Friday, February 10, 2006

Мело извиси
UPDATE: Гилберт Аринас ипак ќе игра на Ол-Старот откако чичко Штерн му го даде местото кое се испразни со неиграњето на Џермејн. Ова е најбољиот избор на комесарот, затоа шт ќе беше жива неправда играчот кој ги држи сите конци у Визардси и кој има просек од 28.8 поени да не игра у Хјустон. Кога сме кај снабсовите на Истокот, го нема ни Мајкл Ред, кој веројатно требаше да игра на местото на Пирс, кој иако има една од најдобрите статистички сезони, неговиот Бостон е за нигде. А, ако критериум им е успешноста на тимот, онда Ред мораше да биде поканет. Ова ме носи и до играчот на кој ич не му е место таму, а и кој ако го прашате сигурно сега ги пцуе тренерите кои го изгласаа. Е, тука тие се водеа од критериумот успешност на тимот, па го земаа Шид, иако Двајт Хауард многу повеќе заслужи покана. Нема везе, Двајт у иднина сигурно ќе надокнади. На Запад го нема Мело, што стварно не е фер за него. Дека не требало да го изберат Гарнет, не сум толку сигурен. Ако се гледаат бројките, на Брадата на Пау сигурно не и е место таму, а кога би било навистина сите да се бираат според игрите сезонава, не знам баш дали би имало место за Ти-Мек и Јао. Еве ги комплетните состави за Хјустон следната недела. Не ги утнав многу у долниoт пост, а?
2006 EASTERN CONFERENCE ALL-STARS 1 #Chauncey Billups (Detroit) 4 #Chris Bosh (Toronto) 15 Vince Carter (New Jersey) 32 #Richard Hamilton (Detroit) 3 *Allen Iverson (Philadelphia) 23 *LeBron James (Cleveland) 7 *Jermaine O'Neal (Indiana) - Аринас на негово место. 32 *Shaquille O'Neal (Miami) 34 Paul Pierce (Boston) 3 *Dwyane Wade (Miami) 3 Ben Wallace (Detroit) 36 Rasheed Wallace (Detroit) Head Coach: Flip Saunders (Detroit) 2006 WESTERN CONFERENCE ALL-STARS 34 Ray Allen (Seattle) 42 Elton Brand (L.A. Clippers) 8 *Kobe Bryant (L.A. Lakers) 21 *Tim Duncan (San Antonio) 21 Kevin Garnett (Minnesota) 16 #Pau Gasol (Memphis) 31 Shawn Marion (Phoenix) 1 *Tracy McGrady (Houston) 11 *Yao Ming (Houston) 13 *Steve Nash (Phoenix) 41 Dirk Nowitzki (Dallas) 9 #Tony Parker (San Antonio) Head Coach: Avery Johnson (Dallas)
*denotes starter #denotes first-time selection

5 Comments:

Blogger марче said...

99% se slagam so izborot :P mozele samo melo mesto garnet

2/10/2006 05:06:00 pm  
Blogger Shepard said...

двајт хауард.. неправда :(

2/10/2006 05:38:00 pm  
Anonymous flight 75 said...

Apsolutno Melo mesto Garnett

2/10/2006 06:47:00 pm  
Anonymous Ivica said...

Bruka ziva e sto nema da igra Dwight Howard. Bruka.

2/11/2006 03:09:00 am  
Anonymous Anonymous said...

XEDAJ:zverot Rasheed ke igra.sto ke praat arenas i brand ne znam.ke se muvaat na teren i nema da napraat nisto atraktivno.u sekoj slucaj mislam deka all-starov ke bide bolje nego lani

2/11/2006 07:12:00 pm  

Post a Comment

<< Home