam deka ste zakon :)
E sega - Igrata na Detroit se vrti okolu 5 igraci i KRAJ !!!!
Richard Hamilton -- 51 utakmici, 51 start, 37.1 min/pg
Big Ben Wallace --- 51 utakmici, 51 start, 36.4 min/pg
Chauncey Billups -- 51 utakmici, 51 start, 36.3 min/pg
Tayshaun Prince -- 51 utakmici, 51 start, 36.1 min/pg
Rasheed Wallace -- 51 utakmici, 51 start, 35.5 min/pg
A 36 minuti u prosek se 3 cetvrtini :)
Sto znaci, samo edna povreda nepovratno ce ja narusi hemijata na ovaa ekipa.Sega tuka se nametnuva prasanjeto do koga? Do koga ce mozat igracite na Detroit da izdrzat taka?
Pozdrav

2/17/2006 12:43:00 pm  
Anonymous darko said...

P.S Koj slavi denes 43 rodenden ???

2/17/2006 03:33:00 pm  
Blogger марче said...

неговото величество Мајкл Мајкл Џордан ... ван енд онли :)

2/17/2006 05:04:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

XEDAJ:zver e darko be!setete se na utakmicite od poslednoto evropsko prvenstvo koga radmanovic i krstic bea ko izgubeni a Milicic igrase zverski!

2/17/2006 09:09:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Чеј да се сетам ... а се сетиф да да секако .. :))

2/17/2006 09:23:00 pm  
Blogger Fghkfhk Dfgaert said...

qzz0609
michael kors outlet
tods outlet
jordan shoes
polo ralph lauren
swarovski outlet
canada goose outlet
michael kors uk
canada goose jackets
lakers jerseys
canada goose outlet

6/09/2018 03:58:00 am  

Post a Comment

<< Home