Thursday, February 23, 2006

Њујорк, Њујорк + Блек Мамба
Шеп напиша одличен текст за трејдот на Френчајз у Њујорк, дури ни ја немаше боље да го напишам:)) Така да, нема да го тупам за новата глупост у низа на Ајзеа Томас, кој како да е платен да ги уништи Никси, а не да ги врати при врвот на Истокот. Лери Браун сега сигурно планира самоубиство. Ако има малце мозок у тоа главата на Зик, тогаш тој уште вечер ќе трампа некој од дуото Марбери - Крафорд (ваљда вториов). АКО има мозок, нешто што ќе мора дополнително да се испита. Единствен начин да се поправи Ајзеа е доколку ова се му е само еден дел од големиот план преку кој сака да стигне до Кевин Гарнет. Пази, има логика. Кога Кеј-Џи у лето ќе побара трејд, Никси ќе имаат еден куп солидни играчи да и понудат на Минесота, као на пример пакет: Френсис, Роуз и Фрај. Кој би го заинтригирал Мекхејл. Можда има нешто и у ова. Како и да е, Зик мисли дека Никси се у рибилдинг. Чудно, не сум видел тип кој е обнова, а кој нема ниеден драфт пик у следни 1000 години и кој е убедливо најскап у лига. "New York has never been through rebuilding before. New York has never seen it. It can be an ugly process, it can be dirty, it can be bloody and, yes, sometimes it’s even embarrassing. But this is what it looks like. This is where we are. It's necessary, what we are doing. Rebuilding is what we are committed to. It's what we have to do to improve our team for the long term." - Ајзеа, звани "12-ти септември".
* * * * *
- Ерл Вотсон конечно избега од Денвер и се врати у клубот за кој играше пред три години. Покрај Вотсон, кој ќе се бори за место (најверојатно ќе му биде резерва) со Лук Риднур, Соникси ги добија и Брајон Расел и иден пик на Нагетси од 2.рунда, колку да се попуни трејдот. Денвер у дилот у кој учествуваше и Портланд, го доби рибаундинг ѕверот Реџи Еванс, кој добро ќе им дојде, како и Рубен Патерсон и Чарлс Смит од Блејзерси. Портланд од цел дил добија најмалце - Витали Потапенко и Вошон Ленард, кои барем ќе им го олеснат селари-капот у следниве две години, иако повеќе сакаа да се откачат од Ретлиф и Мајлс, али Ајзеа ги заеба испраќајки го Пени и неговите 15,8 милиони у Орландо за Френсис. Да, да, толку ќе лапне Пени оваа сезона.
* * * * *
Ај малце внимание да им посветиме на попаметни работи од Ајзеа и Никси: - Мој фаворит за 2. дел од сезоната не се ниту Детроит, ниту Спарси, ниту Далас, ниту Мајами, туку Феникс. Да, да, Феникс. Знам како сега на некои од вас им се пуни срцето од среча. Нормално, само под еден услов - Амаре да се врати за кратко време у формата у која беше лани. Ако стварно биде така, тогаш сум сигурен дека Сан Ан и Далас мука ќе видат со нив. Како подлога на ова еве еден линк, а еве уште еден за моменталната состојба на ѕверот. Лепо, лепо.
* * * * *
- Ивица, кој обично пишува за Фентази НБА, ни прати малце поинаков текст. Еве го на клик
* * * * *
- Слика на вечерта: Вилкинс фемили на окуп.
* * * * *
- Бостон има нов играч.
* * * * *
- Некои работи не се мењаат. Можеш сељакот да го извадиш од село, ама не и селото од сељакот. Доказ за тоа е Дарк-О, кој не играше синоќа за Орландо ради само една причина. Момакот заспал на плажа додека се сунчал. Кутриот тој, наместо да тренира со тимот кој конечно му дава шанса и го вади од пеколот, тој си се сунча.
* * * * *
- За крај: Коби на насловната на најновиот број на SLAM. И после зашто го викале Блек Мамба. (ПС-Ова на сликата не е Мамба, затоа што таа е најотрoвна змија на светот, a никој не сакал да му даде такво нешто у раце на Коби).

7 Comments:

Anonymous angel said...

мислам дека ќе ги трампаат и Марбери и Крафорд

2/23/2006 04:45:00 pm  
Blogger Ико said...

Коби е закон.

2/23/2006 05:31:00 pm  
Anonymous flight 75 said...

А да го трампаат Isiah Thomas за Dumars?

2/23/2006 06:46:00 pm  
Blogger Shepard said...

:)))))))))))))))))))))))

2/23/2006 07:16:00 pm  
Blogger Shepard said...

енко, кварат оние минусите, боље ставај по пет звездици

* * * * *

и на средина

ај ја практично ќе ти покажам за у иднина.

2/23/2006 07:38:00 pm  
Blogger Karakash said...

Слагам се...

2/23/2006 09:40:00 pm  
Blogger Fghkfhk Dfgaert said...

qzz0609
kate spade outlet
oakley sunglasses
coach outlet
nike outlet
michael kors outlet
mulberry bags
suicoke sandals
jordan shoes
denver broncos jerseys
coach outlet online

6/09/2018 03:42:00 am  

Post a Comment

<< Home